Life's Good

Jakiś czas temu na moim blogu opisywałem monitor od Samsunga - 24 cale z funkcją TV. A w dzisiejszym wpisie chciałbym zaprezentować podobnie drugi monitor z tunerem telewizyjnym, który także nabyłem niedawno poprzez Allegro, ale jest troszeczkę większy, czyli 27 cali. Dokładniej jest to monitor firmy LG LCD LED z tunerem telewizyjnym serii M80D. I również w tym wpisie chciałbym pominąć dokładną specyfikację techniczną monitora, ponieważ dokładny opis znajduje się na stronie producenta - tutaj. Za to chcę przybliżyć jak się sprawuje produkt solidnej firmy, jaką jest LG w praktyce. Na początek o samym telewizorze, na którym oczywiście możemy oglądać filmy oraz programy w wysokiej rozdzielczości. Tym bardziej jest to dla mnie ciekawa nowość, ponieważ od niedawna posiadam kilka nowych programów w jakości HD, które udostępniła mi moja osiedlowa telewizja kablowa, a są to następujące programy: nFilmHD, nFilmHD2, nSportHD, MGM. Porównując jakość obrazu z moją wcześniejszą telewizją analogową to wysoka rozdzielczość - 1920x1080 robi niesamowite wrażenie. Ale sam obraz to nie wszystko. Dlatego w tym miejscu warto także wspomnieć dźwięku w system 2.1 z subwooferem. Czytając o funkcjach na stronie producenta można się dowiedzieć, że jest to pierwszy na świecie telewizor, który został wyposażony w dodatkowy głośnik niskotonowy, dzięki czemu można uzyskać krystalicznie czysty dźwięk i głębokie basy bez konieczności podłączania zewnętrznych głośników. Co więcej, jeśli chodzi o sam telewizor to możliwość podłączenia poprzez łącze USB zewnętrznego dysku twardego lub po prostu pendriva, z którego możemy w bardzo łatwy sposób przeglądać multimedia, czyli obrazki, zdjęcia i filmy. A oglądanie filmów z pamięci przenośnej jest oczywiście bardzo płynne, czyli bez jakiegokolwiek dławienia się obrazu i nie ma potrzeby instalowania dodatkowych kodeków, żeby obejrzeć film w formacie AVI. Co do pozostałych multimediów to np. nasze ulubione obrazki możemy oglądać także z naszą ulubioną muzą w tle.

To by było tyle, jeśli chodzi o sam telewizor marki LG. Teraz w kilku zdaniach chciałbym opisać jak wygląda praca na samym monitorze. Na którym za pomocą jednego przycisku na pilocie - TV/PC możemy przełączać się z telewizora na monitor komputera. Jednak najpierw, aby w pełni cieszyć się naszym monitorem musimy zainstalować sterownik, który dołączony jest na płycie CD dla systemów Windows XP, Vista oraz Siódemki. Również na tej płycie znajdziemy szczegółowy opis naszego monitora z tunerem telewizyjnym w pliku PDF. Tak więc jeśli zainstalowaliśmy poprawnie sterownik to wystarczy teraz w komputerze ustawić jak najbardziej nam pasującą rozdzielczość ekranu. Najlepiej wygląda to w wysokiej rozdzielczości 1920x1080 piksela. Co do systemu Linux to istnieje tzw. funkcja automatycznego ustawiania ekranu, która znajduje się w opcjach menu monitora. W moim przypadku jest to PCLinuxOS - który pracuje w rozdzielczości max 1280x800, czyli tyle ile ma mój notebook podłączony do tegoż monitora. Co do jakości obrazu monitora to podświetlenie LED zalewnia niepowtarzalną jakość i wyrazistość. Poza tym, jeśli chodzi o kąty widzenia to są po prostu bardzo dobre. Podsumowując sam monitor produkcji LG to zarówno dobrze sprawuje się z systemami Windows i Linux.

Na zakończenie mojego powakacyjnego wpisu przydałoby się troszkę ogólnie napisać o monitorze firmy LG LCD LED z tunerem telewizyjnym serii M80D. Zaczynając od wyglądu zewnętrznego to cechuje go cienka i elegancka obudowa, przez co jest bardzo lekki. Jeśli chodzi o wszystkie potrzebne złączą (USB, HDMI, Słuchawki, itp.) to znajdują się z tyłu telewizora. Z przodu znajdziemy tylko najbardziej potrzebne dotykowe przyciski funkcyjne. Oprócz tego nie zapominając o pilocie do obsługi telewizora, który jest również bardzo ładnie zrobiony oraz dobrze dopasowujący się do dłoni. Jest to także produkt bardzo oszczędny, jeśli chodzi o energię elektryczną. Nie za bardzo znam się na elektryce, a tym bardziej na elektronice, ale chodzi o to, że nie jest zasilany bezpośrednio z gniazdka tylko chodzi na zasilaczu. Dodatkowo posiada on funkcje oszczędzania energii tzw. ECO - która jest dostępna za pomocą ekologicznego, zielonego przycisku na pilocie. Reasumując całość wyżej opisanego monitora z tunerem telewizyjnym LG to nie tylko najnowsza technologia LED, ale także dizajn w najlepszym wykonaniu. Za który zapłaciłem na Allegro 1340 zł plus koszt wysyłki i oczywiście nie żałuję żadnego wydanego grosza.

Pozdrawiam.