Laptop konwertowalny Lenovo YOGA 900 — ogólne wrażenie

W ramach akcji przetestuj sprzęt od Lenovo otrzymałem na okres dwóch tygodni laptop konwertowalny Lenovo YOGA 900. Cieszy mnie to bardzo, że w moje ręce trafił właśnie taki sprzęcik.

Urządzenie już po wyciągnięciu z pudełka zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Laptop jest po prostu bardzo ładnie wykonany i wszystko jest dobrze spasowane. Posiada on obudowę w kolorze szampańskiego złota. Jestem pierwszy raz w posiadaniu laptopa w takiej wersji kolorystycznej. Osobiście ten kolor przypadł mi do gustu.

Toshiba Portégé Z20T — czyli całkiem fajny sprzęt

Mój pierwszy króciutki wpis z serii „Przetestuj sprzęt od Intela” już był, teraz trzeba napisać choćby kilka zdań więcej. Zwłaszcza że już kilka dni minęło od czasu, gdy sprzęt dotarł do mojego domu.

Testowy sprzęt przyszedł do mnie z zainstalowanym systemem Windows 8.1 Pro w wersji angielskojęzycznej, więc po kilku chwilach zainstalowałem język polski. Znowu po jakimś czasie naszła mnie ochota, żeby uaktualnić system do Windows 10. Tak szczerze mówiąc to podoba mi się wygląd Windows 10 i praca z tym systemem sprawia mi wielką przyjemność.

Toshiba Portégé Z20T — pierwszy posmak sprzętu

Dzięki uprzejmości firmy Intel oraz portalu dobreprogramy.pl mogę kolejny raz pobawić się bardzo ciekawym sprzętem. Tym razem otrzymałem urządzenie Toshiba Portégé Z20T. Jest to tzw. urządzenie 2w1 - czyli raz pracujemy na ultrabooku, a innym razem na samym tablecie. Co więcej, konwertowalna stacja dokująca daje nam możliwość obrócenia ekranu tabletu w tryb prezentacji.

Zacznę od opisu tabletu. Posiada on tylną obudowę wykonaną ze szczotkowanego plastiku.

Motorola Moto G - czyli budżetowy smartfon od Google

Jakiś czas temu była wzmianka o moim starym telefonie, który najzwyczajniej pisząc, popsuł się, więc trzeba go było odłożyć do szuflady. I właśnie taki przełomowy przypadek w moim życiu będzie skutkować wielką potrzebą nabycia nowego telefonu. W pierwszej chwili chciałem nabyć jakiegoś smartfona bezpośrednio w salonie Orange, bo zostałem tam skuszony tzw. gorącą ofertą. Jednak później pomyślałem, że lepiej będzie dla mnie, jak wybiorę sobie na Allegro telefon najbardziej mi pasujący.

Dobrana para

Kilka dni temu mój dwutygodniowy okres testów dobiegł końca i trzeba było odesłać sprzęt z powrotem. Niemniej jednak wypadałoby jeszcze kilka linijek dorzucić o urządzeniach otrzymanych do przetestowania od portalu dobreprogramy. Oczywiście ostro testowane przeze mnie urządzenia to ASUS FonePad 7 oraz adapter WiDi Netgear Push2TV. W przypadku pierwszego urządzenia były to nie tylko testy w domu, lecz również w terenie. Można powiedzieć, że zostałem na to także skazany, żeby zawsze zbierać z sobą tablet z funkcją telefonu, gdy wychodziłem z domu.

Sparowałem sobie wyświetlacz

Czas na kolejny test w ramach akcji pt. Przetestuj sprzęt z Intelem. Tym razem będzie rozprawka na temat, jak wygląda bezprzewodowe połączenie urządzenia ASUS FonePad 7 z adapterem WiDi Netgear Push2TV. Owa technologia nie jest mi obca, bo już wcześniej miałem w domu podobne urządzenie Belkin screencast TV adapter WiDi. Oczywiście to urządzenie było także otrzymane od portalu dobreprogramy w pierwszej edycji testów z Intelem. Co więcej, to myślę, że również inni wiedzą z grubsza co to jest WiDi. Ponieważ już kilkakrotnie było to opisywane na blogu Intela, choćby

Teraz trzeba z tabletem chodzić

Paczuszka od portalu dobreprogramy dotarła do mnie już w piątek przed południem. Ponieważ załapałem się na kolejną turę: Przetestuj sprzęt od Intela, rusza druga tura!. Będzie można znowu pobawić się ciekawym urządzeniem, jednak teraz tylko przez dwa tygodnie. Dla przypomnienia to pierwsza edycja testów, który była w tamtym roku trwała cały miesiąc. Można było wtedy na spokojnie pisać, bo to kupa czasu.

Zenbook UX32VD - czyli ultrabook od Asusa

Po prostu fajnie jest od czasu do czasu dostać kolejny sprzęcik do przetestowania we własnym domku. A otrzymany komputerek tym razem jest udostępniony mojej osobie dzięki uprzejmości kolegi o dobrze znanym nicku Ave5. Oczywiście ten ultrabook to nie jest jakaś nowość, ponieważ premiera tego urządzenia była już ponad rok temu, a może jeszcze wcześniej - nie wiem dokładnie. Jednak nie zaszkodzi kolejny raz o tym napisać, zwłaszcza że ASUS Zenbook UX32VD to moim zdaniem całkiem udany produkt.

Kilka słów o nowej wersji Mint 16 “Petra” Cinnamon

Pomyślałem sobie, że trzeba coś w końcu napisać, a temu, żeby najzwyczajniej zarobić na swój przyszły ZUS. Tym bardziej że ostatnio nic nie skleciłem na swoim blogu, ponieważ nie miałem na to czasu. Co dnia znajdowała się jakaś robota, a także pojawiła się kolejna szkoła w moim życiu. Jednak wszystko powoli wraca do normy - wymarzona cisza i spokój, więc znowu można zacząć blogować. Oczywiście w moim przypadku będzie to w głównej mierze pisanie o Linuksie.

Fujitsu Lifebook U772 - kilka słów podsumowania

Minęły już prawie trzy tygodnie, odkąd otrzymałem od redakcji dobreprogramy ultrabooka Fujitsu do przetestowania i dlatego wypadałoby wyciągnąć z tego choćby garść spostrzeżeń. Oczywiście nadal będę pisał o samych walorach komputerka, ponieważ nie lubię za bardzo wybrzydzać. Pisząc w stylu, że coś mogłoby być jeszcze lepsze, ale nie jest. Zwłaszcza że nie ma za bardzo na co narzekać, bo otrzymany sprzęt jest niczego sobie.