Next Car Game

Kilka dni temu wpadło mi w ręce ( a raczej na dysk ) coś niepozornego, mogło by się wydawać – demo technologiczne „Next Car Game”. Początkowo zastanawiałem się na jakiej zasadzie ma to demo działać, ale po wątpliwościach nie było śladu, gdy zobaczyłem co twórcy ( Bugbear Entertainment - Rally Trophy, FlatOut, Ridge Racer Unbounded ) oddali mi i innym chętnym do testowania. A stworzyli interaktywny plac zabaw, gdzie do woli można bawić się z silnikiem gry oraz bez końca niszczyć oddany nam do testów wóz.

W kilka sekund po uruchomieniu uderzyła mnie myśl - przecież, to jest Destruction Derby z dawnych dobrych czasów i brakowało mi tylko komentatora krzyczącego, że znów rozwalili mi chłodnicę. Miło było przez jedno popołudnie (bo nie oszukujmy się nie jest to w tym wydaniu zabawa na dłużej niż 1-2 godziny) oddać się gięciu i torturowaniu metalu.

Sama gra powstaje już dłuższą chwilę i obecnie można ją nabyć jako „early access” od 25 $ za klucz Steam. Pełna wersja, która ma pojawić się jesienią 2014 r. pozwoli cieszyć się zaawansowanym systemem zniszczeń, możliwością dogłębnego modyfikowania posiadanych samochodów oraz wyścigami – od zwykłych po owalu czy trasach szutrowych po walki na arenach z udziałem samochodów. A wszystko to dostępne dla jednego i wielu graczy.