Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Bałagan w plikach i płytach...

Witam

Dziś pragnę przedstawić program o nazwie Whereisit? jak sama nazwa wskazuje jest to program, który pomoże nam na odnalezieniu nie jednej rzeczy zagubionej na naszym biurku lecz na pewno nie chodzi tu o klucze od samochodowe czy domu ani zagubionego portfela czy okularów, dzięki temu programowi z katalogujemy swoje dane umieszczone na takich nośnikach jak:
- Blu-rey, DvD, CD;
- SSD, HDD;
- innych dyskach typu flash (np. pendrive);
- wczytamy obrazy typu ISO, MDF, NRG;
- dyski sieciowe;

Program pozwala na zapisanie struktury plików i katalogów z dowolnego źródła, a dzięki swoim pluing'om ma ich 90 standardowo opisze nasze pliki i zapewni nam ich podgląd, obojętnie czy to będzie praca napisana w Word'zie czy fotografia zrobiona na wakacjach czy rysunek techniczny wykreślony w AutoCad'zie, oczywiście wszystko można skonfigurować do własnych potrzeb.
Program bezproblemowo obsługuje archiwa w formatach: RAR, ZIP, 7ZIP i wiele innych, a także zapisze takie informacje jak opisy mp3 (z tagów) czy nagłówki z plików Word'a, Acrobat'a, fontów oraz innych. Z opisami plików video radzi sobie wyśmienicie umieszczając wszystkie ich dane w opisie, może nawet umieścić informacje o nich z serwisu IMDB czy TVBD.

Program posiada znakomitą wyszukiwarkę która pozwoli na znalezienie danego pliku poprzez wiele opcji wyszukiwania. A przejrzysty, polski i najnowszy interfejs jaki jest teraz popularny czyli "wstążki" sprawia iż praca z programem jest intuicyjna i bezproblemowa.
Program jest niestety płatny, lecz cena nie jest szokująca bo tylko 123zł, a wersja darmowa jest starsza i ograniczona do otwierania, przeglądania i przeszukiwania baz utworzonych w płatnej wersji lecz przydana np.: w firmie gdzie administrator tworzy bazy katalogowe a pracownicy tylko z nich korzystają.

Soft na pewno sprawdzi się u kowalskiego z kolekcją filmów, piosenek i gier, i w nie jednej firmie by zrobił porządek zapewne.
Co zwróciło moją uwagę to znakomity system zabezpieczający przed piractwem, po prostu gdy program stwierdzi iż licencja jest nielegalna to kasuje swoje bazy danych bez informowania nas o tym, moim zdanie jest to lepsze zabezpieczenie niż DRM bo nie utrudnia życia legalnemu użytkownikowi!

 

Komentarze

0 nowych
  #1 11.08.2010 11:54

"o zwróciło moją uwagę to znakomity system zabezpieczający przed piractwem, po prostu gdy program stwierdzi iż licencja jest nielegalna to kasuje swoje bazy danych bez informowania nas o tym, moim zdanie jest to lepsze zabezpieczenie niż DRM bo nie utrudnia życia legalnemu użytkownikowi!"
Ta chyba że program się "pomyli" i legalny użytkownik pożegna się ze swoją bazą...

  #2 11.08.2010 12:07

Sporo błędów. Po pierwszym, dość długim, zdaniu przestałem czytać.

RubasznyRumcajs   6 #3 11.08.2010 14:09

"(..)licencja jest nielegalna (..)" - napisz to po polsku i z sensem (no, przede wszystkim z sensem)

  #4 11.08.2010 14:23

Czy program umożliwia tagowanie plików??

  #5 11.08.2010 14:28

PS Gdybym pisał taki art., to przynajmniej porównałbym go do innych programów na rynku. Dla przykładu, w czym ten program jest lepszy/gorszy od np. Copernic Desktop Search*

*) Darmowy do zastosowań domowych

ste-fan   12 #6 12.08.2010 00:25

Nie słyszałem o tym by program legalnie zakupiony skasował swoje bazy danych ani razu, a wersja piracka prędzej czy później to robi na 100%.
Program nie indeksuje sam naszego dysku i nie działa jak w/w Copernic Desktop Search czy Google Search on jest do tworzenia
struktury plików i katalogów z dowolnego źródła typu CD,DvD czy HDD - lecz ma zapisany stan dysku z dnia dodania go do bazy lecz zawsze możemy taki obraz zaktualizować.
Program automatycznie opisuje pliki lecz możemy dodać swój opis lub owy uzupełnić.

ziggurad   13 #7 13.08.2010 11:49

Używałem kiedyś starszej wersji jak miałem jeszcze kilka płyt CD z programami, zdjęciami, muzyką itp, teraz większość mam poukładane na dysku albo na opisanych DVD więc używanie takiego programu w mojej sytuacji jest bez sensu...

A 123zł za taki program nie wydaje mi się niską ceną...

  #8 20.08.2010 13:31

"Advanced File Organizer" jest znacznie przyjaźniejszy dla użytkownika i ma te same możliwości co przereklamowany Whereisit.