Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Aktualizacja Androida na smartfonach Samsunga za pomocą Odina

Krótka instrukcja jak zaktualizować oprogramowanie swojego smartfona do najnowszej wersji. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia wynikłe z postępowania według tej instrukcji. Przewiduję, że jakąś wiedzę na temat komputerów posiadasz i rozpakowanie archiwum czy instalacja dodatkowego oprogramowania to dla Ciebie pikuś :)

Po co używać Odina skoro jest Kies? Kupując telefon najczęściej w salonie plusa, playa, orange itp, ma on brandowany soft. Czyli jakieś pierdółki, programy, tapety, dźwięki związane z producentem dorzucone do telefonu. Dodatkowo jeżeli google wypuści aktualizację androida dla Twojego urządzenia, nie będziesz miał możliwości jej zainstalowania. Najpierw dany operator musi tą aktualizację wypchać swoimi gratami i dopiero zostanie ona udostępniona Tobie. Instalując nie brandowany, czysty soft, pozbywasz się śmieci z telefonu, a jednocześnie możesz ewentualnie cieszyć się szybszymi aktualizacjami. Coś w ten deseń ;)

Zaczynamy, potrzebne nam będą:

• bateria w smartfonie naładowana do jakiegoś sensownego poziomu. Powiedzmy dla pewności 90% :)

• sterowniki usb do smartfona. najprościej jest pobrać program Kies prosto od producenta. Uwaga, są dostępne dwie wersje tego oprogramowania, musisz wybrać odpowiednią dla swojego urządzenia, pobrać i zainstalować. Po instalacji podłącz telefon do komputera, aby system zainstalował sobie sterowniki.

• najnowsze firmware dla telefonu dostępne do pobrania z www.sammobile.com. Klikamy kolejno tak jak zaznaczyłem poniżej (oczywiście każdy wybiera model swojego urządzenia). Po pobraniu archiwum należy rozpakować.

• program do flaszowania urządzeń od samsunga - Odin

Przygotowanie:

• najważniejszą rzeczą chyba (na pewno) jest zrobienie kopi zapasowej danych. Kontaktów, zdjęć, filmików, smsów i wszystkiego potrzebnego

• aby aktualizacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych przeszkód zalecam przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, ale nie poprzez ustawienia telefonu, tylko poprzez recovery. W różnych modelach sposób na wejście do tego menu jest inny.

pierwszy sposób : wyłącz telefon - > wciśnij i trzymaj kolejno : VOLUME UP + MENU + POWER, aż do ukazania się menu recovery.

drugi sposób : wyłącz telefon - > wciśnij i trzymaj : VOLUME UP + VOLUME DOWN + MENU + POWER, aż do ukazania się menu recovery.

• wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych. używając klawiszy głośności wybierz najpierw WIPE CACHE PARTITION, a następnie WIPE DATA/FACTORY RESET. zatwierdzamy klawiszem POWER. Klawisz MENU służy jako powrót.

• teraz musisz wybrać opcję REBOOT SYSTEM NOW i poczekać, aż system uruchomi się do ekranu powitalnego.

• jeżeli już się telefon włączył musisz go po prostu wyłączyć po to, aby przejść do DOWNLOAD MODE. Trzymając w ręku wyłączony telefon wciśnij i trzymaj kolejno :
VOLUME DOWN + MENU + POWER, aż ujrzysz ekran ostrzegający o niebezpieczeństwach. W tym momencie wciśnij klawisz VOLUME UP i już jesteś w DOWNLOAD MODE.

Aktualizacja

Backup zrobiony, telefon wyczyszczony, czas zabrać się za główną atrakcję.

• upewnij się, że Kies nie jest odpalony gdzieś w tle. Zajrzyj do menadżera zadań (ctrl+alt+del), znajdź procesy z "kies" w nazwie i klikając prawym przyciskiem myszy je zamknij. Przykład poniżej.

• odpal wcześniej pobrany program Odin. W przypadku visty/win7/win8 uruchom jako administrator.

> 1 - będąc w DOWNLOAD MODE podłącz telefon do komputera, a on powinien zostać wykryty

> 2 - upewnij się, że są zaznaczone tylko 2 checkboxy: Auto Reboot i F. Reset Time

> 3 - kliknij PDA i podaj ścieżkę do wcześniej pobranego firmware (program może się na krótką chwilkę zawiesić)

• teraz już tylko wystarczy abyś wcisnął START i proces aktualizacji zostanie rozpoczęty.

• postęp aktualizacji będziesz widział w programie w postaci zielonego paska nad portem pod który jest podpięty telefon oraz na telefonie - niebieska linia.

• gdy proces się zakończy, telefon uruchomi się ponownie, a Ty będziesz mógł się cieszyć zaktualizowanym androidem :) 

porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
lordjahu   22 #1 30.12.2013 11:46

Gorzej jak ktoś ma gwarancję :)

skrzypek   13 #2 30.12.2013 12:12

Zauważ na ekranie w trybie DOWNLOAD MODE masz w lewym górnym rogu CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO oraz CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL. Dopóki ten stan rzeczy nie zostanie zmieniony, gwarancja pozostanie nie ruszona. Wgrywając tzw CUSTOM ROMY dopiero te wartości się zmieniają i gwarancja przepada. Oczywiście proces ten jest do odwrócenia. Tak czy inaczej postępując według tej instrukcji gwarancja nie przepada.

4lpha   10 #3 30.12.2013 13:05

Od kiedy stock ROMy posiadają wgrane recovery?

skrzypek   13 #4 30.12.2013 13:17

Od zawsze? Można sobie zmienić ewentualnie na cwm lub twrp czy inny, ale o tym napiszę później.

dragonn   11 #5 30.12.2013 13:43

@4lpha Samsungi od zawsze, w ASUS też jest, tak samo chyba w Nexusach, jedynie Sony nie mają domyślnie recovery (z tego co ja się spotkałem).

Songokuu   15 #6 30.12.2013 13:46

ODIN jest to program serwisowy firmy Samsung. To, że wszyscy go używają to nie znaczy, że jest to legalne!
Masz licencję na Odina? Nie?

Może coś się zmieniło i o czymś nie wiem, ale to jest taki szemrany temat i raczej na głównej bym go nie widział...

Songokuu   15 #7 30.12.2013 13:46

Oprócz tego poradnik i sam wpis fajny, żeby nie było :)

Piotrek2255   11 #8 30.12.2013 13:53

Jeszcze brakuje instrukcji dla ROMów trzy plikowych :P
Poza tym instrukcja spóźniona o jakieś... hmm cztery lata? ;)

  #9 30.12.2013 13:56

Odnośnie Odina aby poprawnie pracował należy go odpalać w trybie administratora. Miałem tak kilka razy że nie chciało flashować.
Songokuu licencja ODINa jest oparta o GPL. natomiast tu jest bardziej scisk d***y przez Samsunga bo odrzucają ludziom gwarancję po debrandowaniu telefonu nawet poprzez ich oficjalny soft. A niejednokrotnie widziałem jak KIES wywalał telefon i potem trzeba było Odinem robić.

skrzypek   13 #10 30.12.2013 14:12

@Songokuu
To osobny temat, a fakt jest taki, że wszyscy go używają i nikt nie ma z tym problemu. Dopóki nie zmieni się licznik nie mają powodu by nie przyjąć gwarancji.

@Piotrek2255
Wiem że spóźniona, ale miałem natchnienie :)

xomo_pl   24 #11 30.12.2013 16:10

@Songokuu ODINa używają nawet na XDAdev a tam mają hopla na punkcie legalności więc byłbym spokojny o to:)

ODIN się przydaje szczególnie dlatego, że Samsung z jednej strony na każdy kraj wypuszcza osobne wersje softu (co jest głupie bo język i tak jest w opcjach do zmiany....) a z drugiej polski odział samsunga bardzo często albo wydaje późno aktualizacje albo nie wydaje ich wcale choć w innych krajach europy ludzie dostają do identycznego sprzętu. KIES niestety nie pozwala na wgranie softu z innego regionu...

Songokuu   15 #12 30.12.2013 16:32

Ok. Dzięki wszystkim za wyjaśnienia :)

  #13 30.12.2013 20:40

Właśnie zamierzam na nowy rok zaktualizować i9305, czytam wpis i mam kilka pytań. Mogą być odpowiedzi w postaci wskazówek lub linków co mam szukać w necie.

1) Co może pójść nie tak podczas aktualizacji firmwaru skoro piszesz, że nie bierzesz za to odpowiedzialności. Bo zastanawiam się czy w ogóle brać się za update skoro będzie to moje pierwsze podejście i bazuję tylko na poradnikach.

2) Co zrobić, żeby wrócić do obecnego firmwaru? Da się zrobić jakiś obraz zanim sflashuje i później go przywrócić. Jeśli tak to czym?

3) Na stronie samsunga mam do pobrania firmware i9305 tylko plus i play. We wpisie piszesz, że mam ściągnąć niebrandowany firmware. Możesz wytłumaczyć, który Ty byś ściągnął?

  #14 30.12.2013 20:41

Właśnie zamierzam na nowy rok zaktualizować i9305, czytam wpis i mam kilka pytań. Mogą być odpowiedzi w postaci wskazówek lub linków co mam szukać w necie.

1) Co może pójść nie tak podczas aktualizacji firmwaru skoro piszesz, że nie bierzesz za to odpowiedzialności. Bo zastanawiam się czy w ogóle brać się za update skoro będzie to moje pierwsze podejście i bazuję tylko na poradnikach.

2) Co zrobić, żeby wrócić do obecnego firmwaru? Da się zrobić jakiś obraz zanim sflashuje i później go przywrócić. Jeśli tak to czym?

3) Na stronie samsunga mam do pobrania firmware i9305 tylko plus i play. We wpisie piszesz, że mam ściągnąć niebrandowany firmware. Możesz wytłumaczyć, który Ty byś ściągnął?

tomson66   9 #15 30.12.2013 21:15

Wpis ok.
Ale jak zabawa, to zabawa. Czemu ograniczać się do oficjalnego śmietnika? Zainteresowanych zapraszam na forum :
http://forum.android.com.pl/forum.php
lub anglojęzycznych na:
http://forum.xda-developers.com/

microfon1984   7 #16 30.12.2013 22:00

A nie jest czasami tak, że dla danego tel jest dana wersja odina?
Ja na S III mam inną niż na S I

wojtekadams   19 #17 30.12.2013 22:38

Dobry tutek, ostatnio coś podobnego chciałem napisać na temat telefonów Xperia rocznik 2011, ale ubiłem po drodze telefon (odblokowując bootloader) i stwierdziłem że lepiej tego nie pisać :)

@skrzypek
Ile cie wyniosło naprawienie twojej paletki po ostatnim HZ ?

skrzypek   13 #18 30.12.2013 23:10

@TomaszR.
Np. jak padnie Ci pc w czasie aktualizacji, albo wybierzesz zły soft :). i9305 to galaxy s3 lte, na liście nie ma niebrandowanego soft (XEO dla polski). Widziałem że ludzie używają softa nie brandowanego NORDIC COUNTRIES (NEE). Ale nie daje gwarancji, że zadziała.

@tomson66
Chciałem troszkę po kolei :)

@microfon1984
Możesz z powodzeniem używać wersji 3.xx do starszych smartfonów.

@wojtekadams
W sumie wyszło coś pod 400 ale nie przez serwis tylko przez allegro. Na szczęście poszedł do ludzi i już 3 w kieszeni siedzi :)

4lpha   10 #19 30.12.2013 23:29

@dragonn, skrzypek
Co prawda z tym systemem rozstałem się jakiś rok temu, ale żadna ze słuchawek z Androidem, które używałem, nie miała wgranego fabrycznego recovery.

Za to spotkałem się z trybem awaryjnym.

skrzypek   13 #20 30.12.2013 23:30

@4lpha
Może kwestia innego nazewnictwa :)

kraju   5 #21 30.12.2013 23:39

Warte przeczytania w kontekście Odina, gwarancji, Androida 4.3 i nowszych Samsungów (S3 wzwyż, włączając serię Note):

http://omegadroid.co/wanted-knox-void-warranty-0x1/

Over   9 #22 11.01.2014 12:22

@lordjahu
Jeśli robisz upgrade softu na oryginalny od samsunga to nie tracisz gwarancji sam tak zrobiłem i serwis mi przyjął sprzęt jak przypadkowo uwaliłem soft, i nie było problemów.

  #23 17.01.2014 16:50

Wszystko pięknie ładnie. Powiedzcie tylko jeszcze, jak to jest z CSC. Jeżeli aktualizujemy Samsunga Galaxy S3 z Androida 4.1.2 od T-Mobile na Androida 4.3 niebrandowanego (XEO) to CSC zostanie XEO czy tak jak niektórzy mówią zmieni się na domyślny (pierwszy z listy, czyli nie polski). Jeżeli tak nie jest to mamy problem z aktualizacjami. Może lepiej pierw zaktualizować do Androida 4.3 od T-Mobile, a dopiero później do androida 4.3 XEO ? Jest jakaś różnica?

  #24 20.01.2014 20:36

Ja zaktualizowałem i jest elegancko, miałem brandowanego plus, a teraz jest niebrandowany, nic z plusem ten telefon juz wspólnego nie ma :)) ładnie i świeżo jest w moim s3 i pare dodatkowych funkcji :) dzieki za poradnik pozdro!

  #25 24.01.2014 22:46

Chciałem zmienić soft z 4.1.2 brandowanego przez orange IDE (XELLA) na czysty XEO. Z tego co czytałem to nie ma możliwości zmiany CSC na XEO bez wykonania roota. Pytanie brzmi czy telefon z softem 4.3 XEO z CSC Orange będzie chodził poprawnie (z brakiem aktualizacji przez kies i ota jestem pogodzony)? Czy ta operacja nie nabija licznika flashowań i czy po ewentualnym powrocie do brandowanego softu np 4.3 dla Orange (jeśli już łaskawie wypuści) cofnie licznik na 0?

  #26 25.01.2014 09:53

Chciałem zmienić soft z 4.1.2 brandowanego przez orange IDE (XELLA) na czysty XEO. Z tego co czytałem to nie ma możliwości zmiany CSC na XEO bez wykonania roota. Pytanie brzmi czy telefon z softem 4.3 XEO z CSC Orange będzie chodził poprawnie (z brakiem aktualizacji przez kies i ota jestem pogodzony)? Czy ta operacja nie nabija licznika flashowań i czy po ewentualnym powrocie do brandowanego softu np 4.3 dla Orange (jeśli już łaskawie wypuści) cofnie licznik na 0?

  #27 20.02.2014 08:19

trudne to nie jest ale u mnie na koniec wyskoczylo FAILED i nie wiem co mi pozostaje :/
podejrzewam ze bez serwisu sie nie obejdzie :(

  #28 01.03.2014 19:50

O co chodzi z PDA ?

  #29 01.03.2014 19:50

O co chodzi z PDA ?

skrzypek   13 #30 02.03.2014 19:46

@satyr
Prawdopodobnie wybrałeś złą wersję oprogramowania. Innej przyczyny takiego stanu nie widzę.

@dominikt123421
Nie potrzeba rota. Przy jedno plikowym romie licznik idzie w górę, ale można go łatwo wyzerować przy pomocy tego http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/2013-10-04-triangleaw....

@karolciA1337
W PDA podajesz ścieżkę do jedno plikowego romu, który można pobrać z sammobile.com

  #31 03.04.2014 19:26

Poradnik pro wszystko się udało i działa poprawnie, polecam i dziękuje.

  #32 26.04.2014 10:26

odin 3.09 ma inne pola, zgaduję rozwinięcia:

BL - Bootloader
AP - nie wiem, ale po staremu PDA
CP - Cellphone

W każdym bądź razie podanie ścieżki do romu w AP działa i wszystko śmiga jak trzeba

  #33 26.05.2014 21:15

Dobry poradnik, wszystko działa!

  #34 05.06.2014 22:11

Z tej strony http://www.sammobile.com/firmwares nie mogę ściągnąć aktualizacji do mojego telefony Samsung Galaxy Gio :( Czy ktoś może temu zaradzić ?

skrzypek   13 #35 05.06.2014 23:37

Znalazłem coś takiego dla Twojego szamsunga.

Galaxy Gio GT-5660 http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=5242

Jest to niestety brandowany soft od naszego operatora PLAY. Nic ciekawszego nie znalazłem.

  #36 24.06.2014 04:41

Dlaczego do mojego s3 nie mogę zaktualizować z 4.1.2 na nowszy za pomocą kies czy aktualizacja oprogramowania z poziomu telefonu? (nie widzi nowszego softu)

telefon nie brandowany drystrybucja samsung polska

  #37 24.06.2014 04:41

Dlaczego do mojego s3 nie mogę zaktualizować z 4.1.2 na nowszy za pomocą kies czy aktualizacja oprogramowania z poziomu telefonu? (nie widzi nowszego softu)

telefon nie brandowany drystrybucja samsung polska

  #38 31.10.2014 13:55

Skad wzias firmware do galaxy s4 ? bo tutaj nie wyskakuje to okienko zeby mozna bylo wybrac jak autor pokazuje ze pod pierwsza linia jest druga i tam sie wybiera teraz tutaj nie ma drugiej tej lini do wybrania :(

skrzypek   13 #39 31.10.2014 14:23

Pozmieniali troszkę na sammobile.com. Tutaj masz ostatnią aktualizację, ale niestety z brandem od orange. Do modelu z LTE gt-i9505.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/38085/I9505XXUGNI2_I9505IDEGNI2_IDE.zip/

Autor edytował komentarz.
  #40 10.11.2014 10:19

gdy podłanczam telefon do komputera (aktualizacja- krok 1) to odin nie wykrywa mojego telefonu :( proszę o pomoc.

  #41 26.12.2014 00:24

Dzięki wielkie!!!! Teraz mój telefon jest wolny od tego kapitalistycznego brandu! ^^

  #42 08.01.2015 16:40

Czy na mojim telefonie Samsung galaxy core plus będzie dzialac?

  #43 02.02.2015 17:00

A gdzie znajdę firmware do modelu GT-I9600 GALAXY S5 ?

  #44 04.02.2015 16:40

cegła... :(

  #45 08.02.2015 18:15

A co się może stać jak nie przywrócę telefonu do ustawień fabrycznych, żeby potem wszystkiego nie ustawiać od nowa? Jak aktualizowałem przez KIESa nie przywracałem ustawień fabrycznych i po aktualizacji wszystkie moje ustawienia były zachowane.

  #46 08.02.2015 18:17

A co się może stać jak nie przywrócę telefonu do ustawień fabrycznych, żeby potem wszystkiego nie ustawiać od nowa? Jak aktualizowałem przez KIESa nie przywracałem ustawień fabrycznych i po aktualizacji wszystkie moje ustawienia były zachowane.

  #47 08.02.2015 18:36

A co się może stać jak nie przywrócę telefonu do ustawień fabrycznych, żeby potem wszystkiego nie ustawiać od nowa? Jak aktualizowałem przez KIESa nie przywracałem ustawień fabrycznych i po aktualizacji wszystkie moje ustawienia były zachowane.

  #48 13.03.2015 15:36

W serwisie samsunga powiedzieli ze po wgraniu programu bez brand telefon nie będzie się sam aktualizował bo i tak telefon będzie miał coś pozostałego po bandzie operatora czego nie da się usunąć.

skrzypek   13 #49 19.03.2015 11:58

Anonim (niezalogowany): Powiem Ci, że nigdy takiego problemu nie miałem. Po zrootowaniu telefonu owszem, ale nie po debrandzie.

tomco1 (niezalogowany) : Nic się generalnie nie powinno stać. Zaleca się wyczyszczenia telefonu, aby uniknąć możliwych komplikacji.

  #50 29.03.2015 19:15

Proszę o jakiegoś linka żeby wszystko odwrócić. Zależy mi na powrocie do brandowanego androida ponieważ muszę telefon oddać do serwisu. Czy wystarczy że tak samo wgram soft brandowany odinem? Proszę o info.

  #51 01.04.2015 12:13

Gdzie mogę znaleźć soft niebrandowany do gt-i9305 proszę o pomoc lub link Dzięki

  #52 02.04.2015 21:41
  #53 04.08.2015 12:28

Czyli jak w końcu? Jeśli zrobię aktualizację dokładnie, jak opisano powyżej, to nie stracę gwarancji? Strona z której pobierane są aktualizacje jest oficjalną, więc chyba nie powinni robić problemów w salonie..?

  #54 04.08.2015 12:30

@Tu jest wszystko do SAMSUNGA (niezalogowany):
Po aktualizacjach z tej strony traci się gwarancje?

skrzypek   13 #55 04.08.2015 17:43

@Angelaaaaaaa (niezalogowany): Jest to nie oficjalne archiwum softów Samsunga. Osobiście nigdy nie korzystałem.

Ground21   9 #56 13.08.2015 16:24

Również potwierdzam - działa.

telefon: 9506 (pierwotnie brandowany od tmobile). Co prawda dzisiaj zaktualizował się i tak sam do 5.0.1, to wolałem jednak wgrać czystą wersję.

  #57 26.08.2015 16:43

Czy na telefon g-530fz mogę zainstalować lolipopa przeznzczonego dla hiszpanii? będą problemy z zasięgiem?

  #58 11.09.2015 19:11

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Android zaktualizowany. Wszystko przebiegło sprawnie i gładko!!!!

  #59 08.10.2015 02:28

Dzieki! Zrobiłem według instrukcji i Wszystko mi działa :-)

  #60 10.10.2015 17:39

nie moge pobrać a ndroida bo na tej stronie gdzie jest podane trzeba płacić?!

  #61 01.12.2015 12:17

po zaktualizowaniu filmware, telefon się zresetował, ale jak się włączył to zatrzymał się na logo marki tel i dalej nic

  #62 15.01.2016 13:30

Witam, błądzę po necie i nie widzę. Chciałbym zaktualizowac mojego S4 mini duos I9192XXUBNB1 przynamniej do Android 4.3. Nigdzie nie widzę firmware do tej wersji. Czy możńa sflashować na inny odpowiadający I9192?

  #63 19.01.2016 10:51

. Chciałbym zaktualizowac mojego S3 mini i8200 ale na odin jest 4,2,2 a chcialbym na 4,4,4 czy jak pobiore inny soft to przejdzie taki myk.

skrzypek   13 #64 20.01.2016 22:28

@Robert0392 (niezalogowany): Płatność jest opcjonalna i oferuje zwiększoną prędkość pobierania. Darmowe pobieranie również jest dostępne.

@Łukasz23 (niezalogowany): Wpadł tak zwany "Boot Loop". Możliwe, że wybrałeś zły rom.

@dziabudziabu (niezalogowany): Można spróbować innych autorskich modyfikacji romów. Jeżeli taki rom nie wyszedł od producenta to nikt nie da Ci gwarancji, że zadziała.

@Anonim (niezalogowany): Niestety nie.

  #65 05.03.2016 16:01

Cześć.Chciałbym zaktualizować swojego SM-G925F android 5.1.1 na 6.0.1
wersja modemu G925FXXU3QOKD z oficjalnej strony samsunga nie ma na ta wersje.Czy można wgrać inną ?

skrzypek   13 #66 06.03.2016 13:28

Musisz czekać niestety. Ja dopiero wczoraj na swoją S6 dostałem taką aktualizację. Nie ma na to rady.

  #67 07.04.2016 23:04

Doradźcie jaki mam wybrać soft z tego linku http://www.sammobile.com/firmwares/
nie mam wiedzy a chciałbym wgrać czysty soft bo ten z którym kupiłm tel nie dział z słuchawką bluetooth ma GT-i9305

skrzypek   13 #68 09.04.2016 07:55

@Anonim (niezalogowany): A jaki masz aktualnie?
Najnowszy brandowany T-mobile dla Twojego modelu to
http://www.sammobile.com/firmwares/download/66121/I9305XXUFOL2_I9305TPLFOL2_TPL/
A tu masz czysty ROM, Nordic Countries, który również będzie działał bez problemów, też ostatni jaki wyszedł
http://www.sammobile.com/firmwares/download/65944/I9305XXUFPB1_I9305NEEFPB1_NEE/

Autor edytował komentarz w dniu: 09.04.2016 07:56
  #69 02.07.2016 22:20

Kolego skrzypek, jak to w końcu jest z tą gwarancją? Debrandując i wgrywając xeo wg opisu pozostaje gwarancja czy jest to traktowane jako flash i gwarancja przepada?

  #70 20.07.2016 22:07

Na Samsung Galaxy Core lite będzie działać? ??

ppoolloopp   6 #71 01.10.2016 10:51

Kilka dni temu kupiłem galaxy s5. Mam tam androida 4.4.2. Myślałem że zaraz po włączeniu pobierze lizaka 5.1 lub nawet piankę 6.0 a on nic. Telefon nie brandowy (czysty), polski sprzedawca, menu pl.
Ludziska już kilka miesięcy temu pobrali wyższe andki. Nie wiecie, dlaczego tak jest? Mam czekać? Troszkę mi się nie chce bawić odinem na nowiutkim fonie.

  #72 04.12.2016 13:20

No dobra a co jesli kies sie nie wlaczy po mimo zanistalowania kilka razy od nowa visuala itd. i dalej twierdzi ze cos mu brakuje ? musi być ten kies bo nie odpale go na wind 8 ...

  #73 12.01.2017 20:54

Samsung sam udostępnia Odina.....

  #74 03.02.2017 23:29

A ile to mniej więcej trwa?