Letnie wyprzedaże

Chyba każdy z nas lubi, jak od czasu do czasu, pojawiają się okazje by wzbogacić nasze wirtualne półki,mocno przecenionymi tytułami. Tegoroczna wyprzedaż gier w cyfrowej dystrybucji platformy Steam, pokazała przy okazji, że Valve potrafi liczyć do trzech ;) Szaleństwo rabatów rozpoczęło się w czwartek 12 lipca i trwało trochę ponad tydzień, do niedzieli 22 lipca. Można już podejrzewać, iż letnia, jak i zimowa impreza ze zniżkami, na stałe zagości w kalendarzu graczy. Przy okazji mam wrażenie, że to co robi Valve budzi więcej emocji jak nudne E3 czy niszowy i mało znaczący Gamescom. Nowością jaka została wprowadzona, była możliwość głosowania na grę, która ma być dostępna w specjalnej cenie. I tak przez osiem godzin trwało głosowanie, by kolejne osiem godzin wybrana przez głosujących oferta była otwarta dla kupujących. Dawało to klientom iluzję, że to oni kształtują ofertę sklepu. Valve po raz kolejny angażował nas w coś, co inaczej byłoby zwykłą wyprzedażą jakich wiele w sieci.

Mimo że lipiec to pełnia sezonu ogórkowego, firmie udało się nas nakłonić do aktywnego sprawdzania strony. Oprócz ofert zmieniających się o 19:00 każdego dnia pojawiały się także krótkoterminowe promocje, które trwały po kilka godzin. Oczywiście ten model ma pewne wady. Dzisiaj mogę stwierdzić, że letnia wyprzedaż była... bardzo męcząca. Do tego stopnia, że musiałem zainstalować aplikację steam dla androida, by być na bieżąco z nowymi propozycjami. Wszystko po to by nie przegapić ofert, na które tak wyczekiwałem, by finalnie tak ich nie kupić przez problemy z paypal... Całe szczęście że promocje trwały tylko do niedzieli, bo im dłużej wpatrywałem się w obniżki tym cieńszy robił się mój portfel, i tym większe miałem wyrzuty sumienia...

Ten wpis chciałem również potraktować jako coś w stylu co słychać w "labie". Otóż kolejka gier do zrecenzowania na bloga cały czas się wydłuża ;) W ostatnim czasie miałem okazję sprawdzić czy Mass Effect 3 jest takie jak wszyscy go widzą. I muszę stwierdzić, że większość internetowych napinaczy chyba nie zrozumiała w ogóle tej gry, jak i całej serii. Kolejnym tytułem, który był dla mnie totalnym zaskoczeniem to Max Payne 3, mimo beznadziejnego zakończenia i średnio lotnej fabuły, był grą niezwykle przyjemną i jak na moje standardy świeżą. Dużo akcji, świetne retrospekcje i sam Max, starszy, bardziej doświadczony i dotknięty przez życie wraca w świetnym stylu. Bardzo się zdziwiłem gdy mój PC ruszył go w wysokich ustawieniach. Totalne zaskoczenie. Choć może zaskoczenie to za dużo powiedziane, patrząc, iż większość czasu spędzamy w korytarzach/pomieszczeniach to i tak optymalizacja kodu robi wrażenie. Z rzeczy które na szybko pojawią się na blogu to mam nadzieję Spec ops the line. Bardzo przyjemna strzelanina TPP oparta luźno na twórczości Conrada i jego Jądra Ciemności. Conrad, pisząc Jądro ciemności, starał się pokazać czytelnikom w Europie, że cywilizowany człowiek może stać się bestią. Że może upaść niżej niż „te dzikusy, kanibale”, jak opisywała Afrykanów ówczesna propaganda. Że w Kongu, pod płaszczykiem szerzenia cywilizacji, uruchomiono przerażającą machinę wyzysku. W grze wcielamy się w Martina Walkera, żołnierza Delta Force, który wraz z dwoma kompanami ma jedną misję - ewakuować ocalałych, w tym Johna Konrada (tak, to dość czytelne nawiązanie) z Dubaju. Szczerze powiem, że to co przyszło mi zobaczyć w grze mocno mnie sponiewierało. Grę już teraz mogę polecić każdemu!

Wracając do wyprzedaży cały czas się zastanawiam kiedy ja to wszystko ogram. Dead Island, Deus ex Bunt Ludzkości, kolekcja Alan Wake i Grand Theft Auto, dodatek Chaos Rising do Dawn of War 2, Dungeon Siege 3. Na xboksie wypadało by nabyc jeszcze Trials Evolution Także mogę sobie tylko życzyć więcej wolnego czasu i doby trwającej 48h. No i przydałoby się jeszcze opisać wreszcie wrażenia z ICS na Xperie Neo V. W końcu popularność wpisu z recenzją przerosła moje najśmielsze oczekiwania(~15tys wyświetleń i 43komentarze).

Gry z tegorocznego E3 mi się podobały i w które z chęcią pogram jak już zostaną wydane.

Przygodówkę zawsze chętnie obadam!

Wreszcie jakaś konkurencja dla Test Drive Unlimited

No i absolutna miazga dla fana sandboksów!

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania również innych moich wpisów.