Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Szybka edycja strony www

Często zdarza się tak, że trzeba coś poprawić, zmienić lub dodać na naszej stronie internetowej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie wtyczki zainstalowanej w edytorze tekstu Notepad ++. Szybki dostęp do naszego serwera FTP z możliwością edycji plików na wielu kartach naraz w lekkim i przejrzystym notatniku sprawiają, że funkcja jest bardzo przydatna dla każdego Webmastera.

Plugin NppFTP - uruchamiamy oczywiście edytor tekstu Notepad ++ następnie z Paska Menu wybieramy Pluginy >> NppFTP >> Show NppFTP Window. Ukazują się nam dodatkowe okienka potrzebne do konfiguracji połączenia i dostępu do naszych plików na serwerze FTP.

reklama

Konfiguracja wtyczki

Klikamy na ikonę w oknie Settings >> Profile settings:
1. Add new – nowy profil
2. Hostname – połączenie przez FTP port 21
3. Username - użytkownik
4. Password – hasło (opcja Ask for password - Spytaj o hasło)

Zakładka ustawienia

Połączenie z serwerem

Natychmiastowy dostęp do naszych plików na serwerze FTP wystarczy kliknąć ikonę Connect/Disconnect. Następnie wysyłanie plików jak również pobieranie plików z serwera to kolejne ikony Download file i Upload file.

Wtyczka NppFTP

Edycja plików

Szybka edycja danego pliku umieszczonego na serwerze FTP poprzez dwukrotne kliknięcie. Jeśli chodzi o sam edytor tekstu Notepad ++ jest to najlepsze narzędzie dla tworzącego strony internetowe w środowisku Windows. Webmaster ma do dyspozycji m.in. możliwość pracy na wielu plikach, kolorowanie składni, podświetlanie aktualnej linii, numerowanie wierszy i wiele innych przydatnych funkcji.

Główne okno programu

Kilka słów na zakończenie

Podsumowując Plugin NppFTP zainstalowany w edytorze tekstu Notepad ++ to bardzo potrzebny dodatek. Możliwość edytowania naszych plików nawet na wielu otwartych kartach bezpośrednio po stronie serwera FTP. Oprócz tego szybkie przesyłanie plików na serwer i z powrotem na nasz komputer. Moim zdaniem wtyczka zainstalowana w lekkim i przejrzystym notatniku to idealne narzędzie do szybkiej edycji strony www.  

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze