Darmowa przeglądarka i edytor zdjęć

Surfując niedawno po zagranicznych stronach internetowych natknąłem się na nowy i mało znany na polskich serwisach program graficzny. Dlatego w skrócie chciałbym przybliżyć wszystkim moim zdaniem bardzo dobry program do organizowania i edycji naszych zdjęć.

Kestrel GX 1.1.0.5 jest darmowym programem do przeglądania i edytowania zdjęć. Aplikacja obsługuje najbardziej popularne formaty graficzne (ok. 20 rodzajów) oraz zdjęcia z aparatów cyfrowych w formacie RAW. Dodatkowo mamy do dyspozycji dużo przydatnych narzędzi do obróbki zdjęć zarówno dla początkującego jak i profesjonalnego fotografika. Potężny edytor graficzny oferuje nam m.in. zmianę rozmiaru i koloru obrazków, usuwanie efektu czerwonych oczu, dodawanie różnego rodzaju tekstu, efektów oraz bardziej zaawansowane funkcje, czyli oznaczanie znakiem wodnym naszych fotek, tworzenie plików PDF ze zdjęciami itp. To tylko niektóre opisane przez mnie ciekawe opcje dostępne z poziomu Kestrel GX Photo Editor. Jeśli chodzi samą przeglądarkę to wyróżnia się nowoczesnym, przejrzystym i łatwym w obsłudze interfejsem. Szybki podgląd naszych fotek w oknie lub na pełnym ekranie monitora. Co więcej to oczywiście bardzo płynny pokaz slajdów z różnymi efektami przejścia obrazków.

Oceniając program to z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu, ponieważ bardzo ładnie się prezentuje i przegląda ulubione obrazki, a także edytuje nasze zdjęcia z aparatów cyfrowych. Na zakończenie jeszcze tylko dodam, że program dostępny jest na Windows XP, Vista, 7.

Główne okno programu.

Edycja zdjęć.

Pokaz zdjęć na pełnym ekranie.