Optymalizacja i czyszczenie systemu Windows

Dwa całkiem nowe programy za pomocą, których w szczegółowy sposób wyczyścimy i zoptymalizujemy nasz bieżący system a także z nowo kupionego komputera usuniemy niepotrzebne oprogramowanie.

Pierwszym oprogramowaniem jest SlimCleaner, który czyści i optymalizuje systemy Windows XP, Vista, 7.

Funkcje Programu

Cleaner - szczegółowe czyszczenie komputera ze zbędnych plików i śmieci oraz usuwanie błędnych wpisów z rejestru systemu.

Optimize - autostart i usługi (opcja SuperCharged).

Unistaller - usuwanie programów.

Shredder - zaawansowana niszczarka plików i katalogów.

Hijack log - narzędzie do szybkiego generowania logów systemowych.

Windows Tools - szybki dostęp do najczęściej używanych narzędzi systemowych m.in.: Właściwości systemu, Zarządzanie komputerem, dyskami, Edytor rejestru, Defragmentator dysków.

Dodatkowo opcja Restore za pomocą, której możemy cofnąć wszystkie zmiany. Poza tym ciekawą funkcją jest analiza systemu w chmurze (Cloud) by zoptymalizować maksymalnie nasz komputer.

Drugi program to SlimComputer jest przydatny wtedy, gdy kupiliśmy nowy komputer z zainstalowanym zbędnym oprogramowaniem promocyjnym, paskami narzędzi, itp., które spowalnia i zaśmieca nasz system.

Funkcje Programu

Main - odinstalowywanie oprogramowania, które zwalnia nasz nowy komputer. Usuwanie niechcianych pasków narzędzi z przeglądarki internetowej, niepotrzebnych wpisów w autostarcie systemu i zbędnych skrótów na pulpicie.

Restore - funkcja przywracania.

Optimizer - autostartu i usługi.

Unistaller - odinstalowanie programów.

Windows Tools - zarządzanie naszym systemem.

Podsumowując obydwa programy to bardzo dobry sposób na szczegółowe czyszczenie i przyśpieszenie naszego komputera. Oprócz tego bardzo łatwa obsługa aplikacji w ładny i przejrzystym interfejsie nikomu nie powinna sprawić jakichkolwiek trudności mimo angielskiej wersji programu. Na zakończenie dodam, że opisane oprogramowanie jest oczywiście całkowicie darmowe.