ZEN Linux

Tym razem w kilku zdaniach chciałbym przedstawić kolejny system operacyjny, który został zainstalowany na moim notebooku, a dokładniej będzie to opis dystrybucji Linuxa. Oczywiście chodzi tu o mój ulubiony system z pod znaku pingwina, o którym już wspominałem wcześniej na blogu, czyli o PCLinuxOS, który zastąpił dotychczas używane środowisko graficzne KDE. A jest to wersja minimalistyczna stworzona na bazie PCLinuxOS Gnome nazwana - ZEN-mini 2011.

Darmowa alternatywa dla MS Word

Alternatywa dla tych wszystkich, którzy nie potrzebują całego pakietu od Microsoftu lub po prostu ich nie stać na tenże produkt żeby napisać lub otworzyć jakiś tekst w pełni kompatybilny z wszystkim wersjami MS Office Word. To ja na to polecam darmowy edytor Kingsoft Writer Free 2012, który od pewnego czasu używam i w kilku zdaniach postaram się przybliżyć moim zdaniem dobry soft.

Łatwe dzielenie się pulpitem

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić darmowy program mikogo za pomocą, którego możemy w bardzo łatwy sposób podzielić się naszym pulpitem na odległość z drugim komputerem. Co więcej, to aż do 10 uczestników równocześnie ma możliwość oglądania zawartości naszego ekranu. Wystarczy, że zainstalujemy program, a następnie uruchomimy sesję, w której będzie podany 9-cyfrowy numer naszej sesji.

Life's Good

Jakiś czas temu na moim blogu opisywałem monitor od Samsunga - 24 cale z funkcją TV. A w dzisiejszym wpisie chciałbym zaprezentować podobnie drugi monitor z tunerem telewizyjnym, który także nabyłem niedawno poprzez Allegro, ale jest troszeczkę większy, czyli 27 cali. Dokładniej jest to monitor firmy LG LCD LED z tunerem telewizyjnym serii M80D. I również w tym wpisie chciałbym pominąć dokładną specyfikację techniczną monitora, ponieważ dokładny opis znajduje się na stronie producenta -

Linux na wakacje

W dzisiejszym wpisie o nowej wersji Linuksa, która ukazała się kilka dni temu. Dokładniej mowa tu będzie o mojej ulubionej dystrybucji, czyli o PCLinuxOS. Tym razem na moim notebooku zostało zainstalowane środowisko graficzne KDE oznaczone numerkiem 2011.6. Tak więc zaczynając od instalacji samego systemu to sprawa jest bardzo prosta. Polega to wyłącznie na kilkukrotnym kliknięciu myszką w oknie instalatora. Myślę, że nie powinno to nikomu sprawić jakichkolwiek trudności.

Nowy serwis pogodowy

Kilka dni temu, a dokładnie 20 czerwca została uruchomiona nowa strona internetowa TVN Meteo. W której w bardzo łatwy i przejrzysty sposób możemy sprawdzić prognozę pogody dla interesującej nas miejscowości. Wystarczy wpisać nazwę miasta w wyszukiwarce w wyniku, czego otrzymujemy dokładne informacje o dzisiejszej pogodzie oraz o pogodzie na następne dni tygodnia. Dodatkowo możemy także zobacz jak wygląda prognoza długoterminowa, czyli na kolejne 15 dni naprzód.

Bezprzewodowy internet w pociągach

Od 1 czerwca podróżujący w pociągach Intercity mogą się cieszyć całkowicie darmowym, bezprzewodowym internetem. Jednak usługa jak na razie jest dostępna w pierwszej klasie pociągów, ale w okresie wakacyjnym, czyli już na przełomie lipca i sierpnia będzie udostępniona także w drugiej klasie wagonów. Jeśli chodzi o limit transferu danych do wykorzystania to wyniesie 50 MB przy każdym zalogowaniu się. Jedynym minusem przedsięwzięcia jak podają media jest to, że nie we wszystkich pociągach Intercity będzie można korzystać z darmowego pasma Wi-Fi.

Cloud Experience

W dzisiejszym moim wpisie chciałbym polecić wyłącznie do przetestowania nową, darmową usługę Cloud Experience w skrócie nazywana CX za pomocą, której możemy przechowywać nasze pliki (dokumenty, zdjęcia, muzyka, itp.) w tzw. chmurze. A dlaczego na razie tylko przetestować, ponieważ jest to wersja w trakcje rozwoju, czyli beta. Usługę instalujemy i obsługujemy podobnie na naszym komputerze jak dobrze znaną wszystkim aplikację, DropBox po uprzednim założeniu konta na stronie producenta projektu.

Made in China

Sprowokowany wpisem kolegi webnulla - "Tour" po moim biurku ;-) ja także chciałbym pochwalić się moim miejscem pracy. Już na samym początku pragnąłbym wyjaśnić, dlaczego tytuł wpisu to właśnie „Made in China”, ponieważ wszystko, co znajduje się na moim tzw. blacie jest właśnie tej produkcji. Co nie znaczy, że jest to tandeta, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem prawda jest taka, że nie zawsze jest tak, że jeśli coś jest droższe to musi być dużo lepsze.