SliderDock - nowy odpalacz aplikacji

W końcu przyszedł taki czas żeby odświeżyć wygląd mojego pulpitu. Dlatego postanowiłem zainstalować sobie moim zdaniem bardzo ciekawy i nowy program, który nie tylko w przyjemny, ale także w praktyczny sposób odmienił mój desktop komputera. W skutek, czego wszystkie ikony pulpitu zostały ukryte, a wykorzystane tylko w niżej opisanym programie.

SliderDock

Dialog - szybki i tani Internet.

W dzisiejszym wpisie dla odmiany chciałem się wszystkim pochwalić moim nowym łączem internetowym, które posiadam od wczoraj (1 kwietna 2011) o prędkości pobierania danych 10 Mb/s oraz prędkości wysyłania danych 640 kb/s. Poprzednio pobierałem z Internetu tylko 1 Mb/s, a wysyłałem z szybkością 256 kb/s. Wskutek czego mogę trochę teraz bardziej zaszaleć. Dla przykładu film lub obraz Linuksa ISO ok. 700 MB pobieram w niespełna 10 minut. Poprzednio było to przy maksymalnym transferze min. półtorej godziny. Co więcej downloads to dla mnie nie wszystko.

Amiga system

Moja ciekawość nie zna żadnych granic, jeśli chodzi o wolne oprogramowanie. Dlatego dzisiaj na moim blogu oczywiście tylko pobieżnie, bez zbędnego rozpisywania, postaram się przybliżyć kolejny darmowy system operacyjny. Dla odmiany będzie to jedna z najbardziej popularnych dystrybucji AROS-a tworzonego przez Paolo Beslera, czyli Icaros Desktop. Dokładniej pisząc chodzi o system kompatybilny AmigaOS, czyli z przeznaczeniem w głównej mierze dla fanów kultowego już komputera Amiga.

Powrót do przeszłości

Co niektórzy komputerowcy pamiętają jeszcze stare, dobre czasy, czyli początki IBM-a, Nortona Commandera i systemu operacyjnego DOS (ang. Disk Operating System). Tak, ja pamiętam bardzo dobrze i dlatego w moim dzisiejszym wpisie chciałbym trochę powspominać. Powspominać, ale wyłącznie na przykładzie najnowszej wersji systemu, który ukazał się nie tak dawno temu. Dokładniej mowa tutaj będzie o darmowym systemie GeekDOS 20.03

Vector Clock

Dwa przyjemne programy z pomocą, których upiększymy nasz pulpit. Pierwszy to Vector Clocks 2.30, czyli zestaw do wyboru kilku efektownych zegarków z funkcją alarmu. Wybrany zegar możemy umieścić gdziekolwiek chcemy na pulpicie, a następnie zmienić jego rozmiar, obrócić wokół własnej osi oraz ustawić w perspektywie 3D. Następną ciekawą opcją jest możliwość ustawienia alarmu, który będzie nam przypominał np. o zaplanowanym zadaniu do wykonania.

Portable Linux

W dzisiejszym wpisie trochę o nowej wersji Linuksa w wersji portable, który ukazał się kilka dni temu, czyli Puppy Linux 5.1 "Wary" jest to tzw. ostrożna dystrybucja z przeznaczeniem dla starszego sprzętu komputerowego. Najistotniejszą cechą nazwijmy go po naszemu szczeniaczka jest mały rozmiar (obraz ISO 123MB) oraz szybka i lekka praca systemu.

Mój nowy audio player

Dotychczas moim jedynym odtwarzaczem plików dźwiękowych pod Windowsem był Aimp, ale czas pokazał, że można zrobić coś jeszcze lepszego, moim zdaniem bardziej przyjemnego do słuchania ulubionej muzyki. Więc tak samo jak pisałem poprzednio w moich skromnych wpisach, to podobnie w dzisiejszym, chciałbym polecić bardzo dobrze zrobiony audio player.

Winyl 2.3 to nowy, bardzo szybki i prosty w obsłudze odtwarzacz plików audio.

Od zera do bloggera

Kilka dni temu ukazała się najnowsza wersja darmowego i bardzo popularnego na całym świecie systemu do prowadzenia blogów oraz pozostałych stron internetowych WordPress 3.0.5. Jedną z najważniejszych zalet skryptu jest szybka i łatwa instalacja oraz konfiguracja dostępna z panelu administracyjnego. Dodatkowo użytkownik CMS-a (content management system) ma do dyspozycji szereg zaawansowanych narzędzi, a zarazem prostych w obsłudze m.in. dodatkowe wtyczki, szablony, itp.

Darmowa przeglądarka i edytor zdjęć

Surfując niedawno po zagranicznych stronach internetowych natknąłem się na nowy i mało znany na polskich serwisach program graficzny. Dlatego w skrócie chciałbym przybliżyć wszystkim moim zdaniem bardzo dobry program do organizowania i edycji naszych zdjęć.

Kestrel GX 1.1.0.5 jest darmowym programem do przeglądania i edytowania zdjęć. Aplikacja obsługuje najbardziej popularne formaty graficzne (ok. 20 rodzajów) oraz zdjęcia z aparatów cyfrowych w formacie RAW.

Mam bloga i nie zawaham się go użyć.

Tytuł mojego wpisu to cytat, jak na razie tylko z oficjalnego zwiastunu nowego polskiego filmu dokumentalnego Blogersi, który podobno ma się ukazać w pełnej wersji jesienią tego roku. Moim zdaniem, to ciekawie zapowiadający się film, w którym twórcy chcą przybliżyć nam internautom, kim są blogerzy w życiu prywatnym? Czy pisanie blogów jest po prostu modą, następną subkulturą, a może nawet piątą władzą w Polsce? W filmie wystąpią zarówno najpopularniejsi polscy blogerzy i czytelnicy blogów, przedstawiciele mediów, internauci oraz politycy.