Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Vector Clock

Dwa przyjemne programy z pomocą, których upiększymy nasz pulpit. Pierwszy to Vector Clocks 2.30, czyli zestaw do wyboru kilku efektownych zegarków z funkcją alarmu. Wybrany zegar możemy umieścić gdziekolwiek chcemy na pulpicie, a następnie zmienić jego rozmiar, obrócić wokół własnej osi oraz ustawić w perspektywie 3D. Następną ciekawą opcją jest możliwość ustawienia alarmu, który będzie nam przypominał np. o zaplanowanym zadaniu do wykonania. Wyświetlając odpowiednio wcześniej wpisany komunikat tekstowy oraz odgrywając dźwięk domyślny lub przez nas wybrany (wav, mp3, midi). Głównymi cechami programu jest ładny wygląd zegarków umieszczanych na naszym pulpicie oraz bardzo łatwa obsługa.

Drugi program to Vector Clock Designer, w którym będziemy projektować nasze własne i funkcjonalne zegarki pulpitu. Choć na pierwszy rzut oka program wygląda niepozornie to jest zaawansowanym edytorem grafiki wektorowej. Oferujący nam bardzo dużo przydatnych opcji do szczegółowego tworzenia wszystkich elementów zegarka (tło, wskazówki, alarmy, animacje, etc). Co więcej mogę dodać to przejrzysty wygląd aplikacji i dość łatwa obsługa na zasadzie przeciągania i upuszczania elementów tworzonego zegarka.

Na zakończenie podsumowując obydwa całkowicie darmowe programy można stwierdzić, że jest to dobra propozycja dla tych, którzy lubią upiększać efektownie swój pulpit, a także samemu stworzyć swój niepowtarzalny w swoim rodzaju zegarek na desktop komputera. Opisany przeze mnie soft jest tego samego producenta i dostępny na Windows XP, Vista, 7.

Pozdrawiam.
 

Komentarze

0 nowych
msnet   22 #1 01.03.2011 11:34

Niezłe te programy :)

  #2 01.03.2011 13:03

Rzeczywiście ładne lecz dla mnie to zwykłe zabawki/przeszkadzajki. Poza tym po co dublować zegar jeśli jest już na pasku. Ot, co najwyżej zbajerować pulpit na moment, aby pochwlaić się znajomym. Praktyczniejszy byłby zwykły dodatek z alarmem do zegara systemowego :)

  #3 01.03.2011 15:30

@a.n
Systemowy zegar można wyłączyć. Dzięki temu Vector stanie się pożytecznym narzędziem :)

  #4 01.03.2011 15:51

@matix73 ale po co mi zegar na pulpicie tak wielki ? :)

skandyn   10 #5 01.03.2011 16:47

Zegarki można powiększać i pomniejszać.

Pozdrawiam.

kozodoj   9 #6 01.03.2011 16:56

Jak często oglądacie swój pulpit? Powiem szczerze, że nie wiem jaką mam w tej chwili tapetę.
Więc taki zegar wg mnie kompletnie się nie sprawdzi, bo go nie widać. Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś nazbyt często na swoim kompie ogląda pulpit to może to oznaczać, że komputer nie jest mu potrzebny... ;)

  #7 02.03.2011 13:34

@skandyn moze podpowiesz, gdzie w wersji free zmienia się txt alarmu ?

skandyn   10 #8 02.03.2011 14:49

a.n (niezalogowany)

W trayu klikamy lewym przyciskiem myszy na zegarek pojawi się opcja – Set Alarm i wpisujemy w pole Alarm Text wybrany przez nas komunikat. Możemy także kliknąć od razu w zegarek umieszczony na pulpicie. W środku tarczy zegarka ukaże się litera „I” ...

Pozdrawiam.

  #9 21.05.2015 13:57

Bardzo fajny pomysł -:) Czy można ustawić np trzy zegary na pulpicie, a na każdym z nich godzinę z innej strefy czasowej?