Problem z lokalizacją połączenia sieciowego w Windows Server 2012.

Okresowe aktualizacje systemów operacyjnych to norma w dzisiejszych czasach. "Łatają" wszyscy producenci i dotyczy to także (a może przede wszystkim ;) ) Microsoftu.

Filozofii w tym wielkiej nie ma, instaluje się "łaty", restartuje komputer i... po sprawie. Czyżby? Czasami zdarza się, że coś pójdzie nie tak - ot choćby znane swego czasu problemy z Windows 10 po których komputer potrafił się już nie uruchomić. Podobnie wygląda sprawa z systemami serwerowymi Microsoftu a konkretnie z Windows Server 2012 (Standard).

Informatyk w małej firmie — blaski i cienie

Przeglądając wpisy na DP lubię poczytać o codziennej pracy informatyków/adminów - o ich "potyczkach" z materią sprzętową i programową w firmach, w których pracują - o wiecznej "walce" z użytkownikami lub, jak często się mówi, z użyszkodnikami ;)

Cenię wpisy niejakiego Shaqi'ego, który "popełnił" całą serię artykułów w tym temacie, cenię teksty innych blogerów.

Komentarzom stop?

Przeglądając strony internetowe, trudno nie zauważyć komentarzy. Oczywiście, najważniejszy jest sam artykuł i większość czytających zazwyczaj skupia się tylko na nim - jest jednak spora grupa osób, która zwraca również uwagę na komentarze. Ja także należę do tej grupy - choć wkrótce może się to zmienić.

Tak, jak zapewne większość z Was się domyśla, moja powolna niechęć do czytania komentarzy wynika z "działań" wszelkiego rodzaju internetowych trolli. Od pewnego czasu zwyczajnie zaczyna mnie to irytować.

Kilka słów o nagrywarce Pioneer BDR-S09XLT

Napędy Blu-Ray były mi dotychczas zupełnie obojętne. Wprawdzie posiadam takowy w domowym PS4, jednak nie przypominam sobie abym z niego korzystał (do celów, powiedzmy, pozagrowych). Tym bardziej nagrywarki. Owszem, słyszało się tu i ówdzie, że sprawdzają się jako magazyn danych, jednak do tej pory nie miałem okazji tego zweryfikować - aż do teraz!

W firmie w której pracuję, zapadła bowiem decyzja o archiwizowaniu pewnych specyficznych danych - a mianowicie nagrań z monitoringu. Po określeniu wymagań, które to musiałyby zostać spełnione, padło na zakup nagrywarki Blu-Ray.

FreeNas i konsola cz.2

Zdaję sobie sprawę, że FreeNas jest systemem trochę niszowym (a może nie?) i oprócz wszelkiej maści adminów raczej nikt go nie używa... Postanowiłem jednak podzielić się szybką wskazówką dotyczącą podłączania kluczy/dysków przez łącze USB z poziomu konsoli.

Wprawdzie FreeNas jest wyposażony w wygodne i przejrzyste WebGui, czasami jednak, z różnych powodów, możemy nie mieć do niego dostępu.

Pół roku z Kruger&Matz Live 2

Mniej więcej pół roku temu stałem się posiadaczem smartfona polskiej firmy Kruger & Matz a konkretnie modelu Live 2.

W tym krótkim wpisie chciałbym podzielić się wrażaniami z użytkowania tego telefonu przez te już ponad pół roku.

Co do samego aparatu, jego specyfikacji technicznej i możliwości, warto zajrzeć na stronę producenta - redakcja gsmmaniak przeprowadziła natomiast

NetFramework v3.5 i problemy z instalacją na WindowsServer2012

Spotkałem się ostatnio z dość nietypową sytuacją - potrzebowałem zainstalować NetFramework w wersji 3.5 na maszynie obsługiwanej przez WindowsServer2012. Prosta na pozór czynność przysporzyła jednak trochę problemów - a mianowicie "kreator ról i funkcji" w WS2012 wywalił mi błąd instalacji (Zdjęcie 1)

Sprawa, jak się okazało, jest łatwa do ogarnięcia.

Słów kilka o zestawie do monitoringu ZXTECH

Z racji obowiązków służbowych, miałem okazję przyjrzeć się zestawowi do monitoringu firmy ZXTECH składającemu się z rejestratora Zxtech Mini NVR oraz dwóch kamer Zxtech Premio 2MP PoE.

Od razu dodaję, że nie jest to sprzęt z najwyższej półki i można mieć do niego wiele zastrzeżeń (co zresztą później "wyjdzie w praniu") - taki jednak sprzęt został zakupiony przez dział zaopatrzenia (wg. określonego budżetu) i taki też został zamontowany w zdalnej lokalizacji.