syncmarx dla Google Chrome syncmarx dla Google Chrome 0.2.0 Alpha

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

syncmarx to rozszerzenie do synchronizacji zakładek między przeglądarkami, które stanowi alternatywę dla popularnego i nierozwijanego już Xmarks.

Tworząc Syncmarx autor kierował się kluczowymi kryteriami, które spełniał Xmarks. Rozszerzenie musi być darmowe, synchronizować zakładki bez limitu i automatycznie, korzystać z natywnej kolekcji zakładek w przeglądarce i synchronizować dane między Chromem i Firefoksem. Rozszerzenie nie ma własnych serwerów, a jako pośrednik w synchronizacji służy konto Dropbox użytkownika. Po zainstalowaniu rozszerzenia w wybranej przeglądarce trzeba powiązać je ze swoim Dropboxem, a na wirtualnym dysku zostanie zapisany zaszyfrowany plik, zawierający listę zakładek.

W ustawieniach nie znajdziemy wielu opcji, co w przypadku tego rozszerzenia jest zaletą. Możemy ustalić częstotliwość synchronizacji zakładek oraz przygotować sobie różne profile i w razie potrzeby „ściągać” do przeglądarki konkretny zestaw zakładek. Po dodaniu lub usunięciu pozycji drzewo w przeglądarce zostanie porównane z drzewem w pliku i na podstawie znaczników czasowych ustalona zostanie „aktualna” wersja kolekcji zakładek. Można też w każdej chwili wymusić pobieranie zakładek z określonego profilu – wtedy wszystkie zakładki w menu zostaną nadpisane tymi z Dropboxa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!