Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Subiektywnie o iPhone 4

Od jakiegoś czasu męczył mnie dotychczasowy smartfon. Nie żeby było z nim coś nie tak. Samsung Galaxy Core Plus niedługo miał świętować drugą rocznicę naszej współpracy, jak dotychczas bezproblemowej. No, może bateria mogłaby być odrobinę lepsza, ale jak na taki rozmiar wyświetlacza jest ok. Przy stale włączonym internecie, korzystaniu z komunikatorów, odtwarzaniu filmów przez internet, jedno ładowanie w ciągu dnia do pełna nie wydaje się być niczym nadzwyczajnym.

Trochę z zazdrością patrzyłam na telefon mojego chłopaka, dumnego posiadacza jabłuszka 5s. Dlaczego podobał mi się iPhone? To proste: bo jest ładny. I nikt mi nie powie że nie.Podoba mi się jego bryła, kanciki, no wszystko po prostu. Bajka. W środku średnio mnie interesował, poza aparatem albowiem zdjęcia wykonane iphonem są praktycznie idealne, w moim odczuciu w dużo lepszej jakości. A że trzeba próbować nowych rzeczy, to sobie wymyśliłam że następnym telefonem będzie na pewno ten z jabłuszkiem z aparatem o podobnych parametrach.

Zaraz po bajecznym ColdZlocie pod koniec stycznia w prezencie urodzinowym dostałam iPhone 4. Nie powiem, kilka razy podskoczyłam jak rozpakowałam prezent:-) Dobra, skakałam dobre 10 minut.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… czyli HOT ZLOT 2015!

Tegoroczna wyprawa na HotZlot była dla mnie nie lada wyzwaniem pod względem organizacji przejazdu z Niemiec do Polski, jednak z niewielkimi przeszkodami po 10(!) godzinach jazdy z rozhisteryzowanym kurierem z blablacaru udało mi się dotrzeć w miarę bezpiecznie dotrzeć do Wrocławia, gdzie zaczęłam swój mikrourlop.

Wrocław

We Wrocławiu spędziłam (niestety) zaledwie półtorej dnia, jednak zdążyłam się zauroczyć tym miastem, jego historią, architekturą i energią. Mimo dosyć mocno napiętego planu, znalazłam chwilę by zwiedzić kilka naprawdę sympatycznych miejsc i przy okazji odnaleźć dworzec autobusowy (w przebudowie) i sąsiadującą z nim uliczkę skąd mnie i kilkunastu innych uczestników hot zlotowy autokar zabrał w malowniczą podróż po Dolinie Kłodzkiej do Zamku na Skale, a wierzcie mi lub nie, było na co popatrzeć (weterani hot zlotów z pewnością znają już tą okolicę z poprzednich edycji).

Ściągasz?

Czy jeśli spaliłam sobie obiad, spadło mi ogromne lustro i rozbiło się w drobny mak, pocięłam łapy zbierając odłamki, kasy mi nie wypłacą, to mogę ten dzień nazwać szczególnie pechowym?

i co jeszcze złego mnie dziś spotka, skoro dochodzi dopiero 16?

Jak się szybko okazało, nie tylko ja mam przes**ne. Z pocieszeniem zadzwonił Berek z Niemiec, z radosną nowiną:

dostałem 1900 € kary

. Okrutne to, ale nieco podniosło mnie na duchu, że nie tylko mi życie pokazuje du*ę.

Kara została przyznana za ściągnięcie DWÓCH (!!) odcinków serialu za pomocą Torrentów. Co prawda w Polsce, prawo autorskie aż tak mocno nie jest respektowane (o czym wszyscy dobrze wiemy, bo przecież ściągać można na własny użytek, gorzej z udostępnianiem).

Ale do rzeczy... Pismo z wezwaniem do zapłaty przyszło zwykłym listem poleconym na adres właściciela umowy najmu internetu (w sensie usługi oczywiście) w miesiąc po ściągnięciu feralnych odcinków. (zaskakująco dobrze zorganizowana maszynka do zbierania pieniędzy, nieprawda?)

Jak to działa?

Jak wiadomo, adres IP bardzo łatwo wyciągnąć - zwłaszcza z listy osób aktualnie ściągających/udostępniających widocznej w kliencie Torrentowym.