Program na sobotę
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 29 Czerwca 2015ostatni wpis: 6 Października 2016

Sobota z aplikacją, sobota z aplikacjami, sobota z aplikacjom, sobota sobota...Jakby tego nie nazwać, to jest to seria z sobotą w tytule, publikowana w poniedziałek, a tworzona po trochu przez cały tydzień. Przeglądam sobie portal i czasem wpadnie mi aby coś pokazać, coś przedstawić czy wystawić opinię.

Program na sobotę: Age of Empire Castle Siege

Dziś będzie gra. Właściwie to lepiej użyć słowa gierka bo omawiany tytuł możemy raczej zaliczyć do małych. Jest to gra dla wybranych bo dostępna tylko na platformy Windows. I to jeszcze dla takich bardziej wybranych bo wyłącznie dla 8/8.1/10 oraz Windows Phone 8. Tzn. posiadacze małych jabłek również mogą się pobawić, ale zbyt częste wspominanie o ludziach z przerośniętym ego pogarsza sprawę. Skupmy się tylko na platformach, z którymi Bill Gates będzie kojarzony do końca życia. Nawet choćby zaczął być światowym importerem gruszek.

Sobota z aplikacją: CCleaner vs Wise Registry Cleaner

Czy na sali jest ktoś kto nie kojarzy choć jednego z programów wymienionych w tytule? Na 100 procent nie ma. Popularny Cecekliner już dawno temu zawitał na wiele komputerów jako lek na wszelkie zło i stał się Mesjaszem Bogdana informatyka. Przy okazji mogę nadmienić, że jak 99 procent osób żyjących na tej ziemi też myślałem, że to się czyta „cecekliner”, ślepy byłem, dzieciństwo zmarnowałem. Tam jest tylko jedno „C” dalej już jest angielski wyraz „Cleaner”. Co możemy przetłumaczyć jako sprzątacz.

O życiu i pakietach biurowych

Zauważyłem dzisiaj na stronie głównej portali ulotkę reklamową. Pomyślałem, a sprawdzę sobie, chwilę czasu mam chęci też, to dlaczego by nie. Bohaterem wpisu był pakiet biurowy od Ashampo, czyli takiej firmy, która robi oprogramowanie i w swojej ofercie ma cały wachlarz aplikacji, od antywirusa przez nagrywanie płyt, aż do obróbki zdjęć. We wspomnianym wpisie autor przedstawił Ashampoo Office 2016 jako tańszą alternatywę dla pakietu Office od Microsoftu.