MaxCom Classic MM238 - pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu "popełniłem" tekst o problemach z telefonami Samsung GT-S5610 - sugerowałem, że napiszę być może kolejną część traktującą o tym temacie ale nie! Kolejnej części nie będzie ponieważ moja firma wymieniła te nieszczęsne Samsungi na coś innego...

Poznajcie Państwo MaxCom'a Classic MM238 (3G).

Producentem tego aparatu jest oczywiście firma MaxCom a żeby nie być gołosłownym, w linku znaleźć można

Tani PowerBank jako firmowy gadżet - nie polecam!

Oczywistym jest, że każda firma, każde przedsiębiorstwo stara się w jakiś sposób dotrzeć do klientów - zarówno aktualnych jak i potencjalnych. Ci najwięksi korzystają z reklam w TV, mniejsi ogłaszają się w Internecie czy w mediach papierowych. Wszyscy natomiast korzystają z różnego rodzaju reklamowych gadżetów.

Firma, z którą współpracuję również idzie z duchem czasu i reklamuje się w ten sposób. Najczęściej są to oczywiście kubki, smycze do kluczy, czapeczki - wcześniej bywały parasole czy pendrive'y.

Lenovo Z50 — brak WiFi i szybkie rozwiązanie

Kilka dni temu zostałem poproszony przez znajomego o pomoc - jak twierdził, jego laptop "zgubił" nagle możliwość dostępu do sieci po wifi. Jednego dnia komputer działał bezproblemowo ale drugiego nie było już połączenia z siecią bezprzewodową.

Laptopem okazał się Lenovo Z50 i pierwszy rzut oka na pasek szybkiego dostępu potwierdzał brak połączenia (Zdjęcie 1)

Pomyślałem sobie - skoro Lenovo to prosta sprawa, F5 lub FN+F5 i zapominamy o problemie. Niestety, nie tym razem. W tym modelu klawisz F5 powodował jedynie odświeżanie ekranu.

LTE od Cyfrowego Polsatu — miłe złego początki

Równo rok temu zdecydowałem się na internet LTE w ramach usługi SmartDom w Cyfrowym Polsacie. Miało być szybko, tanio i w ogóle pięknie - po roku korzystania z tego połączenia mogę powiedzieć, że było jedynie tanio - a i z tym zapewne można by polemizować...

Dlaczego w ogóle zdecydowałem się na LTE? No cóż, przeważyły przede wszystkim względy finansowe - w sieci Plus użytkowałem dwa numery telefonów oraz, dodatkowo, telewizję w Cyfrowym Polsacie.

Problem w połączeniu z domeną - szybka naprawa

Dzisiejszy wpis będzie krótki, wręcz lakoniczny ale i problem nie jest jakiś mocno poważny - rozwiązanie natomiast należy do tych z gatunku banalnych :)

Otóż któregoś dnia przy próbie logowania jednego z hostów do domeny (WindowsServer2012), użytkownik otrzymał komunikat - "Relacje zaufania między tą stacją roboczą a domeną podstawową nie powiodły się" (Zdjęcie 1)

Od razu "zaświtało" mi, że może to mieć związek z niedawnym przywracaniem tej maszyny z obrazu (Acronis).

Kilka słów na temat Samsung GT-S5610

Na samym wstępie upraszam "fanboyów" firmy Samsung o spokój, gdyż wpis nie będzie zbyt pochlebny... Co oczywiście nie znaczy, że cała reszta produktów Samsunga jest be i do bani. Mogło być tak, że to tylko odosobniony przypadek - interesujące jest jedynie to, że sprawa dotyczy nie jednego egzemplarza a kilku!

Mowa naturalnie o tytułowym GT-S5610 (Zdjęcie 1)

Telefon starego typu, o niezbyt wygórowanych parametrach ale również niedrogi - w sieci można kupić nowe egzemplarze poniżej 300pln. O jego "bebechach" można przeczytać choćby

HP Probook 6555b i nietypowa acz banalna awaria

Któregoś niezbyt pięknego, lipcowego dnia, jeden z użytkowników zgłosił, że jego służbowy laptop nie działa. Zdziwiłem się lekko bo to leciwa ale solidna konstrukcja a mianowicie HP ProBook 6555b - sprzęt kilkuletni ale nie sprawiający do tej pory żadnych problemów.

Oczywiście, nic nie trwa wiecznie i nic nie działa w nieskończoność. Pofatygowałem się i potwierdziłem obserwację kolegi - sprzęt nie rusza. Dysk startuje, kontrolki się palą, natomiast ekran pozostaje czarny.

Migracja maszyny wirtualnej spod ESXi na HyperV

Trafiło mi się ostatnio nietypowe zadanie - migracja maszyny wirtualnej ze środowiska ESXi (VMware) do microsoftowego HyperV. Operacja na pozór prosta, jednak po drodze okazało się, że nie pozbawiona problemów. Postanowiłem choć pokrótce opisać ten proces dla czytelników Dobrych Programów - może komuś w przyszłości to się przyda.

Chodziło konkretnie o przeniesienie maszyny z Ubuntu Server (wersja 14.04 choć nie ma to znaczenia) działającego pod ESXi na platformę HyperV. Dlaczego? Tego nie wiem i po prawdzie na potrzeby tego wpisu nie jest to istotne.

Co potrafi użyszkodnik...? Część 1

Zapewne każdy z nas (Was) w swoich bojach z materią IT natknął się na różne rodzaje użytkowników. Jak w życiu - z pewnością jedni okazywali się bardziej kumaci, inni mniej a jeszcze inni wydawali się pochodzić z innej planety... ;)

W każdym razie każdemu z nich trzeba było pomóc. Bywało, że człowiek się zdenerwował (delikatnie powiedziane), bywało, że roześmiał.