Nacon Compact - recenzja pada do PS4

 Z racji tego, że moje pady są eksploatowane do granic możliwości a oryginalne kontrolery od Sony dosyć szybko ulegają "rozkładowi", postanowiłem zakupić nowy pad do PS4. Wyboru na rynku wielkiego nie ma - albo oryginalne pady Sony z przerostem ceny w stosunku do jakości, albo kontrolery profesjonalne, których potencjału często wielu z nas nie wykorzysta. W końcu po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć pad, który wychodzi taniej od oryginalnego kontrolera Sony, ale czy lepiej?

Budowa i użytkowanie

Gran Turismo Sport — recenzja

Od pierwszego kontaktu z konsolami Sony szukałem dobrej gry wyścigowej. W tamtych czasach trudno o takowe było a gdy się pojawiały, nie przykuwały uwagi na długo i oferowały raczej mocno arcade`owe podejście do sprawy jak Rollcage czy Test Drive lub Ridge Racer. Z czasem pojawiły się tytuły pokroju CMR czy Toca Race Driver i w końcu pojawił się tytuł jakiego nie było - Gran Turismo, który szybko podbijał wszelkie możliwe rankingi i został najlepiej sprzedającą się grą na PSX`a. Król wyścigów.

Paladins (beta PS4), czyli lepszy Overwatch?

Jakiś czas temu w PS Store moim oczom ukazała się ogólnodostępna beta gry Paladins: Champions of the Realm, zaciekawiony obrazkami, które kojarzyłem z Overwatcha, postanowiłem kliknąć przycisk pobierz...

Palandins? O co chodzi?

Paladins jest grą mieszającą gatunki MOBA z pierwszoosobową strzelaniną nastawioną na drużynowe potyczki, w których udział może brać do dziesięciu osób.

Gwint (Beta PS4) to dno.

Na dobrą sprawę tytułem notki wyczerpałem cały temat odnośnie tej gry i nie jestem pewien czy mógłbym dodać coś więcej, lub też napisać cokolwiek pozytywnego o tym tytule.

Spodziewałem się kontynuacji jakże genialnej gry, która w Wiedźmin 3: Dziki Gon potrafiła przyciągnąć mnie łącznie na jakieś 20 godzin a wcale nie była czymś mocno rozbudowanym, mimo to jak na mini grę sprawiała masę frajdy i chodząc od karczmy do karczmy, od wsi do wsi i od handlarza do handlarza, sprawdzałem czy ma jakieś ciekawe karty lub chęć do gry w Gwinta.

For Honor (PS4) Beta-czyli jak skutecznie zniechęcić gracza.

Na wstępie pragnę zauważyć, że jeśli ktoś daje dostęp do rzekomej wersji BETA na pięć dni przed premierą to albo jest niespełna rozumu albo traktuje gracza i potencjalnego nabywcę jak idiotę. Na dzień dobry włączając For Honor widzimy komunikat

Uruchamiana gra wciąż jest na etapie tworzenia.Nie stanowi ona finalnego produktu i może zawierać szereg błędów.Bla, Bla, Bla

Battlefield1 bez różowych okularów (PS4)

Battlefield1 z pewnością był najbardziej wyczekiwanym tytułem tego roku i nie dało się nigdzie przejść, by nie nadziać się na artykuły, plakaty, filmiki czy wstępne relacje z nawiązujące do tej gry. Starałem się nie ulegać pompowaniu tego balonika, owszem grałem w betę i przyznam, że miałem przy tym sporo radości ale pierwszy raz przy premierze tytułu z serii Battlefield nie kupiłem gry w dniu premiery i poczekałem na tańszą, używaną kopię.To był dobry ruch, gdyż uważam, że ta gra zdecydowanie jest OVERHYPED.

Najlepszy wśród najgorszych

Tak.

Szybki rzut okiem - FIFA 17 (PS4)

W ubiegłym roku dość srogo oceniłem FIFA 16 i zarzekałem się, że następna odsłona tej serii trafi w moje ręce najwcześniej przy wersji 20. Nie mniej jednak jeśli jest okazja by za darmo przetestować przez parę dni pełną wersję FIFA 17 to czemu nie skorzystać? Postanowiłem zobaczyć czy warto i cóż mogę napisać o najnowszej odsłonie?

skrypty, skrypty, skrypty, skrytpy, skrypty, skrypty

Jak z gracza zrobić głupca ?

Obecnie ogrywam Dirt Rally w wydaniu na PS4 i im bardziej zagłębiam się w mechanikę gry, im więcej godzin z nią spędzam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra najzwyczajniej w świecie robi ze mnie głupka i zmusza do refleksji nad tym, jakim cudem dzieje się rzecz A lub B po dokonaniu zmian w D i E.Po tym wszystkim dochodzę do jednego wniosku.:

Gry oszukują.

Pierwszym przykładem takich oszustw będzie wspomniany wyżej Dirt Rally.