Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Relaks

Dwie moje ulubione gry, w które sobie gram na notebooku z zainstalowanym systemem Windows XP.

Pierwszą jest przygodowa gra Machinarium, której celem jest rozwiązanie przez nas wielu łamigłówek na tradycyjnej już zasadzie "point and click" czyli w wolnym tłumaczeniu wskaż i kliknij. W skrócie zabawa polega na tym, że w grze uczestniczymy jako mały robot, który niesłusznie zostaje zesłany na złomowisko i za wszelką cenę chce wrócić do miasta by uratować swoją ukochaną oraz zapobiec próbie obalenia władzy w mieście. Gra nie należy do najłatwiejszych trzeba się nieźle namęczyć intelektualnie żeby przejść do kolejnego etapu gry, w którym czekają na nas jeszcze trudniejsze do rozwiązania łamigłówki.
Jeśli chodzi o wygląd flashowej gry Machinarium to cechuje się bardzo ciekawą oprawą wizualną - ręcznie rysowana grafika. Dodatkowo podkład dźwiękowy, który jest jak najbardziej w najlepszym profesjonalnym wykonaniu.

YouTube - Machinarium Trailer

Drugą jest logiczno-zręcznościowa gra World of Goo z bajecznie ładną animowaną grafiką. Celem naszej zabawy jest budowanie różnych ruchomych struktur, rusztowań, mostów za pomocą lepiących się nawzajem do siebie ruchomych kulek a także przenoszenie elementów na łatających zeppelinach. Budujemy ruchome obiekty w taki sposób żeby odpowiednia ilość naszych okrągłych stworków mogła dotrzeć do celu. Ponadto każdy poziom gry oferuje nam coraz to nowsze obszary, łamigłówki, stworki oczywiście przy okazji z dużą dawką poczucia humoru.
Całość gry oprawiona jest w rewelacyjną animowaną grafikę i z fantastyczne przyjemną dla ucha muzyką.

YouTube - World of Goo Trailer

Podsumowując dwie opisane gierki to jest to bardzo dobra zabawa na długie jesienne wieczory. Duża dawka łamania umysłu z jednej strony a z drugiej strony gry pełne dobrego humoru. Na zakończenie dodam, że gry mają małe wymagania sprzętowe na średniej klasy komputerze działają bez problemu.

Pozdrawiam.

 

Komentarze

0 nowych
Razi   7 #1 02.10.2010 01:06

World of Goo wciąga strasznie...

Warto też dodać, że obie gry zostały wydane też na Linuksa i chyba też Maca.

skandyn   10 #2 02.10.2010 10:30

@Razi

Obydwie opisane gry można także zainstalować pod systemem Mac i Linux.

Pozdrawiam.

przemo_li   11 #3 03.10.2010 14:10

Obie gry pokazują, come back 2D.
A raczej, że 3D nie jest potrzebne aby zrobić super grę.

Fanboj O   9 #4 03.10.2010 15:18

Jako namiętny budowniczy Bridge Buildera byłem w niezłym błogostanie po przejściu paru plansz w World of Goo. Gluty rządzą.