Sony Smartwatch 2: aplikacje które powinien mieć każdy użytkownik

Interesowałem się smartwatchami od samego początku ich wprowadzenia na rynek. Czytałem i oglądałem różnego rodzaju recenzje związane z tymi przez większość osób zbędnymi gadżetami. Sama idea jest naprawdę świetna. Możliwość sprawdzania powiadomień z naszego smatfona bez wyciągania go z kieszeni a także sterowanie np. odtwarzaczem muzycznym i nie tylko. Jedynym mankamentem tego typu urządzeń była i jest nadal żywotność baterii. Zaczynając od pierwszych modeli, które pojawiły się na polskim rynku można było powiedzieć że to jeszcze nie czas na te urządzenia. Aktualnie smartwatche mają komponenty na poziomie telefonów z średniej półki i jak dotąd raczkujący system Android Wear, który nie dostał jeszcze aktualizacji wprowadzającej język polski. Z tego powodu zainteresowałem się drugą generacją Sony Smartwach 2. Po wyjściu na rynek oferował większą rozdzielczość ekranu niż poprzednik oraz kilkudniową pracą na baterii. Jego prosty system oferował dokładnie te same funkcjonalności: Odczytywanie SMS, powiadomień z Facebooka, Czytanie maili czy korzystanie z runtastic. W takich urządzeniach tak naprawdę wszystko zależy od deweloperów. W czasie premiery nie mieliśmy możliwości czytania plików TXT. korzystania z powiadomień nawigacji oraz pisania SMS. W ciągu tych kilku dziesięciu miesięcy od premiery dostaliśmy dopiero aplikacje, które powinny być w tych urządzeniach od samego początku.

Oto lista aplikacji, które moim zdaniem powinien mieć zainstalowane każdy użytkownik Sony Smartwatch 2:

SMS&Notes for SmartWatch (3,74zł): aplikacja ta pozwala na pisanie smsów na naszym zegarku. Działa w identyczny sposób jak pisanie na starszych telefonach z klawiszami i słownikiem T9. Pisanie tym sposobem nie jest może bardzo wygodne ale bez wyciągania telefonu jesteśmy w stanie napisać pełną wiadomość SMS nie korzystając tylko i wyłącznie z szablonów.

Smart Reader for SmartWatch (6,75zł): aplikacja ta pozwala na czytanie plików TXT. Ma wbudowany manager plików dzięki któremu bez problemów wyszukamy plik, który nas interesuje. Tak idealnie nadaje się do ściągania zwłaszcza gdy nasz nauczyciel/wykładowca nie jest obeznany z nowinkami techno-logicznymi :)

Smart G Navi for SmartWatch 2 (3,03zł): aplikacja ta umożliwia przeniesienie powiadomień z aplikacji Google Maps na nasz zegarek. Dzięki niej nie musimy wyciągać telefonu z kieszeni podczas jazdy samochodem. Nasz zegarek przy każdym zakręcie zawibruje i wskaże gdzie mamy skręcić.

Notes / Reminders / Smartwatch (Darmowa): dzięki tej aplikacji możemy robić notatki na naszym telefonie a później odczytać na naszym zegarku. Do każdej notatki możemy ustawić powiadomienie. Działa identycznie jak Google Keep.

Smartwatch Shopping List (2,99zł): Aplikacja, która pozwala przenosić nasze listy zakupów wprost na zegarek.

Informer for SmartWatch (Darmowa): moim zdaniem najlepsza aplikacja do zbierania powiadomień na naszym zegarku.
Wyświetla pełną treść wiadomości i obsługuje takie serwisy jak Skype, WhatsApp, Viber, Google+, Facebook Messenger, Facebook, Hangouts,Twitter, Line,Snapchat, Gmail, BBM, Yahoo Mail.

SmartMote for SmartWatch 2 (Darmowa): Jest to pilot do naszego odtwarzacza muzycznego. Obsługuje praktycznie wszystkie odtwarzacze takie jak Spotify.

GPS Watch SmartWatch Extension (Darmowa): ta aplikacja pozwala zrobić z naszego zegarka prędkościomierz.

Aplikacja RSS (darmowa): prosty agregator treści. Mamy w nim możliwość dodania swoich ulubionych stron i włączenie aktualizacji co 15/30 minut lub 1/3h.

D-Day Counter for Smart Watch2 (Darmowa dla jednego dnia): jest to licznik czasu który pozostał do wybranego przez nas dnia.

Sony SW2 SD Card Info (Darmowa): aplikacja ta pokazuje nam informacje o naszej karcie pamięci. Mamy szczegóły ile miejsca jest zajętego oraz wolnego.

GPS Maps for SmartWatch2 (Darmowa): Dzięki tej aplikacji zobaczycie gdzie dokładnie jesteście na mapie.

Commander (Darmowa): Aplikacja ta pozwala na włączenie/wyłączenie wifi, transmisji danych, zmianę profilu głośności a także sprawdzenie ile procent baterii ma nasz telefon.

Audio Recorder (Darmowa): jest to swego rodzaju pilot do aplikacji dyktafonu w naszym telefonie. Nagrywanie dźwięku odbywa się przez mikrofon w naszym smartfonie.

WatchFace Widgets SmartWatch2 (Darmowa): Dzięki tej aplikacji możemy z widgetów stworzyć swój własny unikalny wygląd tarczy zegarka.

Smart Checklist + SmartWatch (Darmowa) Lista bardzo podobna do poprzedniej aplikacji z listy Smartwatch Shopping List. Dla mnie ta aplikacja jest bardziej przejrzysta.

Teraz pora na kilka moim zdaniem najlepszych gier na nasz zegarek:

15 Puzzle for SW 2 und Wear : Standardowa piętnastka. Chodzi bardzo dobrze bez większych przycinek.

Tap Low (Darmowa): Gra zręcznościowa, która polega na kliknięciu najmniejszej liczby na ekranie w odpowiednim czasie.

2048 for Smartwatch 2 (Darmowa): port gry 2048 na nasz zegarek. Płynność gry nie jest może zachwycająca ale działa znośnie.

SmartWatch 2 Snake (Darmowa): co tu dużo pisać snake na nasze zegarki :)

Zdaję sobie sprawę, że ominąłem kilka aplikacji dodanych przez same Sony ale te aplikacje podpowie nam od razu aplikacja do parowania zegarka. :)

Aktualnej generacji smartwatchy jeszcze brakuje jeśli chodzi o system, który jest w połowie drogi do intuicyjnego i najważniesze brakuje mu języka polskiego a bez polskich komend głosowych jego możliwość są ograniczone jak na starszej generacji Sony Smartwatch 2.
Aktualnie czekam aż nowe smartwatche z system Android Wear będą miały pełną gamę aplikacji aby móc się wyposażyć się w jeden z nich.