Galaxy S5? Xperia Z2? LG G2? Nie dziękuję - zostaję przy...

Jestem gadżeciarzem i moje przygody ze zmianami smart-telefonów mógłbym opisywać długo. Ostatnio zmagałem się z problemem "na jakiego andro-fona zamienię moją Lumie 1020?" i długo wybierałem następnego kieszonkowego towarzysza. Wybór nie był prosty bo obecnie sporo ciekawych urządzeń wychodzi oficjalnie na polskim rynku elektronicznym.

Co więc brałem po uwagę? Początkowo 3 telefony: Nexus 5, LG G2 i Xperia Z2. Szybko się okazało jednak, że wszystkie te cudeńka łączy jedna wada, a mianowicie brak dostępu do baterii co dla mnie miało dość spore znaczenie. Drugą wadą była przestrzeń dyskowa w tychże telefonach, gdzie chyba tylko Xperia sprostała w tym względzie moich wymaganiom (LG i Nexus maą TYLKo 16GB wbudowanej pamięci bez możliwości rozszerzenia). Kolejny cel to wymiary i tu zaś mi się mój faworyt (Xperia) nie podoba :(

Ktoś by pomyślał, że w dzisiejszych czasach różnorodność to zaleta i wygoda dla konsumenta a ja się z ciężkimi decyzjami tu borykam! Sporo ludków obeznanych w tych sprawach zapewne zauważyła że w śród topowych telefonów nie ma Samsunga Galaxy S5 który to też jest obecnie dość ciekawą plastikową zabawką. Ciekawa może i tak ale mając uprzednio Samsunga Wave II oraz Galaxy 1-3 oraz patrząc co Samsung wyprawa z oprogramowaniem stwierdziłem, że z tą marką nie chcę mieć nic wspólnego!

I tym większe było moje zdziwienie kiedy po tygodniach rozmyślań wyłonił się nieoczekiwany i nietypowy zwycięzca, którego nawet nie brałem pod uwagę a okazał się on świetnym wyborem. Mowa tutaj o.... Samsungu Galaxy S3!

Tak więc na początku przestroga. NIGDY NIE MÓW NIGDY! Do czego służy mi telefon? Telefonowanie + SMS + Facebook + fotki + navi + muza + endo. To wszystko SGS3 ma i to wszystko w SGS3 działa poprawnie. Ma dodatkowo wszystko na czym mi zależy: wymienną baterię, odpowiednie wymiary, dobry aparat oraz sporo pamięci dzięki slotowi na karty micro SD. Co ma jeszcze ciekawego a czego nie ma konkurencja? Przystępną cenę bo obecnie nową S3 kupimy za niecałe 900 złotych. I nie przeszkadza mi brak kamery i wyświetlacza 4K bo tego nie potrzebuję, nie muszę mieć ekranu 5+ cala bo takie monstrum jedną ręką nie ogarnę a wtedy to już nie telefon tylko mikro tablet z funkcją dzwonienia a wszystkie dodatkowe bajery to właśnie tylko bajery których może nigdy nie użyję lub przetestuję tylko kilka razy. W takim razie po co gonić za nowinkami które w sumie nimi nie są a mają tylko udowodnić nam, że warto wydać kolejne 3k złociszy na nowy smart który jest tym samym co nasz stary?

Czasem warto wspomieć nasze "stare" dobre telefony i wtedy może okazać się, że pod ręką mamy wszystko co potrzebujemy a zaoszczędzone złocisze warto wydać np na wycieczkę z drugą połówką z dala od tego całego "wyścigu zbrojeniowego"?