Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Hulu – większa współpraca z dostawcami usług telewizyjnych?

Hulu.com amerykańska ostoja legalnego i darmowego streaming’u seriali, filmów i programów TV, już niedługo może nie być taka wolna i darmowa, jak nas do tego przyzwyczaiła. Dziś jedynym ograniczeniem na serwisie jest jego dostępność wyłącznie dla użytkowników z USA i Japonii. Jednak, jak donosi Nypost, serwis szykuje się do zacieśnienia współpracy z dostawcami usług telewizyjnych. A mianowicie, aby móc korzystać ze pełnej funkcjonalności strony, będzie trzeba wprowadzić swój numer użytkownika telewizji kablowej lub satelitarnej.

Ruch w kierunku autoryzacji napędzają dostawcy usług telewizyjnych i właściciele praw do treści telewizyjnych. Próbują przystosować się do zmieniającego się świata, gdzie ludzie cenią sobie miejsce gdzie mogą o każdej porze dnia obejrzeć swój ulubiony serial, bez zbędnego strachu przed przegapieniem kolejnego odcinka. Ruch jak najbardziej trafny, z mojego punktu widzenia. Płacimy za telewizję w ramach jednego abonamentu dostajemy dodatkowo jeszcze możliwość streaming’u online.

Pozostaje nam tylko głowić się kiedy taka usługa ma szanse na zaistnienie w sieci i kiedy dotrze do naszego pięknego kraju.

A co stanie się z witrynami takimi jak tvnplayer czy itvp? Wydaje mi się że nie miałyby już racji bytu, a o ich istnieniu szybko by zapomniano. Strona gdzie możemy obejrzeć treści z kilku kanałów i wytwórni jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wiele stron udostępniających materiały tylko jednego stacji. 

internet

Komentarze

0 nowych
corrtez   12 #1 06.05.2012 01:03

Zastanawia mnie co mysla wlasciciele amerykjanskich stacji wyswietlajac np: najnowszy odcinek The Big Bang Theory tylko w US a potem czekajac 5 mcy by to wyswietlic w europie?

Przeciez wyswietlajac je na caly swiat i dodajac reklamy przy widowni wielkosci 500mln ludzi ceny za 30 sekundowy spot szybowaly by w dziesiatkach milionów jak to ma miejsce podczas finalów NFL.
Czy tam nie ma biznesmenów i ksiegowych?

Niedlugo wszystko bedzie na karte lub jakis numerek nawet gazety i pewnie tylko te zaaprobowane...

xomo_pl   24 #2 06.05.2012 23:28

też się dziwię czemu nie puszczają od razu seriali na cały/ większość świata, zarobek mieli by na bank dobry.

IMO podoba mi się sposób nadawania seriali na polskim FOX, pojawiają się tam seriale z oryg FOX USA po ok tygodniu od emisji już z napisami, gdyby tak poszli inni nadawcy podobną drogą to by był dobry zysk ale i komfort dla nas...
Niestety szefowie stacji w stanach wolą sprzedać sezon jak już wyemitują go u siebie każdemu operatorowi krajowemu bo zysk pewny.

corrtez   12 #3 07.05.2012 13:01

@zomo

Ale przeciez sprzedajac nowisci z tygodniowym opóznieniem zarabiali by tyle sam lub jeszcze wiecej...