Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Android must-have app czyli ES File Manager

Chciałbym wam przedstawić przesuper aplikację na naszego androida - menadżer plików ES File Manager. Zaraz polecą głosy "menadżer jakich wiele". Otóż nie do końca. Przedstawię i omówię kilka funkcji tej aplikacji: menadżer aplikacji, połączenia LAN, przesyłanie plików między telefonami przez WiFi.

------------ Menadżer Aplikacji ------------

Pomyślicie "przecież jest systemowy menadżer aplikacji". Owszem jest, ale czy pozwala on wam na wysyłanie aplikacji pobranych ze Sklepu Play koledze przez Bluetooth? Oczywiście, że nie. Natomiast ES File Manager daje nam taka możliwość. Co najlepsze nie potrzeba do tego posiadać uprawnień root'a. Wystarczy po odpaleniu aplikacji z menu z wybrać najpierw "narzędzia" a następnie "menadżer aplikacji".Ukazały nam się "aplikacje użytkownika". Jest to jedna z kilku dostępnych kategorii w jakich możemy zarządzać aplikacjami. Klikając w napis "aplikacje użytkownika" ukaże nam się lista dodatkowych kategorii.Pozostańmy w kategorii "aplikacje użytkownika".

Aktualizacja Androida na smartfonach Samsunga za pomocą Odina

Krótka instrukcja jak zaktualizować oprogramowanie swojego smartfona do najnowszej wersji. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia wynikłe z postępowania według tej instrukcji. Przewiduję, że jakąś wiedzę na temat komputerów posiadasz i rozpakowanie archiwum czy instalacja dodatkowego oprogramowania to dla Ciebie pikuś :)

Po co używać Odina skoro jest Kies? Kupując telefon najczęściej w salonie plusa, playa, orange itp, ma on brandowany soft. Czyli jakieś pierdółki, programy, tapety, dźwięki związane z producentem dorzucone do telefonu. Dodatkowo jeżeli google wypuści aktualizację androida dla Twojego urządzenia, nie będziesz miał możliwości jej zainstalowania. Najpierw dany operator musi tą aktualizację wypchać swoimi gratami i dopiero zostanie ona udostępniona Tobie. Instalując nie brandowany, czysty soft, pozbywasz się śmieci z telefonu, a jednocześnie możesz ewentualnie cieszyć się szybszymi aktualizacjami. Coś w ten deseń ;)

Zaczynamy, potrzebne nam będą:

• bateria w smartfonie naładowana do jakiegoś sensownego poziomu. Powiedzmy dla pewności 90% :)

• sterowniki usb do smartfona. najprościej jest pobrać program Kies prosto od