Ruszyła 4. edycja #ROG4Creators. Kreatywny konkurs dla animatorów i grafików

Ruszyła 4. edycja #ROG4Creators. Kreatywny konkurs dla animatorów i grafików

Źródło zdjęć: © materiały partnera
25.07.2022 11:33

Wystartowała nowa odsłona projektu #ROG4Creators dla twórców z różnych branż i miłośników gier. Tym razem skierowana jest do animatorów, a także grafików i ilustratorów. W 2 zadaniach do wyboru - trzeba rozwinąć postać w motion design lub pokolorować klatkę z animacji. Ambasadorami akcji ASUS Republic of Gamers zostali znani w branży: Wojtek Magierski i Łukasz Bagiński ,,Prozure". Przygotowali specjalne video tutorial, a do wygrania jest wysokiej klasy laptop oraz kursy i bony zakupowe. Udział jest bezpłatny, a akcja trwa do 15.08.

To już czwarta odsłona projektu #ROG4Creators, który wspiera młodych twórców różnych branż łączących kreatywność i zamiłowanie do gier. Inicjatywa marki ASUS Republic of Gamers daje możliwość zaistnienia w branży oraz otwiera szansę do wygrania wartościowych nagród. Po edycjach skierowanych do grafików 3d, producentów muzycznych i twórców gier, obecna przygotowana jest z myślą o animatorach motion design oraz grafikach i ilustratorach. Na uczestników konkursu czekają cenne nagrody, to m.in. laptop ASUS ROG Zephyrus M16, profesjonalne kursy z motion design i bony na zakupy gier.

- Rolą projektu #ROG4Creators jest wspieranie młodych twórców, którzy nie ukrywają zamiłowania do gier komputerowych, a bez motion design nie można wyobrazić sobie żadnej gry i jej produkcji. - mówi Marcin Czech z ASUS Polska.

- To także impuls do działania, który nasza marka daje młodym i kreatywnym chcącym zaistnieć w branży, daje szanse otrzymać dobry feedback od ekspertów, a przy okazji zgarnąć m.in. wyśmienity sprzęt, zarówno do pracy, jak i gamingu - dodaje.

2 ambasadorów, 2 konkursy i wysoka pula nagród

Kampania podzielona jest na dwa konkursy. Pierwszy o nazwie ROG in Motion dotyczy obszaru motion design - uczestnicy muszą stworzyć postać, która porusza się we wskazany przez organizatorów sposób, czyli do wskazanych ruchów muszą zaaranżować bohatera.

W drugim konkursie o nazwie Paint Your ROG zadaniem jest pokolorowanie pojedynczej i statycznej klatki z animacji. Konkursowicze pobierają na stronie konkursu wygenerowane w kolejności monochromatyczne obrazki, kolorują, odsyłają, a następnie stworzona z nich zostanie animacja. W ten sposób uczestnicy przyczynią się do stworzenia wspólnie filmu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - w konkursie z motion design do wygrania jest m.in. wysokiej klasy laptop ASUS ROG Zephyrus M16 oraz profesjonalne kursy z motion design w szkole M4G Seminars, która została partnerem akcji. Natomiast w konkursie graficznym dla autorów najciekawiej pokolorowanych klatek czeka 20 bonów po 200 zł na zakup gier, a także gadżety od marki ASUS Republic Of Gamers.

Ambasadorami akcji zostali słynny w polskiej branży motion design Wojciech Magierski, założyciel kolektywu M4G SEMINARS kształcącego w obszarze animacji i grafiki, a także znany rysownik oraz ilustrator Łukasz Bagiński ,,Prozure". Każdy z nich promuje poszczególny konkurs i obydwoje przygotowali specjalne video tutoriale, a także materiały, które pomogą wykonać zadanie od początku do końca - te dostępne są na stronie konkursu. Udział w konkursach jest bezpłatnych i dla każdego. Wystarczy wejść na stronę https://bit.ly/rog4creators.

© materiały partnera

Zobacz film promujący z ambasadorami Wojtkiem Magierskim i Łukaszem Bagińskim "Prozure":

#ROG4CREATORS - MOVE YOUR ROG Challenge

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie