Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Hardware do przechowywania software

Nie tak dawno temu kupiłem sobie zewnętrzny dysk twardy Samsung S2 Portable 2,5” 320 GB. Dysk jest mały, lekki i bardzo elegancki, błyszcząca plastikowa obudowa prezentuje się bardzo ładnie. Posiada pamięć podręczną wielkości 8 MB i prędkość obrotową 5400 obr./min. Dużym plusem jest niewielkie zużycie energii, dodatkowo automatyczne przejście w tryb oszczędzania energii, jeśli urządzenie nie jest używane przez 5 kolejnych minut, automatycznie napęd przechodzi w tryb „uśpienia”. Poza tym łatwe podłączenie i łatwa obsługa.

Dodatkowym atutem jest zainstalowane oprogramowanie, co sprawia, że nośnik danych jest wielofunkcyjny. Dwa sposoby wykonywania kopii zapasowych: zaplanowanie i w czasie rzeczywistym. Automatyczna kopia zapasowa jest wykonywana na żądanie a zaplanowana pozwala użytkownikowi zaprogramować archiwizację, która zostanie wykonana w określonym czasie – w zależności od życzenia klienta.

reklama

Samsung Auto Backup

Technologia SecretZone bezpieczny obszar do przechowywania prywatnych plików polega na ukryciu wcześnie wydzielonej części dysku i zaszyfrowania danych za pomocą algorytmu AES-128bit. Prywatne dane właściciela dysku są dodatkowo zabezpieczone hasłem SafetyKey, które dba o ich poufność.

Samsung SecretZone

Podsumowując przenośny dysk Samsung to idealne rozwiązanie do robienia backupu danych, które zostaną wykonane natychmiast lub po określonym czasie – w zależności od życzenia klienta w komputerze przenośnym lub stacjonarnym. Plus możliwość ukrycia prywatnych plików na ukrytej partycji dysku, które wcześniej są szyfrowane i zabezpieczone hasłem. Ciekawym gadżetem jest pomiar pojemności wykorzystania dysku poprzez ikonę w zasobniku systemowym. W zestawie kabel USB oraz etui ze skóry. Na zakończenie dodam, że na urządzenie jest udzielana 3 letnia gwarancja.

Pozdrawiam.
skandyn

 

Komentarze