Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Przegląd wiedzy o Androidzie na podstawie komentarzy z DP i komentarz do komentarzy...

Dziś na stronie głównej DP pojawił się taki oto wpis. Informacja jak informacja. Sam fakt umieszczenia Androida obok Windows nie jest niczym nowym. Robił już to chociażby Acer na swoich netbookach z serii Aspire One. Rozwiązanie takie sprawdzało się idealnie. Pomimo, że użyty tam Android był w jednej z pierwszych wersji, specjalna kompilacja x86 nie miała dostępu do sklepu to miał on kilka zalet. Przede wszystkim jeśli nie potrzebowaliśmy systemu Windows, dostęp do przeglądarki czy poczty był możliwy niemal natychmiast od naciśnięcia przycisku "Power".

Przejdźmy jednak do komentarzy pod wpisem. A tam widzimy takie "cuda":

- brak obsługi myszy,

Jak ktoś próbował podłączyć mysz do urządzenia bez OTG to na pewno.

- tragiczna obsługa klawiatury. To rozczarowanie gdy kupujący transformera odkrywa że Android nie ma polskich liter dostępnych z klawiatury

No cóż, kupując notebooka z Niemiec też polskich znaków nie będzie. Tylko jak w Windows wystarczy zmienić układ klawiatury, tak w Androidzie wystarczy dodać mapowanie klawiszy lub wgrać gotowe pliki. Do wyboru mamy edycję/nadpisanie plików z /system/usr/keychars/ lub znacznie prostsze doinstalowanie aplikacji https://sites.google.com/site/polishhardwarekbd/

Problem w tym że pod Androidem nie ma ani jednej aplikacji która zostałaby zaprojektowana pod myszkę.

Tu widzimy poważny problem. Trzeba zdać tylko sobie sprawę z faktu że utrudnienia z tego powodu występują tylko w grach zręcznościowych i pojedynczych aplikacjach. W większości apek na androida co najwyżej tracimy kilka ułatwień wynikających z obsługi kilku punktów.

Android w wersji PC - i już w 2013 mamy wyłonioną porażkę roku 2014.

I kolejny genialny komentarz. W końcu gdzie by tam wspominać że Android na PC działa od 4 lat...

postawienie Androida w oknie a pod spodem VirtualBox - REWELACYJNA wydajność, Android sam od siebie jest SUPER SZYBKI - do tego ze 2 emulacje po drodze (Arm > x86_64 i druga VirtualBox > Windows 8)

Tu mamy kolejny genialny komentarz całkowicie ignorujący istnienie Androida x86.

Wszystkie aplikacje są projektowane tylko pod dotyk gdzie podstawą jest dotyk dwoma palcami czego nie zasymulujesz myszką.

Przyzwyczajenie silna rzecz. Dlatego poza obsługą gestów należało by przypomnieć, że w większości przypadków istnieje alternatywa klikalna z czego nadal korzystają użytkownicy starszych tabletów z ekranami rezystancyjnymi.

Musiało by najpierw Google wyrzeźbić dystrybucję Androida na x86/AMD64.

Przypomnijmy. Android x86 jest rozwijany od 2009 roku. Od jakiegoś czasu mamy smartfony na Atomie. W komentarzach były informacje o Androidzie x86, a tu taki genialny komentarz...

Android jest tworzony pod ARM (przede wszystkim) i na tym sprzęcie pokaże więcej możliwości niż na x86.

Ciekawe jakież to możliwości. Któż to może wiedzieć...

na co komu android obok Windows na komputerze? ;/

Tu posłużę się cytatem:

Pod nazwą tą Intel i jego partnerzy rozumieją sprzęt, który będzie tabletem, kiedy tego chcesz, laptopem, kiedy tego potrzebujesz.

-----------

mobilny system z telefonów na pc......średnio mi to pasuje.

Z historii Androida. Wersja 2.x z telefonów nie nadawała się na tablety. Stworzono więc wersję dedykowaną tabletom. Następnie do tej wersji dodano funkcje z telefonu tworząc nową wersję uniwersalną. Tak więc czy Android 4.x jest systemem z telefonów? Tylko częściowo.

jak mialby dzialac ten system - nie widze tego i ze z obu systemow mam dostep do tych samych danych - oba systemy wykorzystuja inne systemy plikow i jak to pogodzic ?

Silny argument. Windows używa Fat16, Fat32 i NTFS. Android używa Fat16, Fat32, Ext2/3/4 oraz ... NTFS. No jak by to pogodzić...

Przecież tam nie ma obsługi prawego klawisza myszy, menu kontekstowych itp.

Pytanie za 100 punktów. Jaka jest reakcja na pacnięcie w ekran i przytrzymanie go w miejscu? Niewiarygodne w części aplikacji pojawia się menu kontekstowe. W przypadku myszy jedyna różnica jest taka że oba klawisze mają tą samą funkcje. Jednak siłą przyzwyczajenia prawym przyciskiem możemy wywoływać menu, a prawym po prostu klikać.

I to by chyba tyle 

inne

Komentarze

0 nowych
djDziadek   17 #1 29.12.2013 12:34

Zbynior - nie dotykam :P

ratj   1 #2 29.12.2013 15:04

sgj - te ironiczne odpowiedzi poprawiły mi humor :) Ja niektóre takie komentarze tłumaczę sobie tym że ludzie czasami piszą po to żeby pisać, a czy to się trzyma kupy? to już nie ma znaczenia. Chociaż sam przyznam że miałem trochę problemów z Androidem X86 uruchamianym z pendrive przez YUMI ale wszystko jest do ogarnięcia :)

msnet   22 #3 29.12.2013 15:11

A ja po prostu nie lubię Androida :)

command-dos   18 #4 29.12.2013 15:21

@djDziadek - Bez kija nie podchodzę :)

IT-Fun   6 #5 29.12.2013 15:24

Niektórzy piszą tylko po to by pisać, nie wiedzą co piszą, nie wiedzą po co piszą ale i tak to robią :P A tak na offtopie. To czy do tabletu z USB OTG (takie przejście miniUSB--->USB), można podłączyć np. myszkę, lub kierownicę do gier i grać na niej?

4lpha   10 #6 29.12.2013 15:28

A mnie na desktopie Android działał bardzo ładnie i żwawo :)

Poprawię tylko w kwestii używanych systemów plików. Android obsługuje ich tyle co kernel, więc obsługa może być rozszerzona na znacznie większą ilość FSów.

Still Zaq   2 #7 29.12.2013 15:29

Ech, fanboy? Brońmy Androida krzesłem?

4lpha   10 #8 29.12.2013 15:29

@alan207
Myszkę czy klawiaturę bez problemu. Wiem, że wiele gier obsługuje też Dual Shocka, więc z kierownicą może się udać.

IT-Fun   6 #9 29.12.2013 15:33

@4lpha
To dzięki tą kierownicą uradowałeś moje serce :) Zaraz se sklepu pobiorę jakąś ścigałkę obsługującą kierownicę (zna ktoś?) podepnę moją kierownicę i jedziemy!

AntyHaker   22 #10 29.12.2013 15:50

Hoho widzę obrońca Androida się znalazł hmm
Choć faktycznie większość tych komentarzy to bzdura, to ironiczny ton odpowiedzi na nie jest jak na mój gust ciut żałosny.

Poza tym piszesz o samej możliwości uruchomienia Andruta x86 i jego odpowiedniej wersji - zgoda, taka występuje nawet jeśli o niej inni nie wiedzą. Jednakże dalej nie widać sensu takiego połączenia.

Piszesz coś, że jak ktoś nie będzie potrzebować Windowsa to odpali na szybko Androida dla samej przeglądarki etc, a ja się pytam PO CO? Skoro mam do czegoś pełnoprawny program, to dlaczego mam używać mobilnej wydmuszki? Jak będę chciał coś sprawdzić na szybko, to zrobię to na smarcie, a nie będę odpalać całego laptopa - bo i po co? Strata czasu i energii, a smart uruchomimy jest cały czas - zatem oczywistym jest by "dostęp do przeglądarki czy poczty był możliwy niemal natychmiast" prościej uruchomić Smarta.

"No cóż, kupując notebooka z Niemiec też polskich znaków nie będzie. Tylko jak w Windows wystarczy zmienić układ klawiatury, tak w Androidzie wystarczy dodać mapowanie klawiszy lub wgrać gotowe pliki. Do wyboru mamy edycję/nadpisanie plików z /system/usr/keychars/ lub znacznie prostsze doinstalowanie aplikacji https://sites.google.com/site/polishhardwarekbd/"
Widzisz, sam teraz niejako pogrążasz Andruta. W Windowsie zmiana języka wprowadzanego tekstu sprowadza się do dwóch kliknięć - w Andrucie musisz albo sam wgrać odpowiednie pliki, albo pobrać odpowiednią aplikację, zakładając oczywiście iż wiesz że istnieje taka możliwość, w przeciwnym wypadku po prostu klniesz pod nosem i sprzedajesz sprzęt.

Marcin1147   4 #11 29.12.2013 16:11

@sgj Android nie używa NTFS, ani nawet nie posiada jego obsługi mówiąc o czystym wariancie (AOSP). Podsystem zarządzania pamięcią aka. vold (wypierany w użytku przez FUSE coraz bardziej) posiada funkcjonalność montowania zewnętrznych pamięci tylko i wyłącznie w formatach FAT16/32. Podobnie jednak nie tak samo jest z ext2/3/4, sam Android również nie wspiera ani nigdy nie wspierał oficjalnie tych systemów plików inaczej niż na poziomie systemowym, wymaganym do działania Androida, który jest w 99% instalowany na partycjach właśnie tego typu. Sama część dostępna dla użytkownika nie wspiera tych systemów na nośnikach zewnętrznych.

Waka   10 #12 29.12.2013 16:12

Aj ta ironia :) Dużo racji masz z tym, że większość uwag skierowana pod adresem Androida w tamtym newsie były najzwyczajniej w świecie nietrafione. Niemniej zdecydowanie bagatelizujesz niedogodności związane z tym systemem. Podobnie było niedawno z Ubuntu, wyśmiać nietrafione zarzuty, a te prawdziwe pominąć :)

Over   9 #13 29.12.2013 16:46

Największą dogodnością w androidzie jest możliwość instalowania apek i ich ew crackowania ;)
WP nie ma takiej opcji, iOS ma jailbreak'a, więc jest podobny do androida, ale za to jest o wiele wiele bardziej stabilny...

eimi REDAKCJA  17 #14 29.12.2013 17:02

Hmm... tak z ciekawości, a udało się komuś uruchomić iOS-a czy Windows Phone w maszynie wirtualnej, np. pod QEMU?

Waka   10 #15 29.12.2013 17:07

@Over: Co to za podejście? Preferujesz dany system, bo możesz dzięki niemu piracić oprogramowanie? Co do Windows Phone to mylisz się, można go odblokować. Odnośnie iOS jako stabilnego Androida... używałeś ty kiedyś ten system?

  #16 29.12.2013 17:41

@Marcin114 7

Android się nie zajmuje obsługa systemów plików. Pomijając już sam fakt że większość użytkowników używa modowanych wersji systemu to nawet w aosp, to co obsłużyć zależy od kernela a nie od samego androida.

klonek_wp   6 #17 29.12.2013 18:06

WP używam na co dzień pod Hyper-V do pisania apek

  #18 29.12.2013 18:38

Miałem kiedyś androida x86 na virtualboxie, ale o ile pamiętam prawy przycisk myszy nie działał, zaś przytrzymanie lewego już tak

Over   9 #19 29.12.2013 18:40

@Waka
Tak miałem 3 systemy wyżej wspomniane prze ze mnie i iOS mnie zachwycił stabilnością i pewnymi opcjami które pozwalaja na np wgranie nawigacji, w androidzie się da i to bardzo fajnie ale no niestety przy średnim wydajnościowo telefonie sobie nie radzi ale przy S4 to już nie ma żadnych problemów z lagami:)
no ale albo kupujemy telefon za 2K albo tańszy a potem się wkurzamy.
WP mnie nie przekonał chodź jest ok pod względem wydajności ale te kwadraty....

wojtekadams   19 #20 29.12.2013 19:51

Kulałem się ze śmiechu czytając te cytowane przez Ciebie komentarze ;)
Zaś z drugiej strony nikt autorom tych komentarzy nie karze być Alfą i Omegą w temacie Androida

Songokuu   15 #21 29.12.2013 21:13

Hejters gona hejt :P

Uff. No ja, całe szczęście, byłem po drugiej stronie barykady w tej dyskusji :D

A co do myszki - to przez BT się nie da?

Songokuu   15 #22 29.12.2013 21:26

I jeszcze odrobina polemiki:

"No cóż, kupując notebooka z Niemiec też polskich znaków nie będzie. Tylko jak w Windows wystarczy zmienić układ klawiatury, tak w Androidzie wystarczy dodać mapowanie klawiszy lub wgrać gotowe pliki. Do wyboru mamy edycję/nadpisanie plików z /system/usr/keychars/ lub znacznie prostsze doinstalowanie aplikacji https://sites.google.com/site/polishhardwarekbd/"

Ten argument to żaden argument. Czy myślisz, że przeciętny użytkownik, który kupił Asus Transformer ma chęć dłubania w systemie i kombinowania jak tu "zrobić" ą czy ę?
To ma przecież po prostu działać i tyle.

Porównanie zmiany układu klawiatury w Windows do mapowania klawiszy itp.?
No comment...

Koniec polemiki. :)

krzyszp   10 #23 29.12.2013 22:14

Dodam jeszcze, że w Windows łatwo zmienisz mapowanie klawiatury, gorzej z całym językiem w systemie :)

sgj   12 #24 29.12.2013 22:16

@ "To ma przecież po prostu działać i tyle. "

Przecież działa. Czemu mam zrzucać winę na Androida za to, że na rynku polskim znalazło się urządzenie, które na ten rynek projektowane nie było. Można mieć co najwyżej pretensje do producenta urządzenia.

Perceptron   9 #25 29.12.2013 22:37

Nie rozumiem po co taki wpis, no niby z komentarzy niektórych można się pośmiać, ale ten sam efekt jest przy przeglądaniu podlinkowanego news-a. "Przegląd wiedzy" to też za bardzo nie jest, no chyba że autor zrobił jakiś quiz wśród użytkowników i tutaj podsumowuje wyniki.

A tak wygląda to raczej na przegląd komentarzy, gdzie Autor prostuje/wyjaśnia/odpowiada, co jest jak najbardziej ok. Gorzej, że niektóre z wypowiedzi użytkowników wskazują raczej na tylko minimalną znajomość androida, a większość z tych osób pewnie nigdy tu nie zajrzy...

Songokuu   15 #26 29.12.2013 23:09

@sgj

Przepraszam, ale nadal nie rozumiem. Skoro działa to co ma do tego producent urządzenia? Chyba, że chodzi ci o to, że Asus wykastrował tą funkcję z Androida na ich sprzęcie...

Nie sprawdzałem bo nie mam jak, ale jestem ciekaw czy podłączona przez USB albo BT klawiatura do smartfona lub tabletu działającego na Androidzie potrafi wstawić polskie znaki korzystając z kombinacji ALT+znak?

sgj   12 #27 29.12.2013 23:47

To ma, że to w gestii producenta leży odpowiednie skonfigurowanie urządzenia tak aby działało na rynku, na którym będzie sprzedawane.

  #28 30.12.2013 00:06

"Jaka jest reakcja na pacnięcie w ekran i przytrzymanie go w miejscu?" - pojawi się zwierzątko ... tzw. pajączek ;-).

A poważnie nareszcie ktoś zebrał te brednie jakie są wypisywane i pokazał iż większość G wie na temat Androida bo dla nich jest to zabawką albo jest "szeptaczem" konkurencji.

  #29 30.12.2013 00:08

btw. od kilku lat ludzie zachwycają się na popularnym serwisie aukcyjnym "super tanimi laptopami" do internetu opartymi na Androidzie.

  #30 30.12.2013 00:15

@Over #14 a co takiego jest "niestabilnego" w Androidzie? Pokaż no to palcem dokładnie usługę? Bo sterowniki to już jest inna sprawa i nie są one integralną częścią systemu. Jak już to niestabilna może być apka, sterownik zresztą tak samo i w iOS-ie a oba systemy przecież oparte są o *nixa. Akurat nigdy nie zauważyłem opisywanej przez ciebie niestabilności.

mikolaj_s   15 #31 30.12.2013 00:35

Po prostu hejterzy piszą byle co aby napisać :-)

Androida widzę tylko obok Windows tylko na urządzeniach typu Surface.

KyRol   19 #32 30.12.2013 03:18

Android zamiast xp po zakończeniu wsparcia w wariacji x86 może mimo wszystko wzbudzić większe zainteresowanie od ósemki, a nawet visty i siódemki, bo za każdy trzeba płacić, a Android powinien mniej zamulać, bo nie ma wymagań na np. 2GB RAM, a na 512MB;)

AntyHaker   22 #33 30.12.2013 14:03

@KyRol
Ta i mobilna przeglądarka musi być cudna do codziennej pracy.

Marcin1147   4 #34 30.12.2013 14:41

@Anonim Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Nie mówię tutaj o obsłudze czynności systemowych, dla których nie jest istotne to na jakim systemie plików funkcjonują, tak długo jak kernel obsługuje IO na tych partycjach. System plików zaczyna mieć znaczenie gdy do gry wchodzą "napędy" zewnętrzne których zarządzaniem zajmuje się daemon vold, i który musi samemu sprawdzić i zamontować te "napędy". Polecam "lekturę" platform/system/vold/VolumeManager.cpp gałęzi master kodu źródłowego AOSP. A jak tego nie rozumiesz to wrzuć SD w NTFS czy exFAT do urządzenia z czystym Androidem. Nawet jej nie wykryje.

xomo_pl   24 #35 30.12.2013 16:01

@sgj, widzę, że zacytowałeś mój komentarz :D
"
"na co komu android obok Windows na komputerze? ;/ “
Tu posłużę się cytatem:
Pod nazwą tą Intel i jego partnerzy rozumieją sprzęt, który będzie tabletem, kiedy tego chcesz, laptopem, kiedy tego potrzebujesz."

a ja nadal twierdzę, że obok Windows android jest zbędny- Windows8.1 jest dostosowany do tabletów lepiej id niejednej wariacji androida w postaci wszelakich nakładek czy nawet czystego AOSP. W8 na tablecie włącza się podobnie jak android a nawet szybciej. Pytam więc po co ktoś miałby potrzebować Androida skoro wszystko zrobi na Windows? To nie czasy Xp, gdzie użyteczność Windows kończyła się na laptopach i PC.
Windows 8 jest przystosowany pod tablety, ba pokuszę się nawet o stwierdzenie, że MS tworząc 8/8.1 postawił na tablety ponad wszystko.

  #36 30.12.2013 17:55

@ Marcin1147

Żyjemy, w prawdziwym świecie, w którym czystego androida prawie nikt nie używa.

Dimatheus   23 #37 03.01.2014 16:26

Hej,

Prawie jak temat Dominika o łasicach na jednym z Hot Zlotów. :)

Pozdrawiam,
Dimatheus

ruteros4   2 #38 22.04.2014 15:44

Lubię takie kontrowersyjne show :))

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.