Premiera Diablo III: Reaper Of Souls


Sanktuarium znów w potrzebie...

Wielki konflikt trwa nadal! Niebiosa i Piekło ciągle walczą o dusze śmiertelników. Autorzy pierwszego dodatku do Diablo 3 pozwolą na eksplorację V aktu, w którym to tytułowy Reaper Of Souls ( Anioł Śmierci Maltael ) postanowił, iż to właśnie on zakończy odwieczny konflikt. Do walki z nowym zagrożeniem staną znani już bohaterowie ( barbarzyńca, mich, mag, szaman, łowca demonów ) oraz dołączy nowy tj. krzyżowiec - stworzony na modłę znanego z poprzedniej części paladyna.

Loot 2.0

Z technicznego punktu widzenia dodatek wprowadza mnóstwo zmian, które dotknęły ( wraz z wydanym wcześniej dla podstawowej wersji patchem 2.0.1 oraz zamkniętym 18 marca domem aukcyjnym ) :


  • poziomy trudności

  • generowanie przedmiotów / “loot 2.0”

  • poziomy mistrzowskie ( paragon )

  • craftingu, receptur oraz rzemieślników

  • opcje społecznościowe ( klany / społeczności )

  • interfejs użytkownika

Pełna lista zmian jest znacznie dłuższa a z jej dokładnym opisem można się zapoznać po w/w linkiem. Można, więc śmiało powiedzieć, że Blizzard oraz jego deweloperzy wzięli sobie do serca krytykę graczy i dołożyli starań aby przyciągnąć przed monitory wszystkich posiadających podstawkę Jak również innych odstraszonych narzekaniami na dom aukcyjny i ruletką jaką było zdobywanie przedmiotów. Sam jestem po ok 350 h gry ( ok 150 po patchu 2.0.1 ) i z mojego punktu widzenia zmiany są na plus - radość z wypadających epików jest duża, a zwłaszcza, że te mają statystyki, które są użyteczne dla naszego bohatera.

always online DRM / error 37

Jedyną niewiadomą pozostaje ostatnie z utrapień w Diablo, czyli “always online DRM”. Wszyscy, którzy pamiętają problemy z błędem error 37 w dniu premiery podstawki zapewne z niepewnością uruchamiać będą dodatek oraz logować się do usługi Battle.net w dniu premiery. Czy obawy są uzasadnione zobaczymy już niedługo, bo Polska premiera odbędzie się 25.03.2014 z ceną oficjalną 39,99 euro za edycję standardową oraz 59,99 euro za edycję cyfrowa deluxe, jeśli ktoś chciałby wydać mniej to z pomocą przychodzą sieci MediaMarkt / Saturn / Tesco / Empik / Neonet, które w dniu premiery sprzedawać będą dodatek w cenie ok 100 zł za pudełko oraz dla najzagorzalszych fanów przygotowano bogatą edycję kolekcjonerską z cenami od 230 zł (choć jak zwykle dostępność może być ograniczona).

Jeśli ktoś jeszcze nie grał a jest zainteresowany warto wspomnieć że dziś o godz. 17:00 w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się impreza z okazji premiery Reaper of Souls. Natomiast we wtorek od godz. 5:00 czasu polskiego serwisie Twitch zobaczyć będzie można stream na żywo z twórcami gry który odpowiadać będą na pytania zadawane przez fanów.