Pani Krysia z księgowości – odcinek 22: biegnijmy (część pierwsza)

Gdybym nazwał dzisiejszy wpis np. „oddajcie mi obraz”, albo „ciemność widzę” albo coś jeszcze równie oczywistego i mało oryginalnego to od razu wszyscy zorientowaliby się o co chodzi. Czy w takim lepiej dać coś tajemniczego i później wyjaśniać przez cały tekst co autor miał na myśli? W zasadzie to nie do końca. Nie do końca, z tego powodu, że mam w głowie refleksje o tym, że zabierają nam czas, a mimo to trzeba pewne rzeczy zrobić. Kto zabiera nam czas? Ci wszyscy i to wszystko wokół. Więc biegnijmy, aby dogonić świat...

Pani Krysia z księgowości – odcinek 21: Gdy lód topnieje

Gdy zapytamy kogoś rozeznanego w temacie o sztandarowe utwory z gatunku muzyki tanecznej jakim jest Trance możemy usłyszeć odpowiedzi takie jak: Fragma – Toca Miracle, Darude Sandstorm, Paul van Dyk – For an Angel, ATB – 9PM, Robert Miles – Children czy Cosmic Gate – Exploration of Space. Generalnie Trance to genialna muzyka, choć teraz lekko na wymarciu, aczkolwiek lista hitów jest naprawdę długa. Jednak to nie jest najdłuższa lista jaką możemy sobie wyobrazić. Przenieśmy się w świat komputerów i wyobraźmy sobie listę możliwych problemów z komputerem.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 20: cisza i czerwone

Skoro to blog to może dzisiaj zacznijmy od odczuć autora: czasami lubię kiedy mogę zabrać komputer na dłuższą chwilę do domu i go na spokojnie naprawić. Zawsze wtedy mam czas zrobić wszystko całkowicie profesjonalnie, solidnie i tak żebym z tego w 100% zadowolony. I wtedy kiedy jest cisza, słuchać tylko szum wentylatorów komputera niczym szum drzew przy drodze. I jak te drzewa są stare i spulchniałe, i jak walą się niszcząc nawierzchnie. I jak asfalt dźwigający te drzewa, dodatkowo narażony na słońce, deszcze, burze, grady… Tak i komputer wiekowy drogę ma trudną.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 19: Są odejścia i są powroty

Właśnie kończę porządkować zamówienie na swoją nową konfigurację służącą do rozrywki i odpoczynku po pracy, co oznacza, że moje wysłużone aczkolwiek ciągle trzymające formę (niczym emeryt robiący 50 pompek każdego ranka) Lenovo Y550 zostanie laptopem służbowym, a z kolei Toshiba L300 dostanie chwilę wytchnienia, choć nadal będzie to sprzęt do wszelakich eksperymentów. Kogo to obchodzi? Możecie zapytać. Hej no… chłopaki… no i dziewczyny… Wróć! Przepraszam odwrotnie, blog blogiem, ale kulturka musi być. Hej dziewczyny i chłopaki! Zmieniło się u mnie.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 18: Coś się kończy

Nic nie jest na tym świecie wieczne, a wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne potwierdzają tą regułę bardzo często. Większość rzeczy odchodzi tak nagle, ale większość też daje o sobie znać już wcześniej. Awaria, o której dzisiaj mowa zaatakowała z zaskoczenia. Zostałem wezwany do usunięcia szkodliwych pasków narzędzi wciskanych na siłę do instalatorów innych programów, a wyszło co innego.

Aktualnie te nie przydatne, nachalne i głupie paski narzędzi jest jedną z bardziej irytujących rzeczy, tak patrząc okiem zwykłego użytkownika komputera.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 17: Nic… Nie działa nic…

Góry, lasy, łąki, pola… To właśnie przez takie tereny często przejeżdżam kiedy zlecenie jest po za moim miastem… No dobra przesadziłem, nie ma gór, ale malutkie wzniesienia już tak, więc jeśli wzniesienia zaliczymy do gór to wszystko się zgadza. Więc jadę sobie spokojnie i bez pośpiechu. Za mną już połowa drogi i nagle zaczyna padać deszcz, a deszcz to oczywiście woda, a woda to taka ciecz, która w kontakcie z elektrycznością bardzo słabo się z nią dogaduje.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 16: Wirusy kontra rzeczywistość

Czas leci, wszystko płynie, Adobe udostępnia aktualizacje Flash playera i readera, Java łata swój aplet, Mozilla stara się jak może, żeby pozbyć się wszelkich luk, Microsoft resztkami zainteresowania publikuje aktualizacje zabezpieczeń do Windowsa XP, a Gdata sumiennie wypuszcza nowe sygnatury. Ci wszyscy ludzie odpowiedzialni za te produkty spędzają długie godziny, aby każdego dnia unowocześniać, ubezpieczać i czynić lepszym oprogramowanie komputerowe.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 15: Stoję i czekam do końca świata

Postój, zatrzymanie… To takie zjawiska, które mają dwie strony, pozytywne i negatywne(jakże by inaczej) – wszystko jest zależne od sytuacji. Są momenty, w których się cieszymy, że coś się zatrzymało i są momenty, w których byśmy chcieli aby coś się ruszało. W przypadku świata komputerów wszelkie zatrzymanie są niemile wdziane. Szczególnie takie zatrzymanie po, których wielka machina nie jest już wstanie ruszyć i użytkownik musi użyć brutalniejszych metod.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 14: Mały przełącznik otwierający świat

To ja, Narcyz się nazywam

Przepraszam i dziękuję - ja tych słów nie używam

Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy

Jestem przecież najpiękniejszy, a na pewno najskromniejszy

Czy ktoś z obecnych kojarzy te słowa? Nie chodzi mi o tytuł i wykonawcę, bo nie każdy musi wiedzieć, że jest to zespół Łzy i ich singiel „Narcyz” z drugiego albumu. Zarówno album jak i singiel zostały wydane ponad dekadę temu, ale wspomniany utwór jest cały czas puszczany w różnych stacjach radiowych. Więc o jego usłyszenie nie trudno.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 13: Wtargnięcie(UKASH, Polska Policja Zablokowała Komputer)

Wyłamuje drzwi kopiąc w nie z buta, rozsiadam się w Twoim królestwie, pozbawiam dostępu do świata, blokuje dostęp do wszystkiego i straszę policją. Tak właśnie zachowuje się infekcja o nazwie UKASH, która atakuje systemy z rodziny Windows, jej znakiem szczególnym jest „Polska policja zablokowała komputer”. Wirus ten zmusza do zapłaty sporej ilości gotówki aby wygenerować kod, który odblokuje nasz komputer.

Jednak fakty są takie, że to zwykłe oszustwo, płacić nie trzeba, wirusa można usunąć w inny sposób i nie należy panikować.