Vector Clock

Dwa przyjemne programy z pomocą, których upiększymy nasz pulpit. Pierwszy to Vector Clocks 2.30, czyli zestaw do wyboru kilku efektownych zegarków z funkcją alarmu. Wybrany zegar możemy umieścić gdziekolwiek chcemy na pulpicie, a następnie zmienić jego rozmiar, obrócić wokół własnej osi oraz ustawić w perspektywie 3D. Następną ciekawą opcją jest możliwość ustawienia alarmu, który będzie nam przypominał np. o zaplanowanym zadaniu do wykonania. Wyświetlając odpowiednio wcześniej wpisany komunikat tekstowy oraz odgrywając dźwięk domyślny lub przez nas wybrany (wav, mp3, midi). Głównymi cechami programu jest ładny wygląd zegarków umieszczanych na naszym pulpicie oraz bardzo łatwa obsługa.

Drugi program to Vector Clock Designer, w którym będziemy projektować nasze własne i funkcjonalne zegarki pulpitu. Choć na pierwszy rzut oka program wygląda niepozornie to jest zaawansowanym edytorem grafiki wektorowej. Oferujący nam bardzo dużo przydatnych opcji do szczegółowego tworzenia wszystkich elementów zegarka (tło, wskazówki, alarmy, animacje, etc). Co więcej mogę dodać to przejrzysty wygląd aplikacji i dość łatwa obsługa na zasadzie przeciągania i upuszczania elementów tworzonego zegarka.

Na zakończenie podsumowując obydwa całkowicie darmowe programy można stwierdzić, że jest to dobra propozycja dla tych, którzy lubią upiększać efektownie swój pulpit, a także samemu stworzyć swój niepowtarzalny w swoim rodzaju zegarek na desktop komputera. Opisany przeze mnie soft jest tego samego producenta i dostępny na Windows XP, Vista, 7.

Pozdrawiam.