Lubuntu - idealna alternatywa dla Windows XP?

8 kwietnia tego roku kończy się wsparcie dla Windows XP, czy będzie to apokalipsa dla tego systemu, czy może powolna śmierć? Opinie na ten temat są podzielone, wielu ludzi wierzy, że dobry antywirus, odrobina rozsądku i porządne zabezpieczenia pozwolą na jeszcze kilkuletnie sprawne działanie tego systemu. Czy tak będzie? Z pewnością nie można tego wykluczyć, moim zdaniem opcja ta jest bardzo prawdopodobna. Ale czy zawsze warto ryzykować? Dla wielu ludzi Windows 7 czy 8 nie są alternatywą ze względu na wymagania, cenę czy niechęć do rozwiązań w nich zastosowanych. Czy jest inna alternatywa?

Licencje na oprogramowanie - na moje oko

O mnie

Jedną z pierwszych gier na PC w którą zagrywałem się całymi nocami - GTA 2 - instalowałem ze srebrnej płyty z napisem VERBATIM. Gry wtedy kupowało się za 10 zł na giełdzie, cóż poradzić, takie czasy. Wraz z PC dostałem jednak kurs programowania w C (taki prezent dla 9 letniego wnuka na komunię), który odłożyłem na półkę, gdzieś za Pismem Świętym (taki zestaw, PC, Kurs C i Pismo Święte). Kurs sobie leżał i mnie nerdział, robił to tak skutecznie, że po dwóch latach postanowiłem zainstalować Linuxa.

Wrażenia z pierwszego dnia używania Lumii 820

Ekran

Po wzięciu do ręki Lumii pierwsze co się rzuca w oczy to rewelacyjny ekran, który, można by pomyśleć, został stworzony dla Windows Phone 8. Jest on jedynie trochę mały, na szczęście Nokia ma modele z większym wyświetlaczem, nie wiem niestety czy IPS w 1520 wygląda tak samo efektywnie.

Ekran niestety nie jest pokryty szkłem Gorilla Glass co widać po kilku godzinach mojego użytkowania. Obudowa sprawia wrażenie solidnej, jednak bardzo ciężko ją zdjąć, używam do tego podważników używanych przez punkty Nokia do otwierania telefonów.