Numpty Physics for Linux

Tym razem dla odmiany granie na ekranie, czyli kolejny - taki sobie opis darmowej gierki. W którą oczywiście sobie gram w wolnych chwilach. O której dowiedziałem się przez przypadek przeglądając gry dostępne w Centrum oprogramowania Ubuntu. Dlatego właśnie o tej Linuksowej grze postaram się w miarę poprawnie i z sensem napisać, a która zwie się Numpty Physics.

Jest to moim zdaniem bardzo fajna i wciągająca gra logiczna. Cechująca się bardzo nietypową oprawą graficzną. Polegająca w skrócie na rysowaniu tzw. różnych figur geometrycznych: kółek, trójkątów, kwadratów, itp. Dokładniej chodzi o to, że musimy wykazać się pomysłowością w rysowaniu, wskutek czego na pewno dotrzemy do upragnionego celu. Przesuwając naszą kulkę w taki sposób, aby dotarła do żółtej gwiazdki. Na początku gra wydaję się bardzo prosta, ale następne plansze to już prawdziwa łamigłówka dla wytrwałych.

Jeśli chodzi o samo sterowanie grą, to sprawa jest dziecinie łatwa, ponieważ rysujemy potrzebne nam elementy, oczywiście za pomocą myszki komputerowej. Co do samej klawiatury, to warto wspomnieć o kilku najbardziej przydatnych klawiszach:

Esc - cofanie narysowanej figury lub wszystkich figur.
n lub right - następna plansza.
p lub left - poprzednia plansza.

Podsumowując mniej lub bardziej znaną gierkę spod znaku pingwina. W którą jak najbardziej warto pograć dla relaksu. Ponieważ według mnie, każdy szanujący się Linuksiarz, a tym bardziej Ubuntownik powinien ją mieć w swojej kolekcji natywnych gier. Jak nadmieniłem na początku wpisu gra jest dostępna w Centrum oprogramowania Ubuntu. Pozostałe dystrybucje mogą pobrać sobie wyżej opisaną grę na stronie projektu. W tym miejscu chciałbym także napomknąć o podobnej grze Crayon Physics Deluxe, czyli jest to również gra zrobiona na tym samym silniku. Ale jak wiadomo nie jest to darmowa pozycja, a tylko wydanie komercyjne. Jak zawszę na zakończenie polecam przykładowy filmik z gry, który oczywiście znalazłem na YouTube.

Pozdrawiam.