Inteligentne bezpieczeństwo

Tak na szybko chciałem się pochwalić antywirusem, który otrzymałem na ostatnim HotZlocie i zainstalowałem na moim notebooku. Piszę, ponieważ bardzo pozytywnie jestem zaskoczony tym dobrym softem.

ESET NOD32 Antivirus - szybki, efektywny i łatwy bez spowolnień systemu to główne cechy antywirusa, który stoi na straży Twojego bezpieczeństwa w Sieci. Skaner antywirusowy, działający w tle, zabezpiecza nasz komputer przed atakami, gdy przeglądamy strony internetowe.

Najistotniejsze cechy

Chroni twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem: wirusy, programy szpiegujące, backdoory, trojany, robaki internetowe i pozostałe malware. Pełna ochrona komputera w czasie rzeczywistym od momenty uruchomienia komputera. Program sprawdza w tle wszystkie uruchomiane procesy systemowe. W przypadku wykrycia złośliwego oprogramowania, natychmiast blokuje proces i automatycznie usuwa. Ponadto możemy uruchomić skanowanie komputera na żądanie: inteligentne (skanowanie dysku lokalnego) lub skanowanie niestandardowe - dokładne (wybór profilu skanowania i skanowanych obiektów). Ochrona poczty przychodzącą i wychodzącą wraz z załącznikami. Twój email będzie zawsze czysty i bezpieczny. Ciekawą funkcją jest wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji maksymalizując twoją obronę przeciw nowym i nieznanym zagrożeniom próbującym zainfekować komputer. Aktualizacja bazy sygnatur wirusów może być przeprowadzana automatycznie lub na nasze żądanie.

Zalety:
Funkcjonalny wygląd
Łatwa obsługa
Szybkość działania
Skuteczność
Polskojęzyczny
Nie spowalnia komputera
Wady:
Brak

Interfejs

Wygląd programu jest bardzo funkcjonalny, wyróżnia go czytelny i przejrzysty interfejs, przez co program jest łatwy w obsłudze.

Ustawiania zaawansowane

Funkcja ustawienie zaawansowane daje nam możliwość jak najlepszego skonfigurowania programu pod kątem naszych potrzeb :
- Antywirus i antyspyware (m.in. ochrona plików, poczty, skanowanie na żądanie)
- Aktualizacje (automatyczne lub na żądanie)
- Narzędzia (m.in. kwarantanna, harmonogram, aktualizacje systemu, alerty i powiadomienia)
- Interfejs użytkownika (m.in. alerty i powiadomienia, menu kontekstowe)
- Inne (serwer proxy, licencje, administracja zdalna, integracja z programami pocztowymi)

Podsumowanie

Reasumując ESET NOD32 Antivirus to szybki skaner, który nie spowalnia pracy komputera. Bardzo skutecznie wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie, jak również te zupełnie nowe, jeszcze nieznane malware. Dodatkowo aplikacja wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, dzięki którym jest w stanie dokonać samooceny, czy nieznany program stanowi zagrożenie.

Jestem bardzo zadowolony z pracy tego, antywirusa, którego mam zamiar używać jak najdłużej. Na koniec dodam, że na HotZlocie wygrałem plecak tej samej firmy – też fajny.

Strony projektu :
www.eset.pl
www.eset.com

Pozdrawiam.
skandyn