Movavi Video Suite - przyjazny program do obróbki foto/audio/wideo

Dzisiaj przedstawię wam mój najulubieńszy program - Movavi. Nagrywa pulpit i widea internetowe, ale twórcy chwalą się też nagrywaniem różnych gier na DirectX 10 i w górę. Jest nie tylko do nagrywania pulpitu- bowiem można również posłużyć się nim jako nagrywarkę blu-ray/CD/DVD, movie maker'a, audio maker'a i Publisher'a (Microsoft). Co jeszcze kryje program Movavi Video?

Alternatywny Movie Maker

Program jest ogółem do wszystkiego związanego z foto/audio/wideo.
Jego Movie Maker, a raczej 'Edit Video' ma w sobie mnóstwo efektów przejść.
Jedne z najciekawszych według mnie przejść pomiędzy zdjęciami to:


  • Efekty Kena Burnsa (najlepsze!)

  • Matrix, małe bloki, ostro
  • Brama, poziomo i pionowo
  • Spirala szybko ze środka

Ale na tym nie koniec. Zawiera również dużo tytułów dla filmów. Można w nim robić najróżniejsze intra, czego najwyraźniej Microsoft zapomniał umieścić w MM. Jedną wadą jest rozmiar plików. Strasznie, duży, z powodu nieodpowiedniego kompresora audio i wideo. Nie polecany dla leniuszków :) Trzeba ustawić odpowiednią kompresję audio i video np.Microsoft Video 1, lub Microsoft MPEG-4, etc. Nie zapominam również o najróżniejszych efektach, takich jak Jasność, jasny, kadruj etc.

Posiada ich naprawdę mnóstwo!

Capture Screen

Program lub jak kto woli screen recorder jest niesamowity. Nagrywa naprawdę świetnie, tylko czasem przytnie, czasem stopnie. Ale lepsze to od słynnej CamStudio, która
nagrywa tak, że się wszystkiego odechciewa (oczywiście tnie jak szalona i czasem wyskakuje błąd, że się zapisać nie ma, "bo nie wyznaczono kompresji *.avi").

Ale my tu teraz o Movavi, więc do rzeczy. Trzeba strasznie długo czekać na prze-konwertowanie naszego pliczku. Super, tylko że pliczek ten ma parę GB. W zależności od minut: 1-3 min. = 3-4 GB 4-7 min. = 5-8 GB, a więcej niż 8 min., to aż >10 GB! Na szczęście tutaj posługujemy się naszym 'Edit Video'. Po prze-konwertowaniu pliku *.mrec przez program, wrzucamy plik z rozszerzeniem *.avi, w folderze User\Wideo\Movavi Library na oś czasu w programie Edit Video. Zapisujemy projekt. Przechodzimy w sekcję plik>>export projektu>>zapisz jako plik wideo. Wyświetli nam się okienko z domyślnym formatem *.avi. Można to zmienić. Teraz to najważniejsze: przy ostatnim suwaku klikamy "Ustawienia" i w pierwszej lini wybieramy Microsoft Video 1, potwierdzając przyciskiem OK. I znowu czekamy. Po prze-konwertowaniu plik będzie już o niebo mniejszy. Można posłużyć się Converterem byle jakim, pierwszym lepszym, nawet tym nie polecanym z Movavi. Tak. Nie polecam go, bo nic Ci nie prze-konwertuje. Na chama mu możesz coś dać, a wcale robić tego nie musi. A żeby nie robić tych wszystkich zbędnych myślę kroków ściągnijcie sobie Freemake i ustawcie dobry kompresor audio i wideo np. taki jak ja preferuję.

Zaledwie:


  • 1-3 min. = 10-30 MB
  • 4-8 min. = 30 - 100/200 MB
  • 9 i więcej min. = 200 i wzwyż

O i to jak wygląda mniej więcej plik wideo nakręcony Movavim Capture Screen: (raczej nie sprawdza się do interfejsu metro, tnie i prześwituje)
TU

Nagrywarka ChiliBurner

Co tutaj dużo gadać - rewolucyjna nagrywarka CD/DVD. ChiliBurner jest bardzo prosty w obsłudze, ma kompaktowy interfejs, a jego działanie - niesamowite. Nagrałem nim już chyba z 10 płyt :) Jak to możliwe, że się nigdy nie zaciął? Minusem programu jest na pewno czas oczekiwania. Aby nagrać wideo w jak najlepszej jakości, no to około całą noc by zajęło. Chyba lepiej 15 min - wideo będzie miało dobrą jakość, ale też nie będzie ciąć.

Program według mnie jest na 4, z powodu małych trudności z Screen Capture i ogromnym rozmiarem plików.

A jaka będzie wasza ocena?
Pozdrawiam, ruteros4.