Promocja!!! Bądz legalny

Normalnie jakaś mania na DP powstała dotycząca: nazewnictwa, przyczyny, kto jest, kto nie jest, kto używa, a kto nie, oczywiście chodzi mi tu o PIRACTWO!!!

Tyle się tutaj o tym pisze, już chyba poznałem wszelkie określenia i przejawy piractwa, jednak brakuje mi tu wypowiedzi jak zapobiegać piractwu i wcale nie myślę tu o globalnej akcji ani nawet ogólnopolskie, a o podwórkowej, z grona znajomych, przyjaciół czy rodziny. Jak przekonać ich bo korzystali z OpenOffice zamiast z MS Office, że do napisania listu do mamy czy też odrobienie zadania domowego i zapisu do formatu .doc zupełnie wystarczy Oo, że WinRar'a można zastąpić świetnym 7-zip'em który to niejednokrotnie okazuje się lepszy od zamiennika komercyjnego, że zredukować efekt czerwonych oczu i przyciąć fotkę na naszą-klasę można zrobić w FastStone, a nie w Photoshop'ie.

Początkujący użytkownicy wybierają oprogramowanie na podstawie pytania: "jaki jest najlepszy program do..." a wystarczy odpowiedzieć, że najlepszy jest xxxx kosztuje 75zł ale podobnej jakości jest ten yyyyy i jest za darmo. Dla większości użytkowników jedynym problemem jest przyzwyczajenie i niechęć do wysilenia swoich szarych po poznać (nawet nie poznać), a po prostu kliknąć w inne miejsce ekranu by otrzymać oczekiwany efekt.

Dwoje moich znajomych potrzebując coś zrobić na moim kompie, miałem zainstalowany Ubuntu (pierwszy raz widzieli ten system):
1. siadł włączył komputer następnie firefoxa, rozpoczął prace
2. przy włączeniu (ogromne zdziwienie) po uruchomieniu "co to jest za g...no" i tylko dla tego że ikonka liska była na górze a nie na dole w "START".

Dobrym pomysłem mogłoby być stworzenie działu, w którym to byłyby najpopularniejsze programy komercyjne i alternatywne ich odpowiedniki z opisem najpopularniejszych funkcji, możliwości wykonane w jednym jak i drugim programie.

Uważam, że jeśli program na mnie, a nawet na siebie nie zarabia to dla czego ja mam za niego płacić i używać.

pozdrawiam