StartForDesktop - Windows 8 Start Menu

No to teraz mały spamik :)

Jako że Windows 8 nie ma "starego" Menu Start, a używam głównie zwykłego pulpitu częste przełączanie na Start Modern UI jest trochę męczące. Szczególnie przeszkadza jeżeli w tle pracuje program, który coś wyświetla jak np. TV. Pozostało użyć jakiegoś programu dodającego Menu Start. Jednak to co istnieje mi nie pasowało. I tak powstał pomysł napisania własnego programu. Jak pomyślałem tak zrobiłem i oto StartForDesktop w wersji 0.8 Beta.

Co działa

  • Lista aplikacji Menu Start

Tysiące aplikacji w Sklepie Windows? Oczywiście tylko trzeba....

Do napisania tej prostej instrukcji przyczynił się wpis Tysiące aplikacji tylko gdzie one są? Sposób na sklep w windows 8. O tym, że wyniki wyszukiwania w sklepie nie są takie jakich byśmy się spodziewali już wiemy. Teraz zadajmy sobie pytanie - dlaczego? Odpowiedz jest bardzo prosta.

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że sklep podaje wyniki tylko w języku jaki mamy ustawiony w systemie.

Windows i litery dysków

Czytając dzisiaj Podstawowa konfiguracja Debiana, cz.1 natrafiłem na takie stwierdzenie:

W Linux'ie główna partycja systemowa (w przeciwieństwie do Windowsa, nie ma swojej litery dysku, tutaj w ogóle nie ma liter dysku!).

Zapewne większość osób, które to przeczyta się z tym zgodzi. Jest tylko jedno "ale". Litery dysków w Windows są, ale tak naprawdę ich nie ma. Służą one tylko wstecznej zgodności.