Relaks

Dwie moje ulubione gry, w które sobie gram na notebooku z zainstalowanym systemem Windows XP.

Pierwszą jest przygodowa gra Machinarium, której celem jest rozwiązanie przez nas wielu łamigłówek na tradycyjnej już zasadzie "point and click" czyli w wolnym tłumaczeniu wskaż i kliknij. W skrócie zabawa polega na tym, że w grze uczestniczymy jako mały robot, który niesłusznie zostaje zesłany na złomowisko i za wszelką cenę chce wrócić do miasta by uratować swoją ukochaną oraz zapobiec próbie obalenia władzy w mieście. Gra nie należy do najłatwiejszych trzeba się nieźle namęczyć intelektualnie żeby przejść do kolejnego etapu gry, w którym czekają na nas jeszcze trudniejsze do rozwiązania łamigłówki.
Jeśli chodzi o wygląd flashowej gry Machinarium to cechuje się bardzo ciekawą oprawą wizualną - ręcznie rysowana grafika. Dodatkowo podkład dźwiękowy, który jest jak najbardziej w najlepszym profesjonalnym wykonaniu.

reklama

YouTube - Machinarium Trailer

Drugą jest logiczno-zręcznościowa gra World of Goo z bajecznie ładną animowaną grafiką. Celem naszej zabawy jest budowanie różnych ruchomych struktur, rusztowań, mostów za pomocą lepiących się nawzajem do siebie ruchomych kulek a także przenoszenie elementów na łatających zeppelinach. Budujemy ruchome obiekty w taki sposób żeby odpowiednia ilość naszych okrągłych stworków mogła dotrzeć do celu. Ponadto każdy poziom gry oferuje nam coraz to nowsze obszary, łamigłówki, stworki oczywiście przy okazji z dużą dawką poczucia humoru.
Całość gry oprawiona jest w rewelacyjną animowaną grafikę i z fantastyczne przyjemną dla ucha muzyką.

YouTube - World of Goo Trailer

Podsumowując dwie opisane gierki to jest to bardzo dobra zabawa na długie jesienne wieczory. Duża dawka łamania umysłu z jednej strony a z drugiej strony gry pełne dobrego humoru. Na zakończenie dodam, że gry mają małe wymagania sprzętowe na średniej klasy komputerze działają bez problemu.

Pozdrawiam.

 

Komentarze