statlook 12.0

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Statlook to kompleksowe narzędzie do zarządzania infrastrukturą IT, które oparte jest na budowie modułowej, zapewniającej skalowalność oraz elastyczną konfigurację.

Oprogramowanie umożliwia skuteczny monitoring komputerów, drukarek, a także operację na nośnikach wymiennych. Monitoruję aktywność użytkowników w Internecie, przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa sieci komputerowej. Pozwala na skuteczne zarządzanie oprogramowaniem, za pomocą menadżera licencji. Program daję gwarancję rozsądnego zarządzania posiadanymi zasobami sprzętowymi. Inwentaryzacja ułatwia przemyślane decyzję zakupowe dotyczące infrastruktury IT.

Statlook umożliwia również audyt legalności oprogramowania, dzięki któremu administratorzy sieci lub osoby odpowiedzialne z łatwością wykryją nielicencjonowane aplikacje i pliki multimedialne. Narzędzie to także zaawansowany helpdesk i zdalny pulpit, dzięki czemu szybko zareagujesz na potrzeby użytkowników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zdalne rozwiazywanie problemow technicznych, opcja zdalnego pulpitu
Nie stwierdzono
ocena użytkownika

Program STATLOOK jest uzywany od pewnego czasu w naszej firmie I mojej ocenie jest niezbednym narzedziem do pracy kazdego administratora.
Podstawowymi funkcjonalnosciami, z ktorych korzystamy jest lokalizacja I inwentaryzacja podlaczonych komputerow oraz ich podzespolow ( myszy, klawiatury, drukarki, nośniki pamięci), śledzenie zainstalowanych aplikacji oraz oprogramowania a także prowadzenie audytu ich legalnosci. W codziennej pracy wykorzystywany jest rowniez modul monitorujacy efektywnosc dzialania pracownikow oraz ewidencje ich czasu pracy.
Program STATLOOK udostepnia również modul helpdesk. Jego bezprzeczna zaleta jest mozliwosc zdalnego polaczenia sie z komputerem uzytkownika oraz szybkie i sprawne rozwiazanie technicznych problemow użytkowników. Wszystko bez koniecznosci odchodzenia od stanowiska pracy.
Mala wada przez nas zauwazaona jest jedynie brak bezposredniego czata z technikiem w trakcie polaczenia Direct PC. Jednak mimo tego zdecydowanie rekomenduje skorzystac z mozliwosci programu.

29.05.2017 15:20 | Recenzja do wersji 11
zdalne łączenie, sprawna inwentaryzacja sprzętu
na razie nic nie przychodzi mi do głowy
ocena użytkownika

Jestem szczególnie zadowolony ze zdalnego łączenia z komputerami, które oszczędza wiele czasu i nerwów. Fajny, sprawnie działający i pomocny support. Pakiet do audytu pozwala na szybką inwentaryzację sprzętu także wszystko jest pod kontrolą. Zarządzani nośnikami zewnętrznymi, audyt legalności oprogramowania - wszystko działa bez zastrzeżeń i nie zapycha. Generalnie porządny program, który polecę znajomym administratorom.
I w gwoli wyjaśnienia to przedstawiany tutaj program to tylko jeden z trzech pakietów jakie oferuje producent - mają jeszcze pakiet uplook monitoring i helpdesk (tutaj jest audyt) - całość tworzy statlooka i właśnie my go mamy :). Aktualizacje raz na kilka miesięcy.

31.01.2017 11:44 | Recenzja do wersji 11

Komentarze

0 nowych
  #27 19.09.2018 14:15

@vpal: Jakie np?

gregorian   1 #26 29.11.2016 10:12

całkiem niezły soft i porównaniu z zachodem to nienajgorsza cena. Co do serwisu technicznego to znacznie się poprawiło. Zrobili centrum obslugi klienta online z bazą wiedzy. można też skorzystać z chata online

Autor edytował komentarz w dniu: 29.11.2016 10:13
  #25 22.06.2016 13:48

ja ze swojej strony polecam. Chyba nie ma tutaj aktualnej wersji 10.4. Pozatym powinna być nazwa nie uplook tylko statlook. dużo fajnych rzeczy dodali i wszystko ładnie, konkretnie opisano tutaj: http://www.statlook.com/pl/inwentaryzacja-sprzetu-komputerowego

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #24 06.10.2015 21:40

Program świetny, W tej chwili nie wyobrażam sobie pracy bez tego programu, zwłaszcza w tym roku, gdzie co chwila są jakieś zmiany w sprzęcie czy oprogramowaniu.

  #23 27.05.2015 13:58

@vpal: zgadzam sie w 100%
Panowie byli w mojej firmie na wizycie, znam ich produkty, CENA ZABIJA!

  #22 20.03.2015 13:16

Widzę sporo starych komentarzy :) Mi Statlooka (full wersja Uplooka) poleciło kilku znajomych adminów wcale nie taki drogi, u nas wyszło stówę za komputer. Dają upgrady na rok gratis a potem można płcić sobie maintanance, znajomi mówią że płacą jakieś 20% ceny minus rabaty. Funkcjonalnie jest jak najbardziej ok - łatwy do używania i często aktualizowany

vpal   1 #21 18.07.2013 07:09

@ Zetikx :
Nie tyle za 1 licencję co za jeden monitorowany komputer - a to jest różnica. Jeśli chcesz "dodatkowe moduły" - czyli wszystkie te monitorowania poza audytem - płacisz więcej, bo ten uplok to generalnie jakaś wersją "pocięta". Do tego odpowiednia sumka za konsolę i suma-summarum wychodzi z tego kwota jaką w kryzysie wydają tylko najodważniejsi, czyli ci co się o swoją pracę nie boją :) Do tego mnie przybiło, że jak będę chciał go aktualizować to muszę znów płacić, a z tego co się dowiedziałem, specjalnie co roku zmieniają numer wersji :) mimo, że niewiele się zmienia (dawali mi chyba wtedy w jakiejś promocji, że za darmo zaktualizuję tylko raz do wyższej wersji - później już wejdą twarde reguły biznesowe - czyli płać i płać :).

Swoją drogą, mają też zabawny marketing - bo jak bym zakupił ten system dla 550 końcówek i używał tej konsoli na jednym komputerze - to nie przybył by im 1 klient (ja) tylko 550 :) Czyli liczą monitorowanych pracowników jako "zadowolonych klientów" - co mnie chyba najbardziej rozbawiło :)

Pozdrawiam

  #20 05.07.2013 11:47

@vpal - kilkadziesiąt zeta za 1 licencję :) ale jak masz kilkaset kompów to ceny są sporo niższe. A że trzeba samemu sprawdzić to zgoda w 100% - nam spasował właśnie uplook.

vpal   1 #19 12.06.2013 13:42

@ Zetikx :
Chyba coś ci się kolego pomyliło :) uplok za kilkadziesiąt złotych ??? Chyba za kilkadzisiąt ale TYSIĘCY złotych - ich polityka cenowa jest jak za czasów bizantyjskich :) Jak mi przysłali wycenę to nie wiedziałem czy to taki żart czy oni tak serio :) Oprócz tego wydają co roku nową wersję, żeby od nowa go kupować - co jest już zupełnie nie do zaakceptowania dla mnie.

@ _PiotR_:
Proponuje samemu wypróbować wszystko - bo wiadomo: po pierwsze nie ma idealnego softu, po drugie jeden woli matkę drugi córkę :) Ja osobiście byłem namawiany ze wszystkich stron na zestaw: Ewida Audit i Ewida Standard i na niego postawiłem (najpierw go oczywiście porządnie przetestowałem i zmolestowałem ich support (swoją drogą bardzo ok :)) i w moim przypadku był to strzał w dziesiątkę. Ale jeszcze raz powtarzam - najlepiej sprawdzić wszystko samemu :)

  #18 10.06.2013 11:28

Niezły sofcik i do tego niedrogi idzie dogadać się z producentem, @vpal - kilkadziesiąt zeta za licencję wieczystą to jest dla Ciebie tak drogo? Ale masz rację są darmówki tyle, że trzeba ich zainstalować kilka(naście) ;)

_PiotR_   7 #17 24.05.2013 10:38

@vpal: a możesz coś polecić?

vpal   1 #16 28.02.2013 13:11

Testowałem wiekszość aplikacji do IT i powiem szczerze, że cena tego uplooka jest wręcz kosmiczna. Gdybym go kupił do firmy, to przy pierwszej kontroli wydatków mojego działu chyba bym pracę stracił, albo wysłaliby mnie na leczenie :) Na szczęście są lepsze programy i duuuużo tańsze.

  #15 05.07.2012 15:11

Faktycznie DProgramy powinny zaktualizować dane, bo na stronie producenta jest już uplook / statlook wersja 6.6 z lipca 2012!

  #14 10.06.2012 22:52

Mam wniosek do Admina! Trafiam tu przypadkiem bo sciągam Subiekta. W ocenie programów brak zmiennej czasowej! Jeżeli oceny mają mieć jakikolwiek sens i budować zaufanie do portalu to nie możę być tak, że program nieaktualizowany 2 lata (z 2010 r.) ma nadal wysoką ocenę! To absurd i naprawde każe mi wątpić w rzetelnośc innych ocen. Powinniście pwrowdzić dodatkowy elemnt oceny, który odejmuje punkty za brak aktualizacji - brak aktualizacji przez 2 lata, w dziswiajszych czasach to już nie ciekawostka, ale kpina z bezpieczeństwa uzytkowników, nie wspominając o funkcjonalności programu, w odniesieniu do setek poprawek i driverów jakie pojawiły się przez tyle miesięcy.

  #13 25.06.2010 13:44

Polecam uplook w wersji 4 u nas hula pięknie - jest dostępny na stronie producenta AplusC systems - zrobił się z tego spory system - pewnie dlatego nie ma go tu do pobrania ... a szkoda

  #12 06.05.2010 14:22

@cruzolo masz absolutną racje. Uplook jest topornym i mało efektywnym programem. Polecam OCS invertory i GLPI (opensource a za to jaka funkcjonalność i skalowalność).

  #11 08.02.2010 14:04

Warto by zaktualizować tę pozycje... obecnie dostepna jest wersja 4.0. Ogólnie polecam sam z niego korzystam...

Komentarze do poprzednich wersji

  #10 05.03.2009 15:44

polecam wypróbowanie OCS Inventory NG w połączeniu z GLPI.

  #9 15.05.2008 21:41

Nie polecam - testowałem mnóstwo tego typu aplikacji i w programie firmy A C Plus na pochwałę zasługuje jedynie interfejs graficzny. Dużo tańszym rozwiązaniem i bardziej funkcjonalnym jest Everest - polecam.

  #8 26.02.2008 14:05

Generalnie na polskim rynku nic lepszego od statlooka nie znajdziecie, program ma sporo możliwości, a co do problemów, to i tak jest ich najmniej (poza statlookiem testowałem e-audytora i PCinfo i auditpro - tam dopiero są kwiatki
Można próbować coś zza oceanu ale na support i niską cenę nie liczcie:(