Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Fenomen Pokémon GO!

Minęło już parę dni od premiery najnowszej gry z pokémonami na komórki z systemem Android oraz iOS. Media już od premiery wrzą o plagach graczy wpatrzonych w ekrany smartfonów w nietypowych jak dla nich miejscach, takich jak parki.

Rozgrywka

W skrócie: Gra wykorzystuje technologie rozszerzonej rzeczywistości(z ang. AR, Augment Reality), która polega na nakładaniu obiektów na obraz z kamery. W tym przypadku obiektami są pokémony oraz pokéballe, czyli kolejno stworki oraz kulki, do których te stworki są łapane. Zanim jednak przejdziemy do sekcji z AR, musimy znaleźć pokemona na głównym ekranie gry którym jest mapa obszaru, w którym znajdujemy się teraz w realnym życiu. Na papierze brzmi nieźle, w praktyce - patrząc na ogromne ilości grających - jest jeszcze lepiej.

Prosta aplikacja, która podbija świat

Tytułowy fenomen Pokémon GO tkwi w prostocie aplikacji. Mimo, iż u podstaw gra ma parę ciekawych mechanizmów, których początkujący gracz może nie zrozumieć po pierwszych pięciu, dziesięciu czy nawet trzydziestu minutach, jest ona u podstawy jedną z najprostszych gier mobilnych. Na jej plus należy zaliczyć również małą inwazyjność mikropłatności - w niektórych produkcjach mobilnych informacje o możliwości wspomagania gry przez mikropłatności dosłownie wylewają się z ekranu - tu jest to funkcja o której można podczas gry zapomnieć.

r   e   k   l   a   m   a

Niebezpieczeństwa

Jak przy każdej rozrywce, pojawiają się niebezpieczeństwa. Od.. możliwości wejścia pod samochód po.. możliwość przejechania pieszego. Według mnie, media za bardzo dramatyzują poświęcając dużo uwagi niebezpieczeństwom, które wynikają z grania - przez nieuwagę lub głupotę ludzie ginęli, giną i będą ginąć, tu nic się nie zmieni.
Niektórzy są za to oburzeni.. wtargnięciami na posesje. Pokémony pojawiają się również na terenach prywatnych, a niektórzy gracze są tak zawzięci, żeby "złapać je wszystkie", że są gotowi łamać prawo wchodząc na prywatne posesje.

Są minusy i są plusy

Istotnie, wypadki i wtargnięcia na posesje nie brzmią zbyt dobrze, ale gra zaliczyła ogromny sukces na świecie! Od wczoraj(tj. 16.07) jest również dostępna w Polsce i myślę, że na plagi trenerów pokémon poza domem nie trzeba będzie długo czekać. Czas pokaże, czy w Polsce powtórzymy historie z wypadkami z innych części świata, czy jednak obywatele naszego kraju okażą się mądrzejsi(w co wątpie :c)
Osobiście do aplikacji jestem nastawiony bardzo pozytywnie - wciąga ona do gry równocześnie wyciągając graczy na zewnątrz. Zapraszam do dzielenia się swoją opinią nt. gry w komentarzach!
Pozdrawiam :) 

urządzenia mobilne gry hobby

Komentarze