Hulu – większa współpraca z dostawcami usług telewizyjnych?

Hulu.com amerykańska ostoja legalnego i darmowego streaming’u seriali, filmów i programów TV, już niedługo może nie być taka wolna i darmowa, jak nas do tego przyzwyczaiła. Dziś jedynym ograniczeniem na serwisie jest jego dostępność wyłącznie dla użytkowników z USA i Japonii. Jednak, jak donosi Nypost, serwis szykuje się do zacieśnienia współpracy z dostawcami usług telewizyjnych. A mianowicie, aby móc korzystać ze pełnej funkcjonalności strony, będzie trzeba wprowadzić swój numer użytkownika telewizji kablowej lub satelitarnej.

Ruch w kierunku autoryzacji napędzają dostawcy usług telewizyjnych i właściciele praw do treści telewizyjnych. Próbują przystosować się do zmieniającego się świata, gdzie ludzie cenią sobie miejsce gdzie mogą o każdej porze dnia obejrzeć swój ulubiony serial, bez zbędnego strachu przed przegapieniem kolejnego odcinka. Ruch jak najbardziej trafny, z mojego punktu widzenia. Płacimy za telewizję w ramach jednego abonamentu dostajemy dodatkowo jeszcze możliwość streaming’u online.

reklama

Pozostaje nam tylko głowić się kiedy taka usługa ma szanse na zaistnienie w sieci i kiedy dotrze do naszego pięknego kraju.

A co stanie się z witrynami takimi jak tvnplayer czy itvp? Wydaje mi się że nie miałyby już racji bytu, a o ich istnieniu szybko by zapomniano. Strona gdzie możemy obejrzeć treści z kilku kanałów i wytwórni jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wiele stron udostępniających materiały tylko jednego stacji. 

internet

Komentarze