Konferencja Apple – Nowy iPad mini oraz naturalne odsiweżenie produktów

Właśnie jakieś dwie godziny temu w San Jose zakończyła się kolejna konferencja Apple. Osobiście nie śledziłem żadnego na żywo tego wydarzenia. Pisząc ten tekst zastanawiam się dlaczego nic nie motywowało mnie aby porzucić wszystkie zajęcia i z zapartym tchem oczekiwać na produkty prezentowane na scenie. Nie chcę być wymagający i oczekiwać cudów na kiju od firmy spod znaku nadgryzionego jabłka ale brakuje mi tych konferencji po których świat zmieniał się na lepsze. Mam tu na myśli prezentacje pierwsze takich produktów jak iPod, iPhone czy iPad.

Storylane.com – Podziel się historią życia

Faktem jest że wśród naszych wpisów na facebooku czy twitterze trudno doszukać się jakiś głębszych czy ambitniejszych treści. Ale nie ma się co obwiniać. Serwisy te zostały tak zaprojektowane aby informacje na nich publikowane były jak najbardziej zwięzłe. Więc z naszych tablic dowiedzieć możemy się w większości o samych głupstwach. Jesteśmy zasypywani informacjami które nijak możemy odnieść do naszego życia.

Dla ludzi którzy oczekują trochę więcej od swojego serwisu społecznościowego, powstał

Hatsune Miku “pierwsze brzmienie przyszłości” - Czyli wirtualna gwiazda POP.

Hatsune Miku to japońska gwiazda Pop. Na jej koncerty tłumnie przybywa cała masa nastolatek z państwa kwitnącej wiśni. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że artystka to tylko holograficzna animacja.

Szesnastoletnią, mierząca 158 cm wzrostu i ważąca 42 kg stworzyło studio Crypton Future Media specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do generowania dźwięku. Swój głos Hatsune zawdzięcza syntezatorowi śpiewu Vocaloid 2. Program pozwala na zaśpiewanie dowolnej piosenki pod wskazaną melodię, uwzględniając nawet wdechy i wydechy.

Pocket (read it later ) - Gdy znajdziesz coś i chcesz przeczytać to później.

Ile razy brakowało ci czasu aby przeczytać jakiś tekst czy obejrzeć jakieś wideo w internecie, a później miałeś problem z odnalezieniem tych treści? Mi zrażało się to często, mimo że próbowałem ratować się zapisywaniem sesji w swojej przeglądarce. Teraz znalazłem aplikacje która pozwoli mi rozwiązać ten problem.

Jakiś czas temu twórcy read it later zaprezentowali odświeżoną wersje tej usługi pod nową nazwą Pocket.