Zegarko-telefon w praktyce

Tym razem to już chyba rzeczywiście słoneczko za mocno przygrzało, bo kupiłem sobie zegarko-telefon. Nazwa jednak jest myląca, ponieważ - tak pokazuje godzinę, tak można z niego dzwonić, ale nie nadaje się do obu tych rzeczy. To tyle. Jeśli jednak, ktoś chce poznać szczegóły to zapraszam do dalszej lektury.

Bajer, animowane tarcze zegara, do wyboru do koloru. Ruchome mogą być same cyferki, wskazówki, ale też tło. Co daje efekt wow i "szpanu", ale ... tylko pierwszego dnia.

Tani, lekki laptop — subiektywnie

Życie zaskakuje. Raczej śmiałbym się po cichu z osoby, która kupiła laptopa w promocji za 1300zł z procesorem Intel Celeron. Wygląda to jak komputer, ale wydajność ... cóż, czego można oczekiwać od TDP = 6 Watów?

Tymczasem od ponad tygodnia mam w domu 14" laptop, z ekranem full HD, procesorem Intel® Celeron® N3350, 4GB i 64GB eMMC oraz wadze 1,2kg. Co więcej, nikt mi go nie podarował, pożyczył, a sam wydałem na niego ok. 1000zł.

Jak to w końcu jest? Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta - wypadkowa potrzeb i ceny. Moja Toshiba ma już ponad 10 lat.

Nowy komputer z Windows 8 za 229zł

W piątek wypatrzyłem w ulotce hipermarketu, zaś w niedzielę nabyłem komputer za 229zł z vat. Sprzęt fabrycznie nowy, z oryginalnym systemem Windows 8.1 with Bing. Dostałem paragon, więc mam 2 lata ochronny z mocy ustawy a także taki sam okres gwarancji od producenta. Gwarancji, która jednak ma pewne obostrzenia, np. na ekran jest jedynie 12 miesięcy.

Ekran, karta graficzna

Tak, komputer jest w zestawie z ekranem na matrycy IPS.

Tablet - tani a jurny

Subiektywna, mikro recenzja bardzo taniego tabletu

Dawno, dawno temu ... kupiłem tablet NTT A72B. Służył mi całkiem zacnie i często - do czasu, kiedy zakupiłem sensowniejszy smartfon. Tablet leżał. Jego głównym "grzechem" była niewielka wydajność procesora, a przez to denerwująca responsywność.

Ostatnio stwierdziłem, że pora na nowy tablet - o odpowiedniej wydajności i większym ekranie (celowałem w 8 cali). Szukałem też czegoś na procesorze Intela. Dlaczego? Hmm ...

Łatwy Windows 10 — VirtualBox

Ten tekst przeznaczony jest dla osób, które nie znają się na komputerach a mimo to chcą pobawić się nowym Windows 10. Poniższy przewodnik, krok po kroku, prowadzi przez proces instalacji.

Sprawimy, aby nasz komputer udawał inny, nowy komputer - uruchomimy maszynę wirtualną. Po takim zabiegu Twój oryginalny komputer będzie nietknięty, korzystasz z niego tak samo jak do tej pory. Windows 10 uruchomi się na Twoim komputerze w nowym okienku. Korzystasz z Windows 10 tylko kiedy jego potrzebujesz.

Proponowana metoda instalacji jest chyba najbezpieczniejsza.