Jak kupić używanego laptopa? Kompleksowy poradnik kupującego.

Każdy lubi zaoszczędzić - jednak trzeba to robić z głową. Jeśli chcemy iść do sklepu kupić sobie laptopa pomyślmy czy nie lepszym pomysłem będzie nabycie za tą samą cenę używanej ale mocniejszej jednostki. Także gdy potrzebujemy taniego notebooka do internetu, dla dziecka, dla starszej osoby możemy spokojnie znaleźć sensowne propozycje za niską cenę. Sam jestem zwolennikiem kupowania używanej elektroniki. W tym wpisie podzielę się z Wami moim doświadczeniem w kupowaniu oraz dam przydatne porady jak kupić używanego laptopa i tego nie żałować.

Robimy płytę lub pendrive z Hirensem — Hiren's dla każdego! #1

Hiren's Boot to przydatny zestaw aplikacji do diagnozowania i naprawy komputera którego możemy używać bezpłatnie w celach domowych. W tej serii pokażę jak przy ich użyciu zdiagnozować komputer, odzyskać dane z dysku, przeprowadzić defragmentację plików systemowych, a także wiele innych! Jednak zanim zaczniemy potrzebujemy własnej kopii Hiren's Boot. Mamy do wyboru: płyta CD/DVD lub pendrive. Dla początkujących polecam płytę, ponieważ o wiele łatwiej z niej uruchomić komputer, mniej kosztuje, możemy ją wypalić i po prostu schować do późniejszego użytku.

Wykorzystywanie procesorów niskonapięciowych w większości laptopów — nowy trend czy oszczędność?

Przez lata rynek komputerów przenośnych prężnie się rozwijał - coraz wydajniejsze jednostki mogą konkurować wydajnością z desktopami, a przy tym zachowując ciągle swoją mobilność. Jednak ostatnio na rynku laptopów można dostrzec niezbyt dobry dla nas - kupujących trend. Producenci masowo wrzucają coraz słabsze procesory do coraz droższych laptopów wykorzystując niewiedzę konsumentów.

Główne różnice względem ich pełnoprawnych odpowiedników

Główną ich różnicą jak sama nazwa wskazuje jest to, iż pracują z niższym napięciem.

Czy naprawdę umiemy używać Internetu? Moje przemyślenia

Pewnie każdy wchodząc tutaj zastanawiał się jak można nie umieć używać Internetu. Przecież to jest oczywiste! Uruchamiamy komputer a w nim przeglądarkę, przeglądamy wiadomości, sprawdzamy co u naszych znajomych na portalach społecznościowych, rozmawiamy przez komunikatory, gramy w gry online... nie sposób tego wszystkiego nawet wymienić. Więc skoro to wydaje się nam takie oczywiste, to dlaczego uważam, że powinniśmy a jednak nie umiemy korzystać z internetu?