Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Piekło zamarzło, AdBlock Plus dla IE :)

To będzie bardzo krótki informacyjny wpis. Twórca popularnego dodatku AdBlock Plus udostępnił wersje rozwojowe dla Internet Explorer.

Instalacja odbywa się tak jakbyśmy instalowali każdy inny program w naszym systemie, dodatek po instalacji dostaje "status" BHO (Browser Helper Object), jest dostępny jako osobny instalator dla IE x86 i IE x64.

reklama

Aby uruchomić okno dodatku po instalacji, należy zrestartować przeglądarkę, potwierdzić komunikat IE o zainstalowaniu nowego dodatku. Ikona samego dodatku pojawia się na pasku statusu, który należy włączyć o ile wcześniej tego nie zrobiliśmy.

Filtry, ich Lista jest dosyć mała (zapewne na razie), składa się głównie z lokalizowanych list Easy List, jednej globalnej (ta działa na stronach Polskich, przynajmniej na większości przeze mnie odwiedzonych w czasie krótkiego testowania), znajdziemy też Fanboys List.

Mamy możliwość dodania strony do białej listy (tak, tak, nie zapominamy dodać dobreprogramy).

Jak wspominałem, wpis jest króciutki, w zamyśle tylko informacyjny, zachęcam do przetestowania dodatku, który możemy pobrać stąd: ABP dla IE

W linku znajdziemy pliki dla obu wersji IE, zachęcam do testowania i podzielenia się wrażeniami i wnioskami w komentarzach.

 

windows internet
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze