Numpty Physics for Linux

Tym razem dla odmiany granie na ekranie, czyli kolejny - taki sobie opis darmowej gierki. W którą oczywiście sobie gram w wolnych chwilach. O której dowiedziałem się przez przypadek przeglądając gry dostępne w Centrum oprogramowania Ubuntu. Dlatego właśnie o tej Linuksowej grze postaram się w miarę poprawnie i z sensem napisać, a która zwie się Numpty Physics.

Jest to moim zdaniem bardzo fajna i wciągająca gra logiczna. Cechująca się bardzo nietypową oprawą graficzną.

Redshift for Ubuntu

Jakiś czas temu na moim blogu opisywałem programik f.lux, który jak wiadomo służy do sterowania jasnością monitora. W skrócie polega to na automatycznym barwieniu naszego wyświetlacza podczas wieczornej pracy na komputerze. Wskutek czego nasze oczy powoli przywykną do tzw. temperatury ekranu i po prostu nie będą nas boleć. A w dzisiejszym wpisie chciałbym opisać, jak można bardzo łatwo zainstalować oraz odpowiednio skonfigurować alternatywną aplikację

QUAKE LIVE for Linux

Jak wiadomo nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego w kolejnym moim tekściku chciałbym opisać pewną gierkę, w którą od niedawna sobie pogrywam w przeglądarce internetowej. Dokładniej mowa tu będzie o grze sieciowej QUAKE LIVE, czyli jest to po prostu szybka strzelanka z widokiem pierwszej osoby (First Person Shooter). W tym miejscu warto również wspomnieć, że gra nie tylko dobrze chodzi pod systemem Windows, ale także u mnie pod Ubuntu spisuje się wręcz idealnie.

Anki for Linux

Jakiś czas przeglądając strony internetowe natknąłem się na ciekawy program do nauki języków obcych. Co więcej, jest to aplikacja, którą możemy używać nie tylko w systemie Windows, ale także w dystrybucjach spod znaku pingwina. Dlatego właśnie chciałbym w kilku zdaniach opisać, co oferuje nam darmowy program o nazwie Anki, który używam jak widać na dołączonych zrzutach ekranu - oczywiście pod Ubuntu.

Linux Hybrid Graphics

W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć temat, jak to jest z wykorzystaniem hybrydowych kart graficznych w systemach Linux. Ponieważ jak niektórym wiadomo technologia Nvidia Optimus, czyli przełączanie się kart (Intel+nVidia) nie jest jeszcze do końca rozwiązana w systemach Linuksowych. Dokładniej chodzi o to, że trzeba doinstalować pewien programik, za pomocą którego będziemy mogli używać obie karty graficzne, a nie tylko zintegrowaną z procesorem kartę Intel.

Komputer pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak wszystkim dobrze wiadomo, nastał czas świątecznych prezentów. Właśnie dlatego ja również postanowiłem sam sobie coś kupić pod świąteczne drzewko. W moim przypadku co to mogło być, jak nie nowy komputer. A dokładniej jest to notebook firmy Acer, który nabyłem oczywiście poprzez Allegro. W końcu trzeba było wymienić mój dotychczasowy i już bardzo wysłużony sprzęt na nowy.

f.lux for Linux

W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać bardzo przydatny program, który jest potrzebny podczas długiej pracy przy monitorze komputera. Zwłaszcza tym bardziej niezbędny, gdy nastały długie zimowe wieczory. Program, który używam pod Windowsem i teraz również zainstalowałem pod Linuksem. A jest to darmowa aplikacja f.lux, która automatycznie dostosuje jasność naszego monitora do pory dnia. Wskutek czego nasze oczy nie będą tak bolące, jak dotychczas.

XAMPP for Linux

Często zdarza się tak, że potrzebuje przetestować jakiś system zarządzania treścią nie tylko pod systemem Windows, ale także pod Linuksem. Dlatego właśnie niedawno musiałem zainstalować sobie darmowy serwer-XAMPP for Linux. Dokładniej jest to pakiet, który zawiera wszystkie potrzebne narzędzia do obsługi serwera WWW, czyli w skrócie są to: MySQL, serwer Apache, PHP oraz Perl.

To by było tyle, jeśli chodzi o wstęp.