Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Hardware do przechowywania software

Nie tak dawno temu kupiłem sobie zewnętrzny dysk twardy Samsung S2 Portable 2,5” 320 GB. Dysk jest mały, lekki i bardzo elegancki, błyszcząca plastikowa obudowa prezentuje się bardzo ładnie. Posiada pamięć podręczną wielkości 8 MB i prędkość obrotową 5400 obr./min. Dużym plusem jest niewielkie zużycie energii, dodatkowo automatyczne przejście w tryb oszczędzania energii, jeśli urządzenie nie jest używane przez 5 kolejnych minut, automatycznie napęd przechodzi w tryb „uśpienia”. Poza tym łatwe podłączenie i łatwa obsługa.

Dodatkowym atutem jest zainstalowane oprogramowanie, co sprawia, że nośnik danych jest wielofunkcyjny. Dwa sposoby wykonywania kopii zapasowych: zaplanowanie i w czasie rzeczywistym. Automatyczna kopia zapasowa jest wykonywana na żądanie a zaplanowana pozwala użytkownikowi zaprogramować archiwizację, która zostanie wykonana w określonym czasie – w zależności od życzenia klienta.

Samsung Auto Backup

Technologia SecretZone bezpieczny obszar do przechowywania prywatnych plików polega na ukryciu wcześnie wydzielonej części dysku i zaszyfrowania danych za pomocą algorytmu AES-128bit. Prywatne dane właściciela dysku są dodatkowo zabezpieczone hasłem SafetyKey, które dba o ich poufność.

Samsung SecretZone

Podsumowując przenośny dysk Samsung to idealne rozwiązanie do robienia backupu danych, które zostaną wykonane natychmiast lub po określonym czasie – w zależności od życzenia klienta w komputerze przenośnym lub stacjonarnym. Plus możliwość ukrycia prywatnych plików na ukrytej partycji dysku, które wcześniej są szyfrowane i zabezpieczone hasłem. Ciekawym gadżetem jest pomiar pojemności wykorzystania dysku poprzez ikonę w zasobniku systemowym. W zestawie kabel USB oraz etui ze skóry. Na zakończenie dodam, że na urządzenie jest udzielana 3 letnia gwarancja.

Pozdrawiam.
skandyn

 

Komentarze

0 nowych
skandyn   10 #1 31.08.2010 11:47

199,00 zł a kupiony w sklepie Biedronka.
Pozdrawiam.

Extraordinarykid   6 #2 31.08.2010 12:21

Wymienione wyżej oprogramowanie do robienia kopii zapasowej plików jest pre-instalowane na dysku twardym, czy w jakiś sposób osadzone na stałe ?

Miałem kiedyś dysk Toshiba, który posiadał pre-instalowane oprogramowanie.
Po pełnym formacie i własnym partycjonowaniu przy pomocy G-Parted, nie miałem już możliwości korzystania z oprogramowania do kopii zapasowej.
Co najgorsze, nie dołączono do niego żadnej płyty z softem, a na stronie producenta pustka ;-)

skandyn   10 #3 31.08.2010 12:46

Można zrobić kopie dołączonego oprogramowania zainstalowanego na dysku zewnętrznym. Samsung posiada bardzo dobre wsparcie techniczne na swojej stronie: instrukcje, pliki do pobrania.

Pozdrawiam.

oprych   14 #4 31.08.2010 13:52

a kidy to kupiłeś jesli można wiedziec??

skandyn   10 #5 31.08.2010 14:13

W zeszłym tygodniu powinny jeszcze być w Biedronce.
Pozdrawiam.

kk23   8 #6 31.08.2010 14:45

W ubiegły piątek w MM w Krakowie zakupiłem bliźniaczy model -Samsung G2 Portable 500GB(rzeczywista 465GB) w cenie 199zł. Te same właściwości i oprogramowanie. Na wstępie sformatowałem go do NTFS, póki co jestem zadowolony.

skandyn   10 #7 31.08.2010 16:08

@womper
Niestety nie, ale pod Linuxem do backupowania na zewnętrzny dysk używam grsync.

Pozdrawiam.