Plasma Linux

Testując niedawno wszystkie dystrybucje PCLinuxOS z ciekawości zainstalowałem sobie także środowisko graficzne KDE 4.5.4 i w kilku zdaniach postaram się przybliżyć jak się instaluje, konfiguruje oraz w końcu sprawuje na moim kompie.

Instalacja

Tak więc, jak pisałem na wcześniejszym moim blogu instalacja i spolszczenie dystrybucji PCLOS-a przebiega szybko, łatwo oraz bezproblemowo. Polega to wyłącznie na kilkukrotnym kliknięciu myszką na przycisk Next.

Light Linux

Trochę o Linuksie w wersji Light, czyli PCLinuxOS LXDE którego sobie niedawno zainstalowałem na moim notebooku, jako chwilowa odskocznia od Windowsa.

Instalacja

Najpierw oczywiście pobieramy obraz ISO ze strony producenta projektu. Warto wspomnieć, że na stronie projektu dostępne są dwie wersje PCLOS-a LXDE Full oraz Mini. Moim zdaniem, wersja mini jest lepsza, wolę sobie samemu doinstalować ulubione programy.

Moja zapora ogniowa

W dzisiejszym wpisie chciałbym polecić oczywiście w skrócie bez zbędnego lania wody moim zdaniem dobry program do ochrony naszego komputera przed złośliwym oprogramowaniem próbującym się przedostać do naszego systemu.

Privatefirewall 7.0.22.8 to darmowy program zabezpieczający komputer przed wszelakimi atakami hakerów z sieci. Monitorując wszystkie uruchomione aplikacje, procesy oraz śledzenie portów TCP/UDP i adresów IP.

Dodatek na stronie internetowej.

Jakiś czas temu przeglądając strony internetowe natknąłem się na ciekawy dodatek do umieszczenia na stronie internetowej. Dla tego w kilku zdaniach postaram się opisać jak szybko i łatwo można dołączyć przydatny plugin do każdej strony WWW.

Wibiya Toolbar to darmowy pasek narzędziowy za pomocą, którego nie tylko upiększymy naszą witrynę, ale także wypromujemy i będziemy wiedzieli ilu użytkowników przebywa online na stronie i skąd pochodzą.

Programowanie dla początkujących

W kolejnych moich wpisach chciałbym poświęć troszkę swojego wolnego czasu na temat programowania w różnych językach. Na początek Basic, a dokładniej jego dialekt, który moim zdaniem jest jeszcze bardziej przejrzysty.

Aurel Basic RC2 build 0.8 jest małym i bardzo prostym narzędziem programistycznym dla początkujących. Język to kolejna odmiana BASIC-a, czyli tak samo łatwy do opanowania dla każdego. Nasze przyszłe aplikacje będziemy pisać dla systemów Windows.

Szybka kopia dysku

W kolejnym moim krótkim wpisie chciałbym opisać jak szybko i łatwo można zrobić kopie np. partycji systemowej i w razie potrzeby również szybko i łatwo odtworzyć do wcześniejszego stanu.

EASEUS Todo Backup BETA 2.0 jest darmowym programem za pomocą, którego możemy w bardzo szybki sposób stworzyć kopie całego dysku twardego lub wybranych partycji, a następnie w razie potrzeby łatwo przywrócić. Dodatkowo mamy możliwość sklonowania dysku twardego w przypadku np.

Linux na Święta

15 grudnia ukazała się najnowsza stabilna wersja PCLinuxOS Gnome 2010.12 desktop. Jest to jedna z lepszych dystrybucji PCLinuxOS wydanych w tym miesiącu i dostępnych do pobrania na stronie producenta projektu. Na pokładzie znajdziemy m.in.: środowisko graficzne Gnome oznaczone numerem 2.32.0 oraz kernel 2.6.33.7-bfs. Dużą zaletą PCLOSa jest również obsługa najbardziej popularnych multimediów i urządzeń bezprzewodowych bez konieczności pobierania kodeków z Internetu.

Najgorsze forum w Internecie

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion jest to forum, z którego nie tak dawno temu zostałem wyrzucony. Najlepsze jest to, że pomyliłem się tylko jeden raz i od razu dostałem 3 ostrzeżenia a następnie mnie zbanowano dożywotnio. Dodatkowo zostałem wyzwany od cwaniaków od Głównego Administratora Forum - użytkownik o pseudonimie Pieka jakoby reklamuję swoją stronę internetową. Z mojej strony 100 procentowa kultura i poprawność pisowni.

Twój domowy serwer

WampServer to darmowa aplikacja za pomocą, której możemy postawić na swoim domowym komputerze serwer Apache z bazą danych MySQL i PHP. Główną zaletą programu jest bardzo łatwa instalacja a następnie konfiguracja i w końcu użytkowanie z poziomu ikony w trayu naszego wirtualnego serwer HTTP (dostępna polska wersja językowa). Dodatkowo to bardzo przydatne narzędzie pracy każdego webmastera i nie tylko w trybie online, ale także w trybie offline.

Fast USB Flash Drive

Nie tak dawno temu kupiłem sobie na serwisie aukcyjnym Allegro PenDrive'a Silicon Power TOUCH 830 4GB i w kilku zdaniach chciałbym przybliżyć ten według mnie bardzo dobry gadżet do przechowywania naszego najbardziej potrzebnego portable softu.

Pendrive jest bardzo mały (wymiary: 35 x 12.3 x 3,5 mm,), lekki (4 gramy) i elegancki w srebrnym kolorze z czarnymi elementami prezentuje się bardzo ładnie.