DPMenu - menu dobreprogramy dla..... Opery 12

Kilka dni temu w tym wpisie zamieściłem informację o dodatku dla Firefoksa. Jeżeli ktoś jest fanem starej wersji Opery w wersji 12 i nadal jej używa również może z takiego dodatku skorzystać.

DPMenu dla Opery 12 posiada takie same funkcje jak wersja dla Firefoksa. Menu zarejestrowanego na DP użytkownika można uaktywnić w preferencjach rozszerzenia. Różni się wyglądem. Zamiast menu jest znacznie większy panel.

Instalacja.

1.

Anomalie systemowe - licencja developera, a dostęp do aplikacji systemowych - Ciąg dalszy

Miesiąc temu opisałem taką oto usterkę w Windows 8 - Anomalie systemowe - licencja developera, a dostęp do aplikacji system....

Mija miesiąc, wygasa licencja developera, problem powraca. Tym razem historyjka obrazkowa :)

Obrazek 1: Zablokowany dostęp do aplikacji Aparat, SkyDrive, Zdjęcia. Widoczny "X" na kafelkach.

Obrazek 2: Próba kliknięcia w zablokowany kafelek.

Obrazek 3.

Anomalie systemowe - licencja developera, a dostęp do aplikacji systemowych

Dziś mój system ponownie mnie czymś zaskoczył. Tym razem oczom mym po restarcie ukazały się jak zwykle kafelki, a na nich aplikacje aparat, skydrive oraz zdjęcia z dodatkową ikoną "X".

Przy próbie uruchomienia dowolnej z nich dostaje komunikat że licencja developera jest nieważna i żeby odwiedzić sklep. Myślę, myślę i zastanawiam się co autor miał na myśli. Przecież MS raczej by swej licencji nie unieważnił.

Po chwili wpadłem jednak na jakże genialny pomysł żeby odpalić Visual Studio dla Ósmych okienek.

Office 366 - Zrób to sam | Integrujemy chmurę ze wszystkim

W dzisiejszym odcinku bajki pod tytułem "O blogerach co płacić nie chcieli" opiszę pracę z chmurą na przykładzie darmowego oprogramowania.

Kilka słów na początek. Głównym założeniem naszej "pracy" będzie użytek domowy. Moglibyśmy tutaj użyć najnowszego pakietu firmy Microsoft. Za około 500zł możemy nabyć jednostanowiskową licencję na pakiet Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów składający się z programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Czysty Upgrade z Windows 7 do 8 i problemy z układem partycji

Początkowo miałem o tym nie pisać, jednak problem, na który można natrafić podczas instalacji Windows 8 wystąpić może u każdego i nie każdy może wiedzieć dlaczego.

Instalując Windows 8 Pro Upgrade w trybie czystej instalacji na dysku, na którym był już Windows 7 natrafiłem na "drobny" problem. Instalator po prostu stwierdził, że na tym dysku nie ma partycji na której mógłby zostać zainstalowany.

StartForDesktop 0.9

Dla przypomnienia. Czym jest StartForDesktop? SFD to niewielki program dodający do pulpitu Windows 8 Menu Start podobne do tego z poprzednich wersji okienek. Więcej o programie w poprzednim wpisie.

Jako, że poprzedni wpis dotyczył kilku kolejnych wersji(0.8-0.8.8), a wersja 0.9 trochę wnosi, tak więc od początku.

Aktualny wygląd:

Co znajdziemy w SFD?

  • Lista przypiętych aplikacji(domyślny ekran)

Modern App na pulpicie?

Zapewne wielu z Was zastanawiało się czy można uruchamiać nowe aplikacje Windows 8 bezpośrednio na pulpicie. Niestety nie. Jednak można uzyskać do nich dostęp w nieco inny sposób.

Wraz z Visual Studio dla Windows 8 instaluje się jedna ciekawa aplikacja. Jest nią "Windows Simulator". Program ten pozwala na testowanie tworzonych aplikacji w symulowanym tablecie. Dzięki temu można testować opcje, których nie znajdziemy na komputerze stacjonarnym.

Shutdown8 - zamknij sobie system :D

Moja przygoda z Windows 8 zaczęła się.... Stop. Nie o tym chciałem :P. Z góry wszystkich przepraszam, że ten wpis jest również o naszym "ulubionym" systemie. W końcu kto by chciał czytać kolejny bezwartościowy wpis jakich w ciągu kilku dni pojawiło się wiele...

Jak wiadomo Windows 8 można zamknąć np. tak:

Możemy również wywołać standardowe okno zamykania systemu:

Ja kto zrobić? Wystarczy proste Alt+F4 na pulpicie czy prosty skrypt WSH:

dim objShell set objShell = CreateObject("shell.application") objshell.ShutdownWindows