Allegro - zakupy bez rejestracji

Już od 23 listopada Allegro dla wszystkich kupujących udostępni nową opcję - zakupy bez rejestracji.

Serwis zapewnia, że opcja ta będzie korzystna zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Przy zakupach bez rejestracji towar zostaje sprzedany dopiero w momencie zapłaty. Gwarantuje to Sprzedającym pełne bezpieczeństwo i pewność, że transakcja z niezarejestrowanym użytkownikiem zostanie sfinalizowana. Dopóki kupujący bez konta nie zapłaci za przedmiot, jest on cały czas dostępny dla innych.

Niezarejestrowani użytkownicy będą mogli kupować tylko poprzez "Kup Teraz!" w aukcjach z Płacę z Allegro. Dodatkowo do końca aukcji musi pozostać więcej niż jedna godzina. Jeśli nie posiadacie konta na Allegro ze względu na skomplikowany proces weryfikacji - to dla Was dobra wiadomość. Aukcje dla niezarejestrowanych oznaczone będą symbolem BR.

Warto pamiętać, że w przypadku konfliktu interesów (np. gdy dwie osoby będą chciały kupić ten sam towar), to serwis uprzywilejowaną pozycję w dalszym ciągu pozostawia użytkownikom zarejestrowanym.

Takie informacje uzyskamy na Allegro... ale jak to będzie w rzeczywistości?...

...na początku będzie chaos jak to z nowościami bywa.

Od razu nasuwa się kilka pytań, więc zaczynamy :)

1. "Jest godzina 11.00.00 Impulsywny klika "Kup teraz!". Chce od razu zapłacić. System kieruje go przez PzA na stronę banku. Jest 11.00.45. Impulsywny loguje się do banku. Zajmuje mu to ok. 20 sekund. O godz. 11.00.56 kupuje allegrowicz, a w tym czasie Impulsywny dokonuje zapłaty. Kto zakupił towar?".

Allegro odpowiada:
W takim przypadku allegrowicz dokonuje zakupu. Niezarejestrowany po zdefiniowaniu płatności otrzymuje wiadomość, że niestety, przedmiot jest już niedostępny, bo został zakupiony przez kogoś innego. Do zakupu nie dochodzi, wpłacane pieniądze nie zostają przyjęte.
Pieniądze niezarejestrowanego zostaną zaksięgowane tylko gdy przedmiot będzie dostępny na aukcji.

2. "Czy będzie można wystawić komentarz do takiej transakcji?".

Allegro odpowiada:
Nie będzie możliwości wystawienia komentarza do transakcji zrealizowanej bez rejestracji, zarówno w przypadku kupującego, jak i sprzedającego.
Jeśli natomiast osoba, która takiego zakupu dokonała, zarejestruje się, obie strony transakcji uzyskają możliwość wystawienia komentarza.

3. "Udostępnienie sprzedaży osobom bez rejestracji będzie dobrowolne?".

Allegro odpowiada:
Możliwość dokonania zakupu bez rejestracji będzie możliwa w każdej aukcji (z PzA, możliwością płatności przez PzA, jeśli do końca aukcji pozostało więcej niż 1h).

...i tak dalej. Sprawa jak sami widzicie jest rozwojowa i jak to wszystko będzie funkcjonować przekonamy się już 23 listopada.