Darmowa alternatywa dla MS Word

Alternatywa dla tych wszystkich, którzy nie potrzebują całego pakietu od Microsoftu lub po prostu ich nie stać na tenże produkt żeby napisać lub otworzyć jakiś tekst w pełni kompatybilny z wszystkim wersjami MS Office Word. To ja na to polecam darmowy edytor Kingsoft Writer Free 2012, który od pewnego czasu używam i w kilku zdaniach postaram się przybliżyć moim zdaniem dobry soft. Zaczynając od interfejsu to wyglądem bardzo przypomina MS Word Office 2003, czyli podobne paski narzędzi oraz rozmieszczone przyciski. Tym bardziej będzie łatwym do opanowania edytorem tekstu dla użytkownika, który miał styczność z wcześniejszymi wersjami MS Word. Następną cechą programu są bardzo małe wymagania sprzętowe (Pentium II 266 MHz oraz 128 MB RAM), przez co nawet na starszym sprzęcie komputerowym będzie się pracowało wygodnie i co więcej ma mniejsze zapotrzebowanie na pamięć RAM niż inne podobne edytory.

To by było na, tyle jeśli chodzi wygląd programu i wymagania sprzętowe. Dalszą część wpisu chciałbym poświęcić funkcjonalności edytora, który jak wcześniej wspominałem jest kompatybilny z wszystkimi wersjami MS Office Word, czyli dokładniej chodzi o formaty plików z rozszerzeniem: .doc, .docx, .rtf .txt, etc. Ponadto jest jeszcze wiele innych przydatnych funkcji, bez których dobry edytor nie może się obyć, a do nich trzeba zaliczyć: tworzenie i redagowanie artykułu, ozdabianie dokumentu, wstawianie klipartów albo obrazków, tworzenie kolumn i tabel, edytor równań oraz wiele jeszcze innych przydatnych opcji. Nie zapominając także o przydatnym narzędziu do konwersji plików tekstowych na format PDF. Tak więc nie musimy posiadać najnowszego pakietu biurowego od Microsoftu, aby otwierać dokumenty oraz zapisywać ich zgodnie z najnowszym formatem edytora tekstu MS Word wystarczy darmowy produkt - Kingsoft Writer. Co więcej mogę dodać to, że program jest dostępny wyłącznie na platformę Windows XP, Vista oraz 7.

Na zakończenie trzeba by było napisać o wadach, jakie ten program posiada, a są to jak na razie brak polskiej wersji językowej, przez co nie posiada słownika sprawdzającego pisownie. Może ktoś się pokusi o spolszczenie tegoż mało znanego programu, ponieważ moim zdaniem jest to bardzo przyjazny edytor tekstu. Co nie znaczy, że jest jakimś przeciwnikiem pakietu MS Office, który jest nadal dla mnie numerem jeden, jeśli chodzi o pakiety biurowe.

Pozdrawiam.