statlook 12.0

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Statlook to kompleksowe narzędzie do zarządzania infrastrukturą IT, które oparte jest na budowie modułowej, zapewniającej skalowalność oraz elastyczną konfigurację.

Oprogramowanie umożliwia skuteczny monitoring komputerów, drukarek, a także operację na nośnikach wymiennych. Monitoruję aktywność użytkowników w Internecie, przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa sieci komputerowej. Pozwala na skuteczne zarządzanie oprogramowaniem, za pomocą menadżera licencji. Program daję gwarancję rozsądnego zarządzania posiadanymi zasobami sprzętowymi. Inwentaryzacja ułatwia przemyślane decyzję zakupowe dotyczące infrastruktury IT.

Statlook umożliwia również audyt legalności oprogramowania, dzięki któremu administratorzy sieci lub osoby odpowiedzialne z łatwością wykryją nielicencjonowane aplikacje i pliki multimedialne. Narzędzie to także zaawansowany helpdesk i zdalny pulpit, dzięki czemu szybko zareagujesz na potrzeby użytkowników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zdalne rozwiazywanie problemow technicznych, opcja zdalnego pulpitu
Nie stwierdzono
ocena użytkownika
29.05.2017 15:20 • Recenzja do wersji 11

Program STATLOOK jest uzywany od pewnego czasu w naszej firmie I mojej ocenie jest niezbednym narzedziem do pracy kazdego administratora.
Podstawowymi funkcjonalnosciami, z ktorych korzystamy jest lokalizacja I inwentaryzacja podlaczonych komputerow oraz ich podzespolow ( myszy, klawiatury, drukarki, nośniki pamięci), śledzenie zainstalowanych aplikacji oraz oprogramowania a także prowadzenie audytu ich legalnosci. W codziennej pracy wykorzystywany jest rowniez modul monitorujacy efektywnosc dzialania pracownikow oraz ewidencje ich czasu pracy.
Program STATLOOK udostepnia również modul helpdesk. Jego bezprzeczna zaleta jest mozliwosc zdalnego polaczenia sie z komputerem uzytkownika oraz szybkie i sprawne rozwiazanie technicznych problemow użytkowników. Wszystko bez koniecznosci odchodzenia od stanowiska pracy.
Mala wada przez nas zauwazaona jest jedynie brak bezposredniego czata z technikiem w trakcie polaczenia Direct PC. Jednak mimo tego zdecydowanie rekomenduje skorzystac z mozliwosci programu.

zdalne łączenie, sprawna inwentaryzacja sprzętu
na razie nic nie przychodzi mi do głowy
ocena użytkownika
31.01.2017 11:44 • Recenzja do wersji 11

Jestem szczególnie zadowolony ze zdalnego łączenia z komputerami, które oszczędza wiele czasu i nerwów. Fajny, sprawnie działający i pomocny support. Pakiet do audytu pozwala na szybką inwentaryzację sprzętu także wszystko jest pod kontrolą. Zarządzani nośnikami zewnętrznymi, audyt legalności oprogramowania - wszystko działa bez zastrzeżeń i nie zapycha. Generalnie porządny program, który polecę znajomym administratorom.
I w gwoli wyjaśnienia to przedstawiany tutaj program to tylko jeden z trzech pakietów jakie oferuje producent - mają jeszcze pakiet uplook monitoring i helpdesk (tutaj jest audyt) - całość tworzy statlooka i właśnie my go mamy :). Aktualizacje raz na kilka miesięcy.