Storylane.com – Podziel się historią życia

Faktem jest że wśród naszych wpisów na facebooku czy twitterze trudno doszukać się jakiś głębszych czy ambitniejszych treści. Ale nie ma się co obwiniać. Serwisy te zostały tak zaprojektowane aby informacje na nich publikowane były jak najbardziej zwięzłe. Więc z naszych tablic dowiedzieć możemy się w większości o samych głupstwach. Jesteśmy zasypywani informacjami które nijak możemy odnieść do naszego życia.

Dla ludzi którzy oczekują trochę więcej od swojego serwisu społecznościowego, powstał Storylane. Serwis zachęca użytkowników do podzielenia się swoimi przemyśleniami i odczuciami. Według twórcy portalu Jonathan’a Gheller’a portal ma być swoistą bazą ludzkich doświadczeń.

O przeznaczeniu serwisu świadczy już sam etap rejestracji. Gdzie oprócz podstawowych danych wybrać musimy kategorie na które są dla nas najważniejsze. Na podstawie naszego wyboru serwis będzie proponował nam wpisy innych użytkowników.

Twórcy biorąc pod uwagę że ludziom ciężko wymyślić temat na który chcą się wypowiedzieć, przygotowali kilkanaście pytań, które mają nam ułatwić rozpoczęcie wpisu.

Założenia Storylane bardzo mi się spodobały. Cieszę się że powstało miejsce które zmusza ludzi do przemyślenia treści które publikują w internecie. Dzięki temu publikacje te zyskują na wartości, a my możemy odnosić się do przeżyć i odczuć innych. Uważam że projekt ma szanse by odnaleźć swoją nisze i w przyszłości stać się konkurencją dla wszechpotężnego facebook’a