Letnie wyprzedaże

Chyba każdy z nas lubi, jak od czasu do czasu, pojawiają się okazje by wzbogacić nasze wirtualne półki,mocno przecenionymi tytułami. Tegoroczna wyprzedaż gier w cyfrowej dystrybucji platformy Steam, pokazała przy okazji, że Valve potrafi liczyć do trzech ;) Szaleństwo rabatów rozpoczęło się w czwartek 12 lipca i trwało trochę ponad tydzień, do niedzieli 22 lipca. Można już podejrzewać, iż letnia, jak i zimowa impreza ze zniżkami, na stałe zagości w kalendarzu graczy.

Test Drive Unlimited 2 - recenzja

Jeśli ktoś śledzi mojego bloga, ten pewnie już wie, że uwielbiam gry wyścigowe. Jako ogromny fan TDU1, który spędził kilkadziesiąt godzin tylko na samym zwiedzaniu wyspy. Wszystko obowiązkowo z widoku z kokpitu. Długo wyczekiwałem na kontynuację. Pierwowzór miał sporo mankamentów. Brak zmiennych warunków atmosferycznych, tylko jedna pora dnia, kiepskie modele otoczenia(drzewa to obiekty 2D, składane pod kątem 90°). Jednak mimo wszystko idea gry w stylu MMO o samochodach była pomysłem ciekawym i niezwykle świeżym.

Bulletstorm - recenzja

Co by było gdybym ci powiedział, że człowiek niemal wychowany na grach FPS, w pewnym momencie stwierdza, że nie ma siły, że ma po prostu DOŚĆ? Albowiem każdy następny FPS, w którym będę zmuszony grać biednymi amerykanami, kolejny raz uciskanymi. Istnym narodem wybranym. Chrystusem wśród ludów ziemskiego padołu.

Rage - recenzja

Post apokaliptyczny świat to obok gangsterskiego dramatu moje ulubione motywy. Takie filmy jak The Road, Book of eli, Mad Max, Waterworld, czy serial Jerycho oglądam z wypiekami na twarzy. Nic mnie tak nie kręci, jak ludzie postawieni w obliczu ogromnej katastrofy. Psychika wystawiona na poważną próbę. Pewne granice, których przekroczenie stawia w sytuacjach bez wyjścia. Swoiste zezwierzęcenie oraz instynkt przetrwania. Może brzmi to dziwnie, ale temat jest fascynujący. Swego czasu nawet napisałem o tym pracę na maturę ustną. Kocham również gry traktujące o tej tematyce.

L.A. Noire - recenzja

Zanim zaczniecie czytać proponuję odpalić to: motyw przewodni gry oraz to Tak przygotowani możemy przystąpić do czytania recenzji.

Wczesny wieczór. Za oknami rozmazuje się miasto, skąpane w deszczu. Krople szybko przemykają po szybie. Przeszukujesz kieszenie swojego wysłużonego prochowca. Wewnętrzna kieszeń skrywa odznakę, wymiętą po całym dniu paczkę papierosów i zapałki.

Bez tektury - I am Alive

Od czasu do czasu, każdy z nas lubi oderwać się od sztampowych, oklepanych pomysłów w grach. Szczególnie, gdy wszystko tam mamy podane na tacy. Warto czasami wypróbować coś ambitniejszego, wygrywającego z innymi produkcjami swoim ciekawym klimatem, czy nietuzinkowymi rozwiązaniami. Nie ukrywam, iż świat gier cierpi na stanowczo zbyt małą liczbę klimatycznych gier. Stąd też na wieści o takowej, mającej pojawić się w cyfrowej dystrybucji przyjąłem z niemałym entuzjazmem.

Miejscem akcji jest miasto Haventon.

Forza Motorsport 4 - recenzja

Forza motorsport 3 zdominowała rynek samochodówek na xboksie. Jest to fakt niepodważalny. Żadna inna gra nie była tak rozbudowanym i bogatym w opcje tytułem na konsoli Microsoftu. Żadna nie sprzedała się równie dobrze Fani. wirtualnej motoryzacji sporo sobie obiecywali po Forzy 4. Turn 10 nie zawodzi, oddając w ręce graczy "samochodówkę" z najwyższej półki.

Tryb kariery oddaje nam 10 sezonów. Podczas, których będziemy odwiedzać różne rejony świata, gdzie czekają na nas kolejne tory do zaliczenia.

Saints Row: The Third - recenzja

W poprzedniej części gry święci opanowali miasto o nazwie Stillwater i stali się czymś więcej niż tylko gangiem. Święci to teraz rozpoznawalna marka. Ogromny koncern, w którym główne skrzypce grają prawnicy, dział public relations i spece od sprzedaży. Sieć sklepów z odzieżą, reklamy napojów energetycznych, wielkopowierzchniowe reklamy na budynkach i status gwiazd to codzienność dla członków ekipy. Sielanka trwała, by zapewne dłużej, gdyby nie fakt, że podczas rutynowego skoku na bank coś poszło nie tak, święci trafiają na nieoczekiwany opór.

Bez tektury - Alan Wake American Nightmare

Mimo wielu wad jakie miał Alan Wake, uważam, że była to jedna z bardziej oryginalnych gier jakie miałem okazję sprawdzić przez ostatnie kilka lat. Fabuła w żadnym innym tytule nie zapadła mi w pamięć tak jak w właśnie w dziele Remedy. Tytuł rozczarował głównie zbyt słabym naciskiem na elementy straszące czy budowanie napięcia.

Alan Wake American Nightmare miał być, jeśli wierzyć twórcom, jedynie grą z trybem hordy. Jak tłumaczyli podczas dzienników dewelopera po czasie okazało się jednak , że można było się pokusić o stworzenie trybu fabularnego.

Recenzja Sony Ericsson Xperia Neo V

Sony Ericsson zawsze był dla mnie firmą, która swoimi telefonami nie zachwycała. Sony jako koncern bardziej kojarzy mi się z telewizorami i systemem audio niż telefonami. Zawsze stała w mojej opinii w cieniu Nokii. Choć sam nigdy tej nie miałem, zawsze marzyłem o telefonie tej marki. System Symbian rozpalał we mnie nutkę marzyciela, o systemie, na którym można instalować ogromną liczbę aplikacji.

To nic, że często telefon okrutnie zwalniał, gdy aplikacji zainstalowano za dużo.