Budżet domowy ... FireFly III

Prowadzenie budżetu domowego nie jest tematem nowym. Nie każdy czuje potrzebę prowadzenia domowej buchalterii, nie każdy chce się stresować podwyżkami, ale jeśli ktoś poszukuje takiego programu - zapraszam do recenzji tzw. selfhosted application - FireFly III.

Przez ostatnich kilka lat używałem MMEX (multiplatformowy, z bazą umieszczoną na dropboxie), którą to aplikację śmiało mogłem polecić do wersji 0.99. Późniejsze wersje to niestety parada błędów w interface.

Mac + "Amiga" + Stary Joystick

Wpis ten kieruję do wszystkich, którzy z sentymentem wspominają czasy zarwanych godzin (często nocnych) przy popularnej "Przyjaciółce", "tony zajeżdżonych" joysticków (głównie mikrostyków) i grywalności, której dziś już brakuje (IMHO oczywiście).

Netgear Stora - Po Swojemu ....

Powiększająca się ilość danych w domu (dokumenty, muzyka, zdjęcia etc.) zmusiły mnie jakiś czas temu do zakupu NAS'a (dla niewtajemniczonych - to taki mini serwer). Urządzenie miało być w miarę tanie, ciche. Mój wybór padł na Netgear Stora + 2x750HDD SATA 3,5" (RAID1). Po otrzymaniu urządzenia rzeczywiście okazało się, że jest dość wygodne i ciche, obsługuje iTunes, ma scheduler włączania i wyłączania urządzenia. Zmieściło się w kącie i praktycznie jest niesłyszalne. Uruchomienie też nie stanowiło problemu, ale.... właśnie to ale skłoniło mnie do napisania tego artykułu.

MacBook - Ciekawostka

Na wstępie uprzedzę, że to nie jest wpis w stylu - "czemu mac a nie pc" lu coś podobnego. Mam na ten temat swoje zdanie, ale moim celem jest zwrócenie uwagi dla posiadaczy macbook'ów, którym dokuczają pęknięcia obudowy (topcase).

Mój Mac miał kilka takich odpęknięć spowodowanych upływem czasu oraz kilka pomniejszych "wad" powstałych przy użytkowaniu. Postanowiłem wysłać go do autoryzowanego serwisu z prośbą głównie o wymianę wentylatora.

Tutaj przechodzę do sedna sprawy.

Migracja POP -> IMAP GMAIL

Zapewne wielu z Was używa w swojej pracy z programem pocztowym (Thunderbird, Outlook etc.) i kontami POP systemu katalogowania wiadomości w folderach/podfolderach w celu utrzymania porządku i ułatwienia sobie życia przy poszukiwaniu wiadomości. System taki jest bardzo wygodny, ale posiada kilka dość istotnych wad, które mnie osobiście bardzo utrudniały życie.