Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Fast USB Flash Drive

Nie tak dawno temu kupiłem sobie na serwisie aukcyjnym Allegro PenDrive'a Silicon Power TOUCH 830 4GB i w kilku zdaniach chciałbym przybliżyć ten według mnie bardzo dobry gadżet do przechowywania naszego najbardziej potrzebnego portable softu.

Pendrive jest bardzo mały (wymiary: 35 x 12.3 x 3,5 mm,), lekki (4 gramy) i elegancki w srebrnym kolorze z czarnymi elementami prezentuje się bardzo ładnie. Co więcej to bardzo szybki USB Flash Drive i to dla mnie było najważniejsze podczas wyboru pendriva z Allegro. Prędkość transferu danych to odczyt w granicach 32 MB/S i zapis 13,4 MB/S. Oprócz tego funkcjonalność Plug & Play, wodoodporny, nierdzewny, pyłoszczelny i odporny na wibracje.

reklama

Dodatkowo na stronie producenta PenDrive'a można pobrać SP Widget jest to program wyposażony w siedem głównych funkcji by zmaksymalizować potencjał naszego urządzenia przenośnego. Dokładniej zestaw najpotrzebniejszych narzędzi m.in.: tworzenie kopii zapasowych naszych dokumentów, folderów, emaili, szyfrowanie folderów hasłem oraz pozostałe przydatne portable funkcje.

W praktyce PenDrive'a Silicon Power TOUCH 830 4GB spisuje się bardzo dobrze np. do uruchamiania portable programów. Dla przykładu platforma do przechowywania najpotrzebniejszego oprogramowania opisywana wcześniej na moim blogu LiberKey - aplikacje działają poprawnie. Jeszcze lepsze zastosowanie dla tego urządzenia to przenośne dystrybucje Linuksa przykładowy Puppy Linux uruchamia się w niecałe pół minuty i ogólnie system chodzi płynnie - programy uruchamiają się od razu.

Oceniając pamięć przenośną po kilkudniowym użytkowaniu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dokonałem dobrego wyboru kupując ten mały, szybki i elegancki gadżet. Na zakończenie jeszcze tylko dodam, że kosztował mnie 25,80 zł plus oczywiście koszt wysyłki.

Pozdrawiam.

 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze