Darmowy edytor na stronie internetowej

CKEditor jest to darmowy edytor WYSIWYG do umieszczenia na stronie WWW. Bardzo przydatny, jeśli chcemy szybko napisać jakiś artykuł, blog bez wpisywania kodu HTML i co więcej bez jakiejkolwiek znajomości podstaw webmasteringu. Poza wpisywaniem zwykłego tekstu mamy możliwość wstawiania lub edycji hiperłącza, kotwicy, obrazków, elementów flasha oraz dodawania przycisków, emotikonów, znaków specjalnych itp.

LiLi USB Creator

W dzisiejszym moim krótkim wpisie chciałbym polecić ciekawy soft LinuxLive USB Creator do tworzenia bootowalnego Live klucza USB z dowolną przez nas wybraną dystrybucją Linuksa w skrócie nazywany LiLi USB Creator. Co więcej oferuje nam program to instalowanie z plików: ISO/IMG/ZIP i płyty CD/DVD. Poza tym za pomocą tej aplikacji możemy wybrać z listy (bardzo duży wybór dystrybucji) i pobrać ze źródła naszą ulubioną wersję systemu z pod znaku pingwina a następnie zainstalować.

Odtwarzacz wideo na stronie WWW

JW Player jest to darmowy odtwarzacz wideo do umieszczenia na naszej stronie internetowej. Co więcej z wsparciem dla języka HTML5. Tak, więc w kilku zadaniach postaram się opisać jak można go łatwo umieścić na Web witrynie.

Najpierw pobieramy pakiet z playerem click i zapisujemy na dysk twardy. Następnie rozpakowujemy archiwum.

Pulpit zawsze OK

DesktopOK to mały programik do zapisywania i przywracania pozycji ikon pulpitu. Bardzo przydatny, gdy często zmieniamy rozdzielczość ekranu np. gry komputerowe w różnej rozdzielczości.

Obsługa programu polega na zapisaniu stanu ikon na naszym pulpicie (Save) i przywróceniu w przypadku zmiany (Restore). Dodatkowo aplikacja oferuje nam kilka funkcji m.in.: każdy użytkownik może zapisać własne ustawienie pulpitu, start z systemem, ukrywanie w trayu.

Portable Applications

LiberKey jest platformą do przechowywania najbardziej potrzebnego oprogramowania na przenośnym urządzeniu. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy mieć szybki dostęp do naszych ulubionych programów: praca, szkoła. Wszystkie programu ułożone w różnych kategoriach m.in.: Audio, Video, Office, System utilities itp. Na dodatek całość w przejrzystym i efektownym interfejsie portable użytkownika.

Odtwarzacz YouTube

JW Desktop Player - to bardzo przyjemny program do oglądania filmów z serwisu YouTube bez konieczności otwierania przeglądarki internetowej. Moim zdaniem to bardziej efektowniejszy sposób na wyświetlanie naszych ulubionych filmików w oknie lub na pełnym ekranie monitora. Co więcej funkcja Video Search za pomocą, której wyszukamy interesującą nas tematykę.

NoVirusThanks

NoVirusThanks to strona internetowa, z której możemy pobrać oprogramowanie zabezpieczające nasz komputer przed wszelakim złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo witryna oferuje nam darmowe usługi online za pomocą, których możemy przeskanować podejrzane pliki a także nasz numer IP, domenę lub subdomenę pod kątem malware.

Darmowe programy zabezpieczające do pobrania to:

Hijack Hunter

Szybkie rozpakowywanie archiwów

Nie tak dawno temu z ciekawości zainstalowałem sobie programik do rozpakowywania archiwów żeby go przetestować jak się sprawuje. Już po kilku chwilach użytkowania byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym dobrym softem. Dlatego w kilku zdaniach postaram się opisać ten według mnie ciekawy produkt.

ExtractNow jest to aplikacja do bardzo szybkiego i łatwego rozpakowywania wszelkiego rodzaju archiwów.